Kniha Malý princ, rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 04.04.18 21:15
Kniha malý princ, rada

Ahoj maminky, mám syna a ten teď přišel s tím, že mají mít na zítra nějakou knihu, kterou četl. On přinesl knihu Malý princ. Problém je v tom, že jí ale nečetl a mají o ní vyprávět. Nevíte prosím o čem ta kniha je a jak by to moh říct. Říkala jsem mu, aby p. učitelce řekl pravdu, on se ale boji, ani se mu nedivím, vynadala by mu a pravdu by neocenila. Není čtecí typ, raději sportuje. Je mu 9 let. Moc děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16391 příspěvků 04.04.18 21:20

Tak zrovna Malý princ se mi zdá dost složitý, má určitou hloubku a filosofii. Asi bych se do něho nepouštěla u kluka, který není fanda do čtení. Co nějaký komix, to by nezvládl?

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 04.04.18 21:21

Nemá jinou knihu kterou někdy četl? Jinak bych mu nechala přečíst aspoň nějaký výtah z té knihy, na internetu je spousta čtenářských deníku, (např: https://www.odmaturuj.cz/…aly-princ-2/ nebo http://www.cesky-jazyk.cz/…rinc-14.html#… nebo http://www.ctenarskydenik.wbs.cz/Maly-princ.html) to by mohl zvládnout přečíst, ať se aspoň seznámí s postavami a stručně s dějem :nevim:

vokishka
Extra třída :D 12743 příspěvků 04.04.18 21:22

@pe-terka no ono je to na zítra, takže by to stejně nepřečetl. @Lamátko to fakt v devíti letech nečetl žádnou knížku, nic doma nemá? To je docela smutné.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 04.04.18 21:23

Mrknu, děkuju no nečte no :? Ale zase pořád sportuje

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 04.04.18 21:24

A nraje na kytaru

Geeg
Kecalka 176 příspěvků 04.04.18 21:24

Kniha je filozoficka. Je o malem princovi, ktery procestovava ruzne planety, jelikoz jeho planeta byla moc mala a pohadal se tam se svou ruzi. Na kazde planete se s nekym setkava-z toho pribehu vzdy plyne nejake ponauceni. Jednoho dne se ocitne i na Zemi a seznamuje se s clovekem, ketry havaroval s letadlem v pousti. Maly princ mu vypravi zazitky z jinych planet. Zjistuje tak treba, ze jeho ruze je pro nej ta jdina, i kdyz na svete jsou miliony jinych ruzi atd. Ono se to spatne popisuje. Jsou tam takto obrazne popsany zivotni situace a hodnoty. Knizka krasna, ale slozita, musi se precist.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16391 příspěvků 04.04.18 21:24
@vokishka píše:
@pe-terka no ono je to na zítra, takže by to stejně nepřečetl. @Lamátko to fakt v devíti letech nečetl žádnou knížku, nic doma nemá? To je docela smutné.

hele, můj syn má 12 a ten samý problém. Plná knihovnička a jeho tam NIC nebaví :cert: Kdyby se dala udělat kniha z počítačových her, byl by čtenářský velmistr ;) Některý děti do toho prostě musí dozrát :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 04.04.18 21:25

Tohle není zrovna knížka pro dítě, co nic jiného nečetlo..
Ty si to neumíš vygooglit sama o čem to je?

The_Assassin
Kecalka 452 příspěvků 04.04.18 21:25

Wikipedia to popisuje hezky. „Malý Princ - disociované alterego samotného vypravěče (Antoine de Saint-Exupéry). Disociaci štěpení spouští stres ze život ohrožující nehody na poušti. Rozhovor mezi pilotem a Malým Princem je vlastně rozhovor dospělého Saint-Exupéryho s jeho vnitřním dítětem.“ - s tím synek určitě zazáří :pankac:

Ale vážně, ty jsi nečetla Malého prince, že se tu ptáš? A vážně synek nečetl v blízké minulosti žádnou knihu, o které by mohl vyprávět?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15468 příspěvků 04.04.18 21:25

@Lamátko To si vybral zrovna knihu, u ktere se pozna, zda ji cetlo dite nebo dospely… Ty jsi sice prectes za vecer, ale tva interpretace bude uplne jina nez toho maleho ditete.

vokishka
Extra třída :D 12743 příspěvků 04.04.18 21:25

@pe-terka tak mu kupte aspoň deník majkrafťáka (nevím, jak se to píše), je víc podobných knížek, myslím, že to jsou komiksy, ale aspoň něco by četl.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 04.04.18 21:28
@Lamátko píše:
Ahoj maminky, mám syna a ten teď přišel s tím, že mají mít na zítra nějakou knihu, kterou četl. On přinesl knihu Malý princ. Problém je v tom, že jí ale nečetl a mají o ní vyprávět. Nevíte prosím o čem ta kniha je a jak by to moh říct. Říkala jsem mu, aby p. učitelce řekl pravdu, on se ale boji, ani se mu nedivím, vynadala by mu a pravdu by neocenila. Není čtecí typ, raději sportuje. Je mu 9 let. Moc děkuji

8o jak dlouho ví o úkolu? to dostali ze dne na den? Malého Prince nedáte… ne za jeden večer do zítra.. je k pochopení až tak na střední škole

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16391 příspěvků 04.04.18 21:28
@vokishka píše:
@pe-terka tak mu kupte aspoň deník majkrafťáka (nevím, jak se to píše), je víc podobných knížek, myslím, že to jsou komiksy, ale aspoň něco by četl.

komixy má, pár jich zvládl. Deník malého poseroutky četl z knihovny, ale tek nějak vlažně. Někdo je to otázka vývoje - starší syn byl to samé a ted už čte, dobrodružné a fantasy.

vokishka
Extra třída :D 12743 příspěvků 04.04.18 21:29

@pe-terka no u nás děcka od 4. třídy musí mít čtenářský deník a přečíst jednu knížku za měsíc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >