Reklama

Maminky dětí s více dioptriemi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Valerie83
Kecalka 239 příspěvků 11.05.18 14:55
Maminky dětí s více dioptriemi

Ahoj maminky, syn (5 let) nedávno dostal brýle a to hned 5 dioptrií. Je tu někdo, jehož děti mají taky silnější brýle? Prosím poraďte jak je to se sporty - které vaše děti bez problémů mohou dělat. Manžel toužil po tom, aby syn dělal judo apod., to asi nepůjde co. Plavat bude asi taky jen prsa s hlavou nad hladinou… díky za tipy, nápady

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEnicka
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 11.05.18 14:57

Já neporadim, dcera má taky 5 dioptrií, ale má teprve rok a půl. Ale ráda si přečtu co poradí, taková věc mě vůbec nenapadla, ze by to mohlo vadit.

katrih
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 11.05.18 15:00

@Valerie83 dceři je 10 let a v 5 letech jí naměřili 5 dioptrií, ale na brýle dostala méně, aby se oči snažily. Dělá úplně všechno, kde hrozí újma, sundává si je, do bazénu úplně v pohodě bez brýlí a na tábor jsme pořídili levnější variantu, aby nás to tolik nestálo, kdyby se rozbily. V rodině máme ještě klučinu a ten má také kolem 5 dioptrií a najednom oku i víc a také vše bez problému. Prostě he sundají, když hrozí újma :)

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 11.05.18 15:36

No tak zalezi, jaky ma typ vady. dcera zacinala s 5 dioptriemi na jedno oko a po 4 letech ma necele 3. chodila na aerobik, plavani, nyni na lezeckou stenu. na sporty si bryle sundava. na plavani se daji poridit plavecke dioptricke bryle. v pozdejsim veku nejsou problem kontaktni cocky.

luci13
Nováček 7 příspěvků 11.05.18 15:38

Mám dva syny s brýlemi a běžně sportují, kolo, brusle, lyže (tam mají speciální hluboké lyžařské brýle přes klasické dioptrické), jeden chodí na judo a druhý na karate. Jediné kam je nenosí je bazén. Každý má jedny klasické dioptrické a druhé náhradní se zatmavovacími skly na léto. Sama silné brýle nosím (6 dioptrií) od dětství a při sportu mi nevadí (nosila jsem je i na gymnastiku a volejbal). Jde o zvyk. Jediné kam je nenosím je bazén. Jinak plavat s hlavou nad hladinou s brýlemi sice lze, ale jsou hned zacákané a nedají se v bazénu otřít :-)

Jeremi
Kecalka 221 příspěvků 11.05.18 15:44
@Valerie83 píše:
Ahoj maminky, syn (5 let) nedávno dostal brýle a to hned 5 dioptrií. Je tu někdo, jehož děti mají taky silnější brýle? Prosím poraďte jak je to se sporty - které vaše děti bez problémů mohou dělat. Manžel toužil po tom, aby syn dělal judo apod., to asi nepůjde co. Plavat bude asi taky jen prsa s hlavou nad hladinou… díky za tipy, nápady

Obrýlené dítě nemám, ale zato mám brýle s pěti dioptriemi sama. Neviděla bych to jako žádnou velkou tragedii. Řada věcí se s brýlema normálně dá dělat, ačkoliv kontaktní sporty jako judo jsou na to horší. Může běhat, určitě i hrát fotbal a spoustu dalšího. Až bude o něco větší, může se naučit používat kontaktní čočky. A do bazénu mu pořiďte dioptrické plavecké brýle. Dají se poskládat i s rozdílnými dioptriemi na každé oko zvlášť (pokud je to synův případ). Kupovala jsem si je takto vloni, vyšly zhruba na tisícovku.

Luminel
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 11.05.18 15:48

Dítě s dioptriemi zatím nemám, ale čekám, že to přijde, sama mám hodně velké i jejich otec. Kdyby chtěli dělat nějaké sporty, kde by brýle vadily, počítám s čočkami. Sama je nosím od 12 let, ale četla jsem, že je mohou nosit dokonce i předškolní děti.

cecetka
Kelišová 7236 příspěvků 11.05.18 15:58

Bryle jsem dostala az v 6 letech a taky rovnou 5 dioptrii. Pomalu se to zlepsovalo a asi tak v sedme nebo osme tride se mi to ustalilo na 2,5 a 3 doptriich. Dokazu fungovat i bez nich, jen do dalky moc nedokazu zaostrit. A ted uz mam i 1 dioptrii na cteni, takze masakr.
Syn zacinal v 5 letech na pouhe 1 dioptrii a dnes (11) uz brylky nepotrebuje. Kazdy ma ten vyvoj jiny.

Mela jsem spoluzaka, ktery mel hodne silne bryle a zavodne plaval.

Kelsey
Hvězda diskuse 44487 příspěvků 11.05.18 16:20

Holka od 4r. nosi bryle a mela pres 6 dioptrii, kdyz zacinala. Skoro tri roky nosila i okluzory (nez nastoupila do skoly). Kazdy den se lepilo jine oko.
Ted ma 9,5r. a dost se to snizilo. Jako bryle bude nosit dal, ale dioptrie se snizily (presne cislo nevim, ale pohybuje se kolem 2). Ocarka i detska rika, ze brzo jsem na problem upozornila a tim se to zacalo vcas resit, lecit.
Holka si vybira sama bryle, ktere se ji libi, do vyberu ji nemluvime. Dela gymnastiku, hraje fotbal.

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 11.05.18 17:23

Dcera má brýle tři dioptrie, na TV si je sundavá. Chodí každý týden plavat a zvládá to bez brýlí. Já vše dělala s brýlemi, jen plavat chodím bez brýlí. Mám 8 dioprií, ale dá se to. Sice nevidím detaily a ostře, ale obrysy člověk vidí i bez brýlí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >