Klučičí "problém"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adika
Nováček 7 příspěvků 09.11.02 21:27
Klučičí "problém"

Chtěla bych se zeptat, jak řešíte u svých chlapečků přetahování předkožky. Nikde se nemůžu dopátrat, jestli přetehovat nebo ne. Každý tvrdí něco jiného. A teď ke všemu nám (teda synovi) při roční prohlídce pediatr zjistil, že má předkožku slepenou a za nějaký čas se máme dostavit, že se mu to pokusí přetáhnout. Už jenom, jak to píšu se mi dělá špatně :x .Někdo, ale tvrdí, že se s tím nrmá nic dělat, minimálně do dvou let, že by se to vývojem mělo samo upravit a pokud ne, tak potom má na řadu přijít zákrok. Jak jsou na tomm vaši „chlapi“? Jak to řešíte vy?

Reklama

Reklama

Reakce:

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 10.11.02 10:47
Klučičí "problém"

Nám paní doktorka taky tvrdila, že přetahovat nemáme. Syn ovšem začal mít konec předkožky zarudlý (bylo mu asi 16 měsíců), a tak jsem se žádné pediatričky neptala a odsvištěla s ním k urologovi. Ukázalo se, že má předkožku slepenou, a tím i zanícenou. Musel mu ji uvolnit, byla to opravdová hrůza. Do další kontorly jsme mu to doma museli čistit sami(bylo zapotřebí 3 dospělých) s tím, že pokud se to nezlepší bude třeba udělat obřízku. To naštěstí nakonec nebylo nutné. Sám urolog řekl, že si je vědom odlišného přístupu pediatrů a urologů. A my jsem potom museli tento zákrok složitě vysvětlovat pediatričce, která se stejně příliš důvěřivě netvářila. Nyní čekám další miminko, a pokud to bude chlapeček, nehodlám s přetahováním předkožky nijak otálet. Už nechci nikdy vidět tolik krve a hnisu :-(

Anonymni  16.02.03 11:02
Klučičí "problém"

Mám 18 měsíčního chlapečka a už od narození mu musím podle dětské doktorky přetahovat předkožku, měl ji zarostlou, teď už je to lepší, ale stále to ještě nejde úplně přetáhnout. Prý to snad ale tak do dvou až tří let půjde, jinak bude muset absolvovat obřízku. Koukám, že mám naštěstí rozumnou paní doktorku!

Anonymni  03.09.03 14:11
Klučičí "problém"

Moja detská lekárka tiež povedala, že musím s mojím 18-mes. synom k urológovi, lebo do 2 rokov sa musí odstrániť to zlepenie predkožky. Keď som volala urológovi, aby som sa opýtala na ordinačné hodiny, tak mi povedal, že do 2 rokov nech syna ani nenosím, lebo až po 2. roku má význam sa na neho vôbec pozerať. Dovtedy mu mám pri kúpaní a prebaľovaní nenásilne preťahovať predkožku. Tak som sa upokojila. Potom mi kamarátka vravela, že jej synovi spravili obriezku, keď mal malý rok a nakoniec sa mu to opäť zlepilo, prirástlo.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.09.03 15:31
Klučičí "problém"

Tak to jste mě naplašily…mám skoro 9 měsíčního chlapečka a naše doktorka říkala, že do 1 roku je času dost. Sestra má 11 letého kluka a kdysi se přetahovalo :-))) to je výraz :-)))) od narození. Tak teda nevím, jestli ano nebo ne. Po tom, co jsem si přečetla, mám děs v očích.

Veronika a Adámek

Gabina  04.09.03 09:37
Klučičí "problém"

Ahoj, tak jsme na tom s naším dvouletým stejně. V roce pediatr zjistil slepení předkožky a navíc se mu tam začalo trochu hromadit smegma. Měli jsme jít na přetažení pediatrem, a toho jsem se děsila. Trochu jsme to trénovali doma, po koupání a stav se trochu zlepšil, jde to o trochu líp přetáhnout a smegma se samo „vypustilo“. Pediatr byl spokojený a říkal, že do 3 let to necháme.

Ale slyšela jsem názory, že se to může nechat i delší dobu. Takže bych doporučila při koupání lehce přetehovat, kam až to půjde a ono se to upraví samo.

Lucky
Nováček 6 příspěvků 06.09.03 00:02
Klučičí "problém"

Ahojky,

mám chlapečka 8,5 měsíce a od narození na radu paní doktorky přetahujeme. Ze začátku jsem jen nepatrně stahovala a nyní to již jde podstatně lépe. Paní doktorka nám totiž řekla, že takhle malému prckovi to při nenásilném přetahování nevadí a že s tím pak v budoucnu nebude mít problémy, jako starší by prý taky na sebe nemusel nechat sáhnout / viz. případ asistence 3 dospělých/.

Musím říct, že k tomuto názoru se připojil i můj manžel, který si matně vzpomíná na svou návštěvu jako dítě u urologa, dřív se prý taky nestahovalo, a vzpomínka to moc příjemná není.

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 06.09.03 21:09
Klučičí "problém"

Ahojky, mám skoro 11měsíčního chlapíka a „františka“ přetahujeme od 8m (na doporučení MUDr.).První přetažení udělala doktorka sama v ordinaci a my měli pokračovat při koupání, kdy je kůžička přeci jen vláčnější. Zprvu to s sebou neslo mírné zakrvácení a máchání ručičkama,ale bez pláče.Předpokládám, že pod tou vodou to nebylo tak moc bolestivé.Netlačila jsem na pilu a postupovala jen co to šlo.Cca po měsíci jsme přetahovali v poho a Kuba už to ani nevnímá.

Myslím, že není nač čekat, jak si pak děti tento akt uvědomují, působí stres jim i nám.

Hodně zdaru a šikovné ruce ;-) Klára

Pindruse
Povídálka 16 příspěvků 07.09.03 09:40
Klučičí "problém"

Jsem ráda, že jsem našla diskusi na toto téme. Mému broučkovi jsou tři měsíce a naše Dr. radí nic nedělat. Můj selský rozum mi totiž taky spíš říká čím dřív tím líp a tím míň pláče. Zdravím Dana :o

Anonymni  21.09.03 22:47
Klučičí "problém"

Tez me potesilo najiti tuto diskuzi,nebot pred tydnem jsem narazila na stejny problem.Nikdy jsem ji nepretahovala,nebot u doktorky v cechach mi bylo ukazano jak a ne pretahovat.Az kdyz jsem zavolala meho pritele,at se jde podivat na jeho zcervenaly penis,to proste udelal.Pak mi rikal,„ty to nedelas?Ne“.Druhy den u doktora na tuhle otazku nam bylo receno,ze se to nema delat pokazde,ale jen kdyz je nutne se podivat,jestli je vsechno v poradku.Tak ted nevim.Sem tam to zkusim,ale nemam na to nervy.Asi to bude muset vzdycky delat muj pritel.

Anonymni  23.09.03 19:25
Klučičí "problém"

Ahojky mám dvouměsíčního kluka a v pohodě mu to přetahuji od 1 tydne na doporučení mé doktorky a po prohlídce jsme byly pochválení už mu to jde lechce a máme to za sebou ted mu to mám pravidelně při koupání přetahovat už nás trápí jenom větříky :-P

romca
Nováček 1 příspěvek 25.09.03 21:07
Klučičí "problém"

sama nevím, opravdu každý říká něco jiného,ale já mému rckovi zkoušela přetahovat,když byl miminko a myslím,že kvuji tomu má ted potíže. jsou mu 3 roky,právě, a budeme muset navštívit chirurgii. Takže,když přetahovat miminku,tak fakt jen moc opatrně.

Tera
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 18:36
Klučičí "problém"

než jsem si přečetla tyto příspěvky, byla jsem zcela naivně v klidu, mám dvouletého syna a nikdy neměl problém, nepřetahujeme a první a poslední a také velmi důraznou info jsem dostala v porodnici a ta zněla - nepřetahovat - takže co je správně? Mám o několik let mladšího bratra a pamatuji se že moje maminka mu kůžičku přetahovala a pokud vím nemá problémy. Mám i nadále setrvat v nečinnosti a nebo začít pozvolna s přetahováním?

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama