Asperger - podezření z MS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 12:08
Asperger - podezreni z MS

Dobry den vsem,
mame od ucitelky v MS doporuceno navstivit s 3,5 letym synkem psychologickou poradnu. Ucitelka ma podezreni na Aspergeruv syndrom. Jsem rim zaskocena, ja osobne ho do tech priznaku nejak nemuzu napasovat, do ted jsem mela pocit, ze mam doma normalni dite, mozna trochu vic vztekaci, ale normalni.
Chci se zeptat, zda nekomu taky doporucila ucitelka poradnu a v poradne nic nezjistili? Je realna sance, ze to bude jen povahou, nevyzralosti apod?
Diky za kazdou reakci.
 A.

Přečtěte si článek: Aspergerův syndrom: Život plný rituálů

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 2957 příspěvků 17.05.18 12:19

Ahoj, kdyz chodil muj syn do skolky 2 mesice tak si me reditelka zavolala a rekla mi ze by byla rada kdybych s nim sla do ppp. A ze bych mela uvazovat o tom dat ho do specialni skolky, ze mi to tam vyjedna. Zacla tim ze je to tam super, ze jsou tam tridy po max 10 detech a budou mit na nej cas.Tak jsem si hned doma tu skolku vygooglila a zjistila jsem ze je to skolka pro autisty.Hned druhej sen jsem reditelce rekla ze v zadnym pripade o tom nebudu ani uvazovat.Ze syn jen sice hodne zivej, ale ne autista nebo tak.Ale ze do ppp s nim klidne pujdu. Zaver znel ze je hyperaktivni. Zajmavy ze jak uz mel papir, tak najednou byli ucitelky v pohode.Je uz to vic jak 5 let co tam chodil, ted tam pujde dcera a dodnes na syna ucitelky opravdu hezky vzpominaj a to ho po dvou mesicich chtely vyloucit. Takze na vysetreni bych sla at mas ty klid, ale fakr muze byt jen zivejsi.

Icestar
Závislačka 4157 příspěvků 2 inzeráty 17.05.18 12:19

Teď je moderní všude mávat papíry a přidělávat práci psychologům. Pokud nemáš pocit, že by tvoje dítě bylo v nepořádku a vyžadovalo zvláštní přístup (od tebe v prvé řadě), tak na to kašli. Já mám enormně vztekací a svéhlavé dítě a za papír bych se musela stydět.

stinga
Závislačka 3233 příspěvků 17.05.18 12:19

Myslím, že učitelka, které prošly rukama minimálně desítky dětí, dokáže dětské chování odhadnout líp, než ty - jestli se liší od ostatních
návštěvou poradny určitě nic nezkazíš, samozřejmě s velkou pravděpodobností máš úplně normální zdravé dítě, ale aspoň budeš mít jistotu

annasmyc
Kecalka 175 příspěvků 17.05.18 12:20

Synovec byl taky na vyšetření, měl nějaké rysy podobné aspíkům, ale nepotvrdilo se to, jen lehčí adhd…

Ou
Závislačka 4738 příspěvků 17.05.18 12:32

1. pedpsy poradna je vám na případné poruchy autisitckého spektra na nic. To už spíš chcete speciální pedagogické centrum.

2. učitelky ve školce nikdy dětskou psychopatologii nestudovaly a jejich dorporučení nebývají dobrá -natož když najednou mává takovouhle hrozivou diagnozou.

3. první s kým toto chcete konzultovat je váš pediatr, který dítě zná.

Helen78
Kecalka 432 příspěvků 17.05.18 12:43

Rozhodně na vyšetření jdi. Nejmladší syn chodil do školky s chlapečkem, jeho maminka doporučení učitelek odmítla, že doma se chová syn normálně. Nakonec se do toho vložitl chlapečka otec a na vyšetření šli a byl mu diagnostikován autismus. Ve školce se může chovat jinak než doma.

enny3
Extra třída :D 13641 příspěvků 17.05.18 12:44
@stinga píše:
Myslím, že učitelka, které prošly rukama minimálně desítky dětí, dokáže dětské chování odhadnout líp, než ty - jestli se liší od ostatních
návštěvou poradny určitě nic nezkazíš, samozřejmě s velkou pravděpodobností máš úplně normální zdravé dítě, ale aspoň budeš mít jistotu

Přesně tak- akorát bych šla spíš rovnou k dětskému psychiatrovi, PPP je jen poradenství

stinga
Závislačka 3233 příspěvků 17.05.18 12:53

@Ou nechci rýpat a jsem v tomto naprostý laik, ale jen připomínka - učitelka vidí ve školce dítě každý den a pediatr ho vidí třeba 1× za rok, (když není často nemocné¨jak ho může znát, z toho jak se chová jednou za rok v ordinaci?

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 17.05.18 12:54
@Ou píše:
1. pedpsy poradna je vám na případné poruchy autisitckého spektra na nic. To už spíš chcete speciální pedagogické centrum.

2. učitelky ve školce nikdy dětskou psychopatologii nestudovaly a jejich dorporučení nebývají dobrá -natož když najednou mává takovouhle hrozivou diagnozou.

3. první s kým toto chcete konzultovat je váš pediatr, který dítě zná.

Fakt pediatr? Náš vida děti buď nemocne nebo na prevenci - v neprirozenem prostředí, většinou v nepohode. To si opravdu myslím, že učitelka o tom bude vědět více…minimálně o tom, jak se dítě chová mezi vrstevníky ve skolkovém prostředí… o tom, že dává diagnózou se bavit nebudu, to je fakt blbost - měla by jen upozornit, že dítko se chová jinak než většina dětí… ( a to ještě fakt nemusí vůbec nic znamenat, každý máme nějakou povahu, že?!) Já bych do poradny šla, tam řeknou, co si o tom mysli, případně něco doporučí, psycholozka tam pracuje… ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 13:10

PPP je v tomto případě k ničemu. Buď SPC nebo psycholog.
Ale v tom věku stejně nikdo diagnozu nedá. To by to musel být jasný autista, aby to šlo poznat. Na diagnozu Asperger je dítě příliš malé a jeho chování může mít spoustu jiných důvodů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 13:12

My uz jsme do poradny objednani. Ale hrozne mi to porad vrta hlavou, pozoruju ho, nacitam si priznaky a pak ho na to zkousim napasovat.. Jako neco by sedelo, neco vubec. A to co sedi, si umim vysvetlit povahovymi rysy nasi rodiny.
Vic mi do priznaku sedi starsi dcerka, kterou ale nikdy nikdo zatim k psychologovi neposilal. Ta ma povahu po mne, syn spis po tatinkovi.
No zajdeme tam a uvidime. Spis mi nejde do hlavy, ze bych si niceho nevsimla, ja, ktera jsem je od miminka porad sledovala a porovnavala, jestli se vyviji podle tabulek a “hroutila” se z domnelych odchylek. Ale mozne to je.
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 13:16

Peditr ho vubec nezna. Chodime vicemene jen na prevenci, kasliky lecim sama a nastesti mam praci, pri ktere nemusim resit OCR, mohu si deti nechat doma, kdyz potrebuju i bez papiru.
Nejvic ho asi zna ta ucitelka.
 Zakl.

Ou
Závislačka 4738 příspěvků 17.05.18 13:21
@stinga píše:
@Ou nechci rýpat a jsem v tomto naprostý laik, ale jen připomínka - učitelka vidí ve školce dítě každý den a pediatr ho vidí třeba 1× za rok, (když není často nemocné¨jak ho může znát, z toho jak se chová jednou za rok v ordinaci?

učitelka v MŠ neví nic o psychopatologii. Prostě si s dítětem neví rady, příliš času tráví na internetu a pak mrskne diagnozu po rodičích.

Kdokoliv se základy vzdělání v oboru by nemával diagnozami, bez adekvátního vyšetření.

Pediatr dokáže udělat po dotazu, že úča ze školky matku vyděsila azákladní orientační dotazování a adekvántě usoudí, jestli má smysl chodit za někým, kdo umí patřičnou diagnostiku (což teda PPP není) a nebo ne.

Ou
Závislačka 4738 příspěvků 17.05.18 13:22
@Anonymní píše:
Peditr ho vubec nezna. Chodime vicemene jen na prevenci, kasliky lecim sama a nastesti mam praci, pri ktere nemusim resit OCR, mohu si deti nechat doma, kdyz potrebuju i bez papiru.
Nejvic ho asi zna ta ucitelka.
Zakl.

pediatr umí provést základní vyšetření. Učitelka ne. Na specializované vyšetření se čeká dlouho, pediatr vás uklidní v okamžiku, kdy tam přijdete.

Příspěvek upraven 17.05.18 v 13:24

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama