Zvětšená uzlina na krku

114
17.10.12 11:04

zvětšená uzlina na krku

Ahojky holky.dnes jsem synovi (11 měsíců) nahmatala na krku-trochu za uchem uzlinu. má tam jen jednu a jen na jedné straně. máme ted rýmu a léčíme se nyní s ekzémem. může to mít nějakou souvislost? nebo mám raději zajet k dr? za 14 dní jdeme na roční prohlídku. moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
17.10.12 11:18

@kermi já bych raději zajela k dr. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
17.10.12 11:22
@kermi píše:
Ahojky holky.dnes jsem synovi (11 měsíců) nahmatala na krku-trochu za uchem uzlinu. má tam jen jednu a jen na jedné straně. máme ted rýmu a léčíme se nyní s ekzémem. může to mít nějakou souvislost? nebo mám raději zajet k dr? za 14 dní jdeme na roční prohlídku. moc děkuji.

Kluk měl za ušima zvětšené uzliny, když měl šílenou hnisavou angínu-museli jsme ležet ve špitále. Kvůli těm boulím mu dělali i test na mononukleozu, že je to jeden z příznaku. Ale měl je hodně velké, na první pohled to hned poznal i laik. A má to hodně velké, nebo spíš malá bulka? Starší syn má taky takovou maličkou uzlinku pod krkem, ale je to ok, někdo má prostě uzliny větší i za „normálních“ okolonosti. Třeba už ji tam má dlouho a ty sis nevšimla :nevim:.Já bych asi počkala až na tu prohlídku, pokud se z té rýmy nevuklube něco dalšího. Sleduj, jestli se to nezvětšuje, nebolí. Každopádně to murd řekni, at to zkoukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
17.10.12 11:28
@Katka86 píše:
Kluk měl za ušima zvětšené uzliny, když měl šílenou hnisavou angínu-museli jsme ležet ve špitále. Kvůli těm boulím mu dělali i test na mononukleozu, že je to jeden z příznaku. Ale měl je hodně velké, na první pohled to hned poznal i laik. A má to hodně velké, nebo spíš malá bulka? Starší syn má taky takovou maličkou uzlinku pod krkem, ale je to ok, někdo má prostě uzliny větší i za „normálních“ okolonosti. Třeba už ji tam má dlouho a ty sis nevšimla :nevim:.Já bych asi počkala až na tu prohlídku, pokud se z té rýmy nevuklube něco dalšího. Sleduj, jestli se to nezvětšuje, nebolí. Každopádně to murd řekni, at to zkoukne.

má ji cítit jen na pohmat, očima vidět nejde.to si právě taky říkám, že jí tam může mít i dlouho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
17.10.12 11:34
@kermi píše:
má ji cítit jen na pohmat, očima vidět nejde.to si právě taky říkám, že jí tam může mít i dlouho..

já bych nemalovala čerta na zeď, pokud má jen tu rýmu, tak bych ted nikam nešla a při prohlídce u murd ji poprosila, at tu uzlinku zkontroluje, jestli je velikostně ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
17.10.12 11:54

Moc děkuji. jsem pátrala po internetu a prý uzliny u dětí bývají časté. tak já tedy počkám, pokud se mi nebude zdát větší, na tu roční prohlídku a řeknu to dr.at se koukne.moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
17.10.12 12:11

Můj starší syn má za krkem zvětšenou uzlinku už dlouho, vždy když je nachlazený, tak se ukáže. Prý je to klasické uzlinkové dítě a při nemocech to vyleze ven. My ji máme i hodně viditelnou. Nechala bych to až na tu prohlídku a paní doktorky se zeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
17.10.12 12:15

Moc děkuji za uklidněníčlověk se o ty naše děti bojí když ví, kolik je těch nemocí :x

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
17.10.12 12:29

Můj starší syn má taky uzlinu. A je v pořádku. Když je nemocnej, zvětší se mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
17.11.12 11:00

My s uzlinami bojujeme skoro rok. To jsem si všimla, že jí malej má vzadu na krčku. Od té doby se vždy při viróze zvětší, pak asi trošku zmenčí, ale ne do velikosti ve které byla před virózou. Takže vetšinou zůstane mlainko větší, než byla před… Teď jsme začali chodit do školky a rýmy máme téměř neustále, tak sleduju a trpím a trpím a sleduju. Doktorce jsem jí ukazovala několikrát, říkala, že to prostě bývá a že už asi nezmizí. Ale stejně jsem nesvá… Snad z toho kluci vyrostou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.11.12 09:37

Ahoj mala ma zetsenou uzlinu za ouskem.Taky ji to porad nemizi.Ale mela angini, rymu a porad je to dokola s tema nemocema. Doktorka mi rikala ze je to normalni.ale i tak jsem z toho nervozni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
18.11.12 10:23

Přesně u nás doktorka v klidu a já střídavě jsem relativně v poho a pak fáze šílenství… No snad to nic nebude a bude to ok u těch našich lásek…
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.11.12 10:55

Procitala jsem hodne diskusi na internetu.Pry je to bezne, ze deti maji zvetsene uzlinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
18.11.12 11:50

Jj, taky jsem toho pročetla opravdu mraky a opravdu má zvětšené uzliny asi spousta dětiček a myslím si, že spousta maminek ani na to nepřijde (viz má švagrová malýmu jsem na zvětšenou uzlinku přišla já, když jsem ho stříhala), že jejich dítko zvětšené uzliny má. Já sama před rokem a půl, když měl malý angínu, tak jsem si všimla jedné obrovské, původně jsem ani nevěděla, že je to uzlina (byla obrovská, že měl malej slitou bradu s krkem) a pak mi doktorka řekla, že má zvětšené uzliny uplně všude a těch jsem si vůbec nevšimla… No ale teď o té vzadu na krku opravdu vím a děsí mě hlavně to, že se pořád zvětšuje… Než se dostaneme z jedné rýmy tak máme druhou, tak se asi nestačí stáhnout a tak narůstá. Ne nějak rychle, ale malinko a pomalilinku jo… Jinak když jsme zdravý, tak se pomalilinku zmenšuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat