Klystýr u dětí při zácpě

19.10.12 21:07

klystýr u dětí pří zácpě

Dobrý večer všem, mám 1,5 rok starou holčičku. Od narození máme zácpu. Teď kaká cca jednou za 3-4 dny. Musím jí hodně pomáhat. Bobo je velké a většinou tuhé. Sama ho nevytlačí. Navíc už ví, že to příjde a je schopná se půl hodky před tím svíjet, asi bolestí, než tedy začne tlačit… Na gastru nám dali jen lactulosu, kterou mi už nechce! Je hrozně sladká!!! :jazyk:
Chtěla bych zkusit klystýr. Tchyně ho dělala švagrový když byla malá, ale né takhle. Máte někde zkušenost? Kolik vody, jestli vodu, čím? Dneska jsem do ní dostala cca 100ml a nic. Kakání se nedostavilo! :-(
Děkuji za rady na toto téma!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1808
19.10.12 21:18

Ahoj, tak my měli psychogení zácpu a loni jsme leželi v nemocnici a dělali nám klistýry takhle malé děti musí být u klistýru hospitalizování…aspoň u nás v Ostravě nevím jak u vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23332
19.10.12 21:24

A zkoušeli ste takové ty klasické, dát pít teplou vodu, probiotika, švestky, vlákninu a pod.?
myslim si, že klystýr je dost „drastická“ metoda, která to navíc nevyřeší dlouhodobě a jak často bys jí ho pak musela dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.12 21:27

No ještě nevím, ale jestli to takhle půjdé dál skončíme tam taky. Chystám se objednat ještě k jiné doktorce gastro, tak uvidíme co nám řekne. Nejhorší je asi její věk. Ještě nechápe, že musí jinak…Když jí chci dát něco sníst nebo vypít musí chtít sama, jinak to do ní nedostanu.Bych jí musela narvat do žaludku trubičku, aby vyhrala. je beran a to se vším všudy. To je taky jeden z problému proč nemůže asi kakat. Nechce moc jíst tak se jí ty bobky nemají z čeho dělat a jak to co nenatrávý a má to ve střívká dlouho tuhne to. Dřív jí mohla tepla vana, ale teď když už si to začíná uvědomovat nepustí to dokud nemusí! A jak jste na tom se zácpu teď? Zabro něco, funguje něco? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20554
19.10.12 21:30

Mám stejné problémy s jedním dvojčetem..Koupila jsem v lékárně Easylax - je to takové projímadlo, které se vstříkne do konečníku a bobek vyjede jako po másle… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.12 21:31
@Mar__tanka1983 píše:
A zkoušeli ste takové ty klasické, dát pít teplou vodu, probiotika, švestky, vlákninu a pod.?
myslim si, že klystýr je dost „drastická“ metoda, která to navíc nevyřeší dlouhodobě a jak často bys jí ho pak musela dělat?

Mega problém, nechce nic! Probiotika jsou účiný tak na 10% asi… Dokud nebude ve věku kdy řeknu napí se, sněz to.....abys kakala, tak asi nepomůže nic! :zed: :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.12 21:33
@peggy.sl píše:
Mám stejné problémy s jedním dvojčetem..Koupila jsem v lékárně Easylax - je to takové projímadlo, které se vstříkne do konečníku a bobek vyjede jako po másle… :palec:

A může se? Není návykový?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23332
19.10.12 21:33

A co na to říká dětská mudr.??
možná se ještě zkusit zeptat v lékárně, na nějaké mírně projímavé, ideálně přírodní, kapičky? a propašovat jí to do nějakého oblíbeného jídla? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24387
19.10.12 21:35

Já bych do toho nešla, měla bych strach, že jí ublížím, pokud tedy nejsi zdravotní sestra, věci znalá.
Vítek tu a tam trpí na zácpu taky, pomůžou švestky, kefír, syrovátkový nápoj, vývar, mlíko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20554
19.10.12 21:35
@Michaela309 píše:
A může se? Není návykový?

Je to přímo pro děti, s heřmánkem, ibiškem a glycerínem..podle mně to není návykové, jenom to hovínko,,promastí,, a ono snadno vyjede..není to jako Lactuloza, tam bych řekla, že ta návyková je..navíc se musí u ní hodně pít a to se vždycky nepovede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10872
19.10.12 21:38
@peggy.sl píše:
Mám stejné problémy s jedním dvojčetem..Koupila jsem v lékárně Easylax - je to takové projímadlo, které se vstříkne do konečníku a bobek vyjede jako po másle… :palec:

taky mi ho doktorka doporučila… rozhodně lepší jak čípky… ty jsou „prý“ nemají užívat dlouhodobě, ale co doktor, to názor… u nás je to taky u jedné holčičky psychogenní - pomohlo trochu fakt užívat hodně lactulosu, ale je to tak, že to stejně drží, dokud se prostě někde nepo…e :zed: Máme velký boje a nakonec po několika dnes stejně použiju čípek, aby se jí ulevilo a to je s velkym bojem :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.12 21:46
@lleennttiillkkaa píše:
Já bych do toho nešla, měla bych strach, že jí ublížím, pokud tedy nejsi zdravotní sestra, věci znalá.
Vítek tu a tam trpí na zácpu taky, pomůžou švestky, kefír, syrovátkový nápoj, vývar, mlíko…

No já to vidím jako poslední řešení! Ona jí má trvale. I když má žravější období je to maličko lepší, ale to má pár dní a konec a máme zase tuho. Konečník už má roztáhlý asi trvale prasklý! Prostě hrůza děs!!! Rady druhu, co jí dát pít a jíst všechny znám..jenže ona z toho co by jí třeba i pomohlo nechce!!! :( Takže jsme v pludném kruhu a potřebuju to vyřešít do toho věku kdy bude chápat a rozumět! Vím že klystýr řešení není, ale když by bylo nejhůř, abychom nemuseli do nemocnice… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.12 21:48
@peggy.sl píše:
Je to přímo pro děti, s heřmánkem, ibiškem a glycerínem..podle mně to není návykové, jenom to hovínko,,promastí,, a ono snadno vyjede..není to jako Lactuloza, tam bych řekla, že ta návyková je..navíc se musí u ní hodně pít a to se vždycky nepovede.

Už jsem na to koukla, sice jako dlouhodobé řešení dost drahé, ale jestli to bude fungovat, budu jásat a moje malá asi taky! Není nic lepšího než se dobře vy… :lol: :lol: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24387
19.10.12 21:49
@Michaela309 píše:
No já to vidím jako poslední řešení! Ona jí má trvale. I když má žravější období je to maličko lepší, ale to má pár dní a konec a máme zase tuho. Konečník už má roztáhlý asi trvale prasklý! Prostě hrůza děs!!! Rady druhu, co jí dát pít a jíst všechny znám..jenže ona z toho co by jí třeba i pomohlo nechce!!! :( Takže jsme v pludném kruhu a potřebuju to vyřešít do toho věku kdy bude chápat a rozumět! Vím že klystýr řešení není, ale když by bylo nejhůř, abychom nemuseli do nemocnice… :nevim:

Já to chápu, než začal chodit do školky, tak taky nic moc jíst nechtěl. Vím, že je těžký to tak malýmu dítěti vysvětlit, ale určitě bych to probrala s odborníkem a sama bych se do klystýru nepouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K.Black
19.10.12 21:52

@Michaela309 radši bych šla do nemocnice, než sama experimentovat, je opravdu malá :think: než bych šla k dr tak bych zkusila to co píše @peggy.sl jinak pití a jídlo je k ničemu, když holka nejí a nepije :roll: znám to :zed: moje měla kolikrát natržený konečník, a hovňous nebyl hovńous ale kozí bobky :zed: zlepšilo se to až postupně, když se dala uplatit, když vypiješ, když sníš bude to, nebo dostaneš to :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama