Maminky dětí s více dioptriemi

335
11.5.18 14:55

Maminky dětí s více dioptriemi

Ahoj maminky, syn (5 let) nedávno dostal brýle a to hned 5 dioptrií. Je tu někdo, jehož děti mají taky silnější brýle? Prosím poraďte jak je to se sporty - které vaše děti bez problémů mohou dělat. Manžel toužil po tom, aby syn dělal judo apod., to asi nepůjde co. Plavat bude asi taky jen prsa s hlavou nad hladinou… díky za tipy, nápady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1204
11.5.18 14:57

Já neporadim, dcera má taky 5 dioptrií, ale má teprve rok a půl. Ale ráda si přečtu co poradí, taková věc mě vůbec nenapadla, ze by to mohlo vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
11.5.18 15:00

@Valerie83 dceři je 10 let a v 5 letech jí naměřili 5 dioptrií, ale na brýle dostala méně, aby se oči snažily. Dělá úplně všechno, kde hrozí újma, sundává si je, do bazénu úplně v pohodě bez brýlí a na tábor jsme pořídili levnější variantu, aby nás to tolik nestálo, kdyby se rozbily. V rodině máme ještě klučinu a ten má také kolem 5 dioptrií a najednom oku i víc a také vše bez problému. Prostě he sundají, když hrozí újma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14220
11.5.18 15:36

No tak zalezi, jaky ma typ vady. dcera zacinala s 5 dioptriemi na jedno oko a po 4 letech ma necele 3. chodila na aerobik, plavani, nyni na lezeckou stenu. na sporty si bryle sundava. na plavani se daji poridit plavecke dioptricke bryle. v pozdejsim veku nejsou problem kontaktni cocky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
11.5.18 15:38

Mám dva syny s brýlemi a běžně sportují, kolo, brusle, lyže (tam mají speciální hluboké lyžařské brýle přes klasické dioptrické), jeden chodí na judo a druhý na karate. Jediné kam je nenosí je bazén. Každý má jedny klasické dioptrické a druhé náhradní se zatmavovacími skly na léto. Sama silné brýle nosím (6 dioptrií) od dětství a při sportu mi nevadí (nosila jsem je i na gymnastiku a volejbal). Jde o zvyk. Jediné kam je nenosím je bazén. Jinak plavat s hlavou nad hladinou s brýlemi sice lze, ale jsou hned zacákané a nedají se v bazénu otřít :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
11.5.18 15:44
@Valerie83 píše:
Ahoj maminky, syn (5 let) nedávno dostal brýle a to hned 5 dioptrií. Je tu někdo, jehož děti mají taky silnější brýle? Prosím poraďte jak je to se sporty - které vaše děti bez problémů mohou dělat. Manžel toužil po tom, aby syn dělal judo apod., to asi nepůjde co. Plavat bude asi taky jen prsa s hlavou nad hladinou… díky za tipy, nápady

Obrýlené dítě nemám, ale zato mám brýle s pěti dioptriemi sama. Neviděla bych to jako žádnou velkou tragedii. Řada věcí se s brýlema normálně dá dělat, ačkoliv kontaktní sporty jako judo jsou na to horší. Může běhat, určitě i hrát fotbal a spoustu dalšího. Až bude o něco větší, může se naučit používat kontaktní čočky. A do bazénu mu pořiďte dioptrické plavecké brýle. Dají se poskládat i s rozdílnými dioptriemi na každé oko zvlášť (pokud je to synův případ). Kupovala jsem si je takto vloni, vyšly zhruba na tisícovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
11.5.18 15:48

Dítě s dioptriemi zatím nemám, ale čekám, že to přijde, sama mám hodně velké i jejich otec. Kdyby chtěli dělat nějaké sporty, kde by brýle vadily, počítám s čočkami. Sama je nosím od 12 let, ale četla jsem, že je mohou nosit dokonce i předškolní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11714
11.5.18 15:58

Bryle jsem dostala az v 6 letech a taky rovnou 5 dioptrii. Pomalu se to zlepsovalo a asi tak v sedme nebo osme tride se mi to ustalilo na 2,5 a 3 doptriich. Dokazu fungovat i bez nich, jen do dalky moc nedokazu zaostrit. A ted uz mam i 1 dioptrii na cteni, takze masakr.
Syn zacinal v 5 letech na pouhe 1 dioptrii a dnes (11) uz brylky nepotrebuje. Kazdy ma ten vyvoj jiny.

Mela jsem spoluzaka, ktery mel hodne silne bryle a zavodne plaval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50408
11.5.18 16:20

Holka od 4r. nosi bryle a mela pres 6 dioptrii, kdyz zacinala. Skoro tri roky nosila i okluzory (nez nastoupila do skoly). Kazdy den se lepilo jine oko.
Ted ma 9,5r. a dost se to snizilo. Jako bryle bude nosit dal, ale dioptrie se snizily (presne cislo nevim, ale pohybuje se kolem 2). Ocarka i detska rika, ze brzo jsem na problem upozornila a tim se to zacalo vcas resit, lecit.
Holka si vybira sama bryle, ktere se ji libi, do vyberu ji nemluvime. Dela gymnastiku, hraje fotbal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10438
11.5.18 17:23

Dcera má brýle tři dioptrie, na TV si je sundavá. Chodí každý týden plavat a zvládá to bez brýlí. Já vše dělala s brýlemi, jen plavat chodím bez brýlí. Mám 8 dioprií, ale dá se to. Sice nevidím detaily a ostře, ale obrysy člověk vidí i bez brýlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama