Neštovice a výlet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 14:17
neštovice a výlet

Dcera se mi osypala min týden v úterý, prvních pár dní teploty 38,3 C, dnes už má téměř vše zaschlé (strupy). V neděli (tzn.12.den po výsevu) máme jet na plánovaný zájezd do Pražské ZOO s plavbou parníkem. No a jádro pudla. Naše dr. řekla striktně 21 dní doma, na zoo máme zapomenout 8o že je infekční ještě v době, kdy má strupy 8o kamarádky holka se ale vysypala stejně jako ta moje a jí dva doktoři (její a na kontrole zastupující) řekli, že do ZOO můžou a příští týden do školky, infekčí je podle nich první max 10 dní. Tak jsem z toho jelen… Jako nic jí není, akorát má dost strupů v obličeji a vůbec po těle, ale hojí se to celkem dobře. Navíc má být pod mrakem. Jeli byste nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Marben
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 16.05.18 14:18

Já za sebe říkám ze bych nejela a Zoo odložila

lucenka
Vesmírná mluvilka 31289 příspěvků 16.05.18 14:19

Pokud má zaschlé všechny strupy, tak bych klidně jela.

Russet
Echt Kelišová 9507 příspěvků 16.05.18 14:20
@Anonymní píše:
Dcera se mi osypala min týden v úterý, prvních pár dní teploty 38,3 C, dnes už má téměř vše zaschlé (strupy). V neděli (tzn.12.den po výsevu) máme jet na plánovaný zájezd do Pražské ZOO s plavbou parníkem. No a jádro pudla. Naše dr. řekla striktně 21 dní doma, na zoo máme zapomenout 8o že je infekční ještě v době, kdy má strupy 8o kamarádky holka se ale vysypala stejně jako ta moje a jí dva doktoři (její a na kontrole zastupující) řekli, že do ZOO můžou a příští týden do školky, infekčí je podle nich první max 10 dní. Tak jsem z toho jelen… Jako nic jí není, akorát má dost strupů v obličeji a vůbec po těle, ale hojí se to celkem dobře. Navíc má být pod mrakem. Jeli byste nebo ne?

Já taky slyšela, že je dítě infekční do vyloupnutí posledního strupu. Být doma byl opruz. Ke konci jsem vycházela nevečer ven, ne mezi lidi. Asi bych to taky odložila :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 14:21

@Marben odložit to právě nelze, je to podnikový zájezd. Jinak máme Prahu dost z ruky a špatně dostupnou. Jinak bych to vůbec neřešila a jeli bychom jindy.

Popokatepetla
Závislačka 2968 příspěvků 16.05.18 14:21

Nejela bych. Na chvilku ven na zahradu ano, ale na takhle náročný celodenní výlet ne. I s ohledem na ostatní.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 16.05.18 14:23

Nejela bych

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 16.05.18 14:24

Taky bych nejela. Mimochodem co to znamena mame Prahu z ruky? Jste z ciziny?

smurfka
Nadpozemská drbna 29020 příspěvků 16.05.18 14:27

Určitě ne..i kdyby nebyla infekční tak po neštovicích je hodně oslabená imunita, stačí jak na ni někdo zakašle a lehne znova..a ještě mezi zvířata a milion lidí.. :nevim:

miminecko9
Kecalka 116 příspěvků 16.05.18 14:27

Nejela bych

AvajBr
Závislačka 4363 příspěvků 16.05.18 14:28

No infekcni asi byt uz nemusi, ale nestovice jsou dost zahul pro organismus a jde o celkovou rekonvalesenci a oslabenouo imunitu jeste dlouho po nich. Moje deti byly jeste 14 dni po nestovicich daleko unavenejsi nez bezne. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 14:28

@vertunka to ne, ale v řádu stovek km, jeli bychom ještě s dvouletou a ta cesta s přestupy vlakem či busem je hrozná, navíc špatné spoje. Autem si to netroufnem, nejsme zdatní řidiči. Tady nás autobus zaveze hezky přímo na náplavku.

renap
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 16.05.18 14:29

Nejela bych v žádném případě, ne kvůli tomu, jestli je nebo není infekční. Ale neštovice, i když to tak nevypadá, jsou velký záhul pro imunitu, to dítě je oslabené a celodenní výlet, kde bude někde lítat a nebude v klidu může způsobit komplikace. Nám řekla dr. 3 týdny doma a další dva bez fyzické námahy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 14:32

@renap mě nejvíc zaráží, že ta kamarádky malá to nejenom že má povolené, ale po neděli jde normálně do školky 8o nechápu, jak každý lékař říká něco jiného

lucenka
Vesmírná mluvilka 31289 příspěvků 16.05.18 14:34

Jinak můj kluk jel hned po neštovicích jakmile mu zaschl poslední strup na lyžák a naprosto v pohodě. Nedovedu si představit ho držet ještě několik týdnů doma v klidu než by se všechny vyloupaly. V zoo bude na čerstvém vzduchu. Jenom bych tam půjčila takový ten vozík, aby nemusela celou dobu chodit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama