Kluci vs. holky ve 3 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 17.05.18 12:36
Kluci vs. Holky ve 3 letech

Ahoj. Zajímal by mně Váš názor a zkušenosti s tříletými dětmi.

Mám syna, jsou mu čerstvě 3r a je strašný cíťa, co se týče návštěv doktorů a kdekoliv, kde to nezná, začne vyvádět a to dost, že tam nechce… Nynější 3letá prohlídka u pediatra a prohlídka na ortopedii, kde šlo jen o vážení, měření apod, byla katastrofa! Nepomohla ani předešlá domluva, že mu slibuji, že mu nikdo nebude nic dělat, že paní doktorka chce jen vědět, jak je veliký apod..Ani sliby, co dostane, když bude hodný.. No už jsem byla zoufalá a nabízela cokoliv :D Taky nic nejí.. Ani se na jídlo nepodívá a rovnou řekne, že nechce, ale chce přesnídávku apod, takže hlad má.. Nemám moc na výběr co uvařit, aby to jedl, takže vařím prostě co chci a buď jí, nebo ne… Co se týče učení, snažím se ho naučit třeba, ať mi neříká pořád „mama“ ale mami, maminko" nebo jsem se ho snažila na velikonoce aspoň naučit „Hody hody doprovody, dejte vejce ", nebo výslovnost vlak(dlak) motorka (mota) pořád mu vše připomínám, zkouším, vysvětluju… Bohužel i srovnávám, to máme asi každá v sobě.. Jen se bojím, jak bude fungovat ve školce.. Jestli si s ním učitelky poradí.. Nebije nikoho nebo tak, ale ty scény, když není po jeho, nebo když nechce jíst to a ono.. :D Snad tam trošku "vyspěje“ :D

Máme naopak kamarádku, se kterou se zná od narození, měla 3 v lednu a ta umí všechno :D Je opravdu šikovná! Umí básničky, písničky, pěkně mluví, má chtíč se opravdu něco naučit. Jí všechno, matka ji nemusí nic nutit. Umí i jak se jmenuje apod.. no u nás to můžu malému říct, ale jde to do větru :D i on sám sebe pojmenoval lehce jinak :D

Teď o co mi jde. Je mi jasné, že je každé dítě jiné a záleží na mnoha faktorech, ale já se opravdu snažím. Zajímalo by mne tedy, zda jsou prostě holky vyspělejší než kluci.. Co uměly děti u Vás ve třech letech? Máte nějaké postřehy? :) Díky a prosím, aby zde nevznikaly žádné hádky a dohady, ať už na můj účet nebo kohokoliv jiného ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 28333 příspěvků 17.05.18 12:42

Mám syna i dceru..a ano vidím že dcera je šikovnější, umí toho více než uměl syn, a některé věci umí lépe než on v 6ti letech ( ona 3 )..

Anonymní  17.05.18 12:45

Já mám kamarádku co má stejně starou holčičku jako já syna a můj syn dělal vše dřív než ona. Takže je to fakt individuální a ani holky nemusi být šikovnější než kluci.

elot
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 17.05.18 12:46

Tak u nás dva kluci a jedna holka a každý je šikovný na něco jiného. Nejstarší syn, třeba v roce a půl už uměl krátké básničky. A chodil brzo na nočník. Prostřední dcera zase hezky maluje. A poslední měl dlouho pleny i pozdě mluvil.Ale zase je více emočně vyzrálý než starší, ten měl kvůli tomu i odklad. A neboj někdy dítě udělá obrovský skok ve vývoji za krátkou dobu. A ve školce se bude chovat jinak než doma.

bordeaux-zuzka
Kecalka 120 příspěvků 17.05.18 12:46

Ono to moc nejde srovnávat u sourozencu. Mám mladší dceru a ta umi všechno dřív než syn v jejím věku, ale je to tím, že se vše učí od něho. Člověk nevi, jak by na tom byla, kdyby byla sama.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 17.05.18 12:48

To se opravnu nedá srovnávat. Mám dceru, teď je jí 5 let a mluvila krásně od 1,5. Ve třech letech mluvila ve větách, nešlo jí L a Ř, to vypilovala až v 4,5 letech, ale mluvila a mluví líp než předškoláci. Teď máme ještě 20 měsíčního kluka a je to rozdíl. Mluví stejně, jako jeho ségra v roce :nevim: Ale už se snaží opakovat, občas dá dvouslovnou větu. Neřeším to, on se mluvit naučí. Dcera byla taky nejedlík, ale ochutnat vždycky musela a ve školce jí dobře. Ono v tom kolektivu se děti chovají trochu jinak, než doma :mrgreen:

enny3
Extra třída :D 13603 příspěvků 17.05.18 12:51

@Andrea.Tom Mám syna 3 r a umí všechno co ta dcera tvé kamarádky. Ono on je rozdíl v tomhle věku i ty 4 měsíce- to může být tím, ale nemusí, holt ve 3 už je někjdy vidět rozdíl inteligence mezi dětmi, rozdíl ve věnování se dětem, někdy to je tak, že dítě holt dozrává později, ve 3 by ale už nějak trochu mluvit mělo umět, ono taky záleží na tom, jak se vyvíjel do teď- kdy začal mluvit a tak

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31518 příspěvků 17.05.18 12:51

Jako asi je to tak, že básničky, mluvení, bude v tom lepší ětší procento 3 letých holčiček, než stejně starých chlapečků, ale je to hlavně o dítěti no. ve 3 mi už docela mluvili všichni, ale ve 2 letech, první kluk říkal 5 slov, druhý ani slovo, třetí mluvil ve větách. Nám se celkově hrozně moc „povedl“právě ten třetí syn, když si všehcny 3 naše vybavím jako 3 letý, tak ten třetí nejlíp mluví, motoricky je nejobratnější, ujde pěšky 10 krát tolik, co tehdy druhý syn, zdaleka nejdřív se naučil na nočník, odmalička docela hezky zpívá, dokonce jako jedinej z celý rodiny nemá žádnou oční vadu..takže u nás to není o pohlaví, ale o konkrétním dítku. Hlavně ve finále je to úplně jedno, protože v těch základních věcech, jako mluvení, apod., se časem srovnají, a v 10 letech nikdo nepozná, jestli dítě ve 3 letech nemluvilo, nebo mluvilo ve větách, jeslti chodí od 18m na nočník, nebo mělo do 4 let pleny.

Fima
Nadpozemská drbna 29093 příspěvků 13 inzerátů 17.05.18 12:52

Já mám tři děti stejného pohlaví a každý z nich byl a je naprosto odlišný. Co uměl v určitém věku jeden, neuměl druhej a naopak. Každé z těch dětí se vyvíjelo jinak rychle, jiným způsobem, velkou roli tam sehrává i druh povahy a temperament, což jsou vrozené vlastnosti. Obecně nelze říct, že jsou holky vyspělejší a šikovnější. Je to o jedinci jako takovém. Např. jeden z mých synů se uměl ve 3 letech podepsat a od 4 let sčítá a odčítá. Rozhodně to není norma a většina dětí v tomto věku to neumí, což je zcela přirozené.

Luren
Kecalka 125 příspěvků 17.05.18 12:56

Mám tři kluky na dvou letech mluvili krásně plynule bez chyb ve vyslovnosti.Byly bez plen naprosto žádný problém. Ted mám triletou dcerku a jestli ještě někdo řekne, že kluci jsou pomalejší, tak mě asi trefí šlak :lol: Myslim, že se to neda srovnat, každé díťadlo je originál ;)

enny3
Extra třída :D 13603 příspěvků 17.05.18 12:59
@slavuska1 píše:
Jako asi je to tak, že básničky, mluvení, bude v tom lepší ětší procento 3 letých holčiček, než stejně starých chlapečků, ale je to hlavně o dítěti no. ve 3 mi už docela mluvili všichni, ale ve 2 letech, první kluk říkal 5 slov, druhý ani slovo, třetí mluvil ve větách. Nám se celkově hrozně moc „povedl“právě ten třetí syn, když si všehcny 3 naše vybavím jako 3 letý, tak ten třetí nejlíp mluví, motoricky je nejobratnější, ujde pěšky 10 krát tolik, co tehdy druhý syn, zdaleka nejdřív se naučil na nočník, odmalička docela hezky zpívá, dokonce jako jedinej z celý rodiny nemá žádnou oční vadu..takže u nás to není o pohlaví, ale o konkrétním dítku. Hlavně ve finále je to úplně jedno, protože v těch základních věcech, jako mluvení, apod., se časem srovnají, a v 10 letech nikdo nepozná, jestli dítě ve 3 letech nemluvilo, nebo mluvilo ve větách, jeslti chodí od 18m na nočník, nebo mělo do 4 let pleny.

No Sabi ono VĚTŠINOU srovná, ale u některých jedinců to je znát i v těch deseti letech a mnohem déle. Prostě inteligence lidí je různá a značně na ní záleží v podstatě ve všem :pankac: Sport, kreslení, zpívání atd. zase záleží i na talentu..

mamina89
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 17.05.18 13:03
@Andrea.Tom píše:
Ahoj. Zajímal by mně Váš názor a zkušenosti s tříletými dětmi.

Mám syna, jsou mu čerstvě 3r a je strašný cíťa, co se týče návštěv doktorů a kdekoliv, kde to nezná, začne vyvádět a to dost, že tam nechce… Nynější 3letá prohlídka u pediatra a prohlídka na ortopedii, kde šlo jen o vážení, měření apod, byla katastrofa! Nepomohla ani předešlá domluva, že mu slibuji, že mu nikdo nebude nic dělat, že paní doktorka chce jen vědět, jak je veliký apod..Ani sliby, co dostane, když bude hodný.. No už jsem byla zoufalá a nabízela cokoliv :D Taky nic nejí.. Ani se na jídlo nepodívá a rovnou řekne, že nechce, ale chce přesnídávku apod, takže hlad má.. Nemám moc na výběr co uvařit, aby to jedl, takže vařím prostě co chci a buď jí, nebo ne… Co se týče učení, snažím se ho naučit třeba, ať mi neříká pořád „mama“ ale mami, maminko" nebo jsem se ho snažila na velikonoce aspoň naučit „Hody hody doprovody, dejte vejce ", nebo výslovnost vlak(dlak) motorka (mota) pořád mu vše připomínám, zkouším, vysvětluju… Bohužel i srovnávám, to máme asi každá v sobě.. Jen se bojím, jak bude fungovat ve školce.. Jestli si s ním učitelky poradí.. Nebije nikoho nebo tak, ale ty scény, když není po jeho, nebo když nechce jíst to a ono.. :D Snad tam trošku "vyspěje“ :D

Máme naopak kamarádku, se kterou se zná od narození, měla 3 v lednu a ta umí všechno :D Je opravdu šikovná! Umí básničky, písničky, pěkně mluví, má chtíč se opravdu něco naučit. Jí všechno, matka ji nemusí nic nutit. Umí i jak se jmenuje apod.. no u nás to můžu malému říct, ale jde to do větru :D i on sám sebe pojmenoval lehce jinak :D

Teď o co mi jde. Je mi jasné, že je každé dítě jiné a záleží na mnoha faktorech, ale já se opravdu snažím. Zajímalo by mne tedy, zda jsou prostě holky vyspělejší než kluci.. Co uměly děti u Vás ve třech letech? Máte nějaké postřehy? :) Díky a prosím, aby zde nevznikaly žádné hádky a dohady, ať už na můj účet nebo kohokoliv jiného ;)

Mám syna, 2 roky 7mesicu. Hody, hody říkal na Velikonoce krásně, umí ještě asi 4 písničky jako je Šla nanynka do zelí atd :mrgreen: jak se jmenuje řekne taky, kolik mu je let a říká mi mami, maminko ;) na druhou stranu pořád učíme WC. Ne, že by nevěděl, i si řekne, ale jak si zahraje, nemá čas, tak prostě to pustí. Ne všechno, ale na převlečení to je. A to si začal říkat už ve dvou letech a pak jak když utne ne. Na velkou chodí vzdy, ale to čůrání :zed: Bojím se, že ve školce nebude mít čas už vůbec a neřekne si :zed: takže každé dítě je jiné, někdo umí to a jiný zase něco jiného :kytka:

zrcadlo
Kelišová 6318 příspěvků 17.05.18 13:09

My máme v rodině (děti moje a mých sourozenců) vzorek šesti dětí ve věku 2-6let (3 holky a 3 kluci) a holky jsou asi o fous napřed (když se to vezme globálně, jsou bystřejší a takové rychlejší v úsudku), ale jinak je to individuální. Třeba jedna holka a jeden kluk neřekli do třech let skoro ani slovo (měli svoje výrazy a kromě rodičů jim nikdo nerozuměl), ale zvládli se ve třech najíst příborem, komplet převléknout, nepočůrávali se apod. Moje děti (kluk a holka) obě hodně rychle mluvily, znaly spoustu písniček a básniček a u doktora pěkně pozdravily a na otázku „jaká je to barva“ odpovídaly celou větou „to je zelená, ale spíš světlá než tmavá“, ale u převlíkání byly schopné udělat z trička kalhoty a počůrávání jim bylo ukradené a klidně byly v mokru. A s jídlem se to taky mění, dřívější nejedlíci se teď nacpávají a děti, které do 2-3 let jedly ukázkově se teď nípou v jídle.
Takže z těch šesti dětí žádné výrazně nezaostává, jen je každé úplně jiné (jeden synovec třeba moc nemluvil, ale rozeznal od sebe desítky dopravních značek, znal všechny značky aut a pouhým pozorováním tatínka se naučil obstojně ovládat notebook). Neteř třeba neměla žádný takový zájem, ale moc krásně si vydržela sama hrát a hrála napodobovací hry (hrála si ve 2 letech na paní prodavačku, na kuchařku, vymýšlela si i scénky, že má plyšák narozeniny a ona mu peče dort apod.)
Drž se dál toho, že dítě je jako houba a nasaje všechno, takže i když to nemá v tu chvíli odezvu, tak mu to dopřej (vyprávění o věcech, zpívání, básničky). Syn první rok ve školce byl na vánoční besídce čerstvě tříletý a neřekl tam ani slovo s tím, že to neumí, a pak v létě si začal přeříkávat básničku o čertech, která se říkala ten půlrok předtím na besídce. Nechtěj po dítěti, aby ti teď vracelo, co do něj vkládáš, na to má času dost.

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 8 inzerátů 17.05.18 13:13

Ahoj, ja mam skoro 7 letou holcicku a trileteho klucika. dcerka byla v reci vzdy velmi sikovna, v roce cca 10slov (opravdu pekne, srozumitelne), jen hodne hodne stydliva, ale to jsem ja taky. vzdycky jsem si rikala, ze je sikovna :) nicmene :lol: syn ma v dceri velkeho „tahouna“, mluvi mozna jeste lepe nez dcera, plynule ve vetach a diky dceri, ktera uz chodi do prvni tridy pocita do 10, umi cislovky i anglicky, rozpozna nejaka pismena, umi velke mnozstvi basnicek, pisnicek, zna cele jmeno i adresu.je to strasne individualni. Znam deti, stejne stare jako je syn, co je skolka moc a moc nakopla. a urcite to bude dobre, bude mit i vetsi snahu se s detmi domluvit, hrat si. A znala jsem i chlapecka, co do tri let nerekl skoro ani slovo.ted je mu sest a pusu nezavre :lol: casto se rika, ze je mluva a nejaky pokrok spojeny s fyzickym vyvojem.

ASAndrea
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 17.05.18 13:19

Obecně jsou kluci pohybově nadanější, holky zase šikovnější na mluvení… Já jsem třeba nikdy nebazírovala na nějakých básničkách (na co mu to je?), říkankách, příšlo mi to takový no divný :roll: spíš ho učím, co kde je, co jak udělat (zapnout si mikinu, uklidit po sobě). Kamarádčina holčina umí kde jakou říkanku, ale že by po sobě uklidila…Já spíš vedu praktické dovednosti :P :pankac: abych taky ulehčila práci sobě…

Víš, co je to syndrom bílého pláště? Vypadá to tak u tvého syna :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Opilý nesmí za dcerou! Andrea Pomeje promluvila o těžké situaci s Jiřím a naznačila naději

Opilý k dceři nesmí! Jiří Pomeje (53) má podle své manželky Andrey (29)... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama