Kočár vhodný i do terénu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuTerBo
Nováček 9 příspěvků 02.04.19 09:49
Kočár...a do terénu

Ahoj, holky. Budu mít 1. dítě (přelom listopad/prosinec), jsem totální analfabet. Mohly byste mi poradit, jak se zorientovat v kočárcích? Výchozí informace:

• Jezdit budu v 95 % po polních, travnatých a lesních cestách (takže jsem zatím nabyla dojmu, že by měl mít 4 velká kola a zřejmě dobré odpružení),
  • Máme 3 psy, takže by bylo geniální, kdyby alespoň jedna malá fenka (4,5 kg) mohla jezdit buď u nožiček prcka (asi blbost, že?) nebo někde dole v koši.
  • Bylo by fajn, kdyby se dal dobře složit- přece jen 2 klece v autě, kočár a sedačka pro prcka zabere dost místa (momentálně máme Golf Variant).
  • Rekonstruujeme, takže rozpočet na kočárek je značně omezený, určitě nebudu mít přes deset tisíc.

Děkuji všem :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9547 příspěvků 02.04.19 09:52

No to sem zvědavá jestli někdo poradí kočár, co by splňoval vše. Co se týče ceny pokud nemáš finance koukej po bazarovych, to se vyplatí spíš než kupovat nový za pár šupů. Jinak velké kola a super odpružení mají roany, ale zas nejsou moc skladné, jsou objemné a těžké. Ono celkově je problém skloubit něco hodně terénního a zároveň skladného :think:
Edit: a psa, byť malinkeho bych dovnitř kočárku fakt nedávala, to bys mohla prát po každé procházce, když se ti pes proběhne po poli a pak by se vecpal k miminku 8o

modravlocka
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 02.04.19 09:59

Asi bych šla též do Roana nebo podobných kočárku. Skladnost u nich u vsech bude víceméně stejná, ale v každém případě jsou i tak výrazně skladnejsi než terénní trojkolky.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2272 příspěvků 02.04.19 10:05

Výborný kočár do terénu je TFK Joggster. Do 10 tisíc seženeš z bazaru. Velmi jednoduše ovladatelný i v terénu, mimořádně skladný (sporťák složíš vcelku a strčíš do běžného kufru od auta).

Akorát pejskovi dokup spíše stupátko :)

LuTerBo
Nováček 9 příspěvků 02.04.19 10:14

@Kriss Tina Jasně, nikde jsem nepsala, že budu kupovat nutně nový ;-) Ad Roan- přijde mi, že tlačit 15 kg kočár + mimčo 3 a více kg po polní cestě sněhem úplně easy tedy nepůjde :think:

Janli
Echt Kelišová 8192 příspěvků 02.04.19 10:16

Roan marita nebo emma, ty jsou fantasticky odpružený a průchodnost terénem na úrovni tanku. Skládání je horší, ale to je daň. Dá se to vyřešit tak, že korbičku dáš na sedadlo, kolečka sundáš z podvozku a podvozek na stojáka do kufru. Složeno za minutku. Maritu koupíš do desítky novou + adaptéry na vajíčko maxi cosi a to seženeš kolem tisícovky v bazaru. Emmu můžeš koupit bazarovou. Bazarovek bych se nebála, protože ty kočárky jsou neskutečný držáci a vydrží všechno :palec: .

LuTerBo
Nováček 9 příspěvků 02.04.19 10:18

@SlečnaDahlia Ale to je tříkolka, ne? Ve většině diskuzí maminy píšou, že je docela vratká. Já jsem kdysi v tříkolce vozila kámošce chvíli holčičku po parku, ale že bych měla pocit stability, to se říct nedá…

Janli
Echt Kelišová 8192 příspěvků 02.04.19 10:20
@LuTerBo píše:
@Kriss Tina Jasně, nikde jsem nepsala, že budu kupovat nutně nový ;-) Ad Roan- přijde mi, že tlačit 15 kg kočár + mimčo 3 a více kg po polní cestě sněhem úplně easy tedy nepůjde :think:

Tak to si piš, že to je naprosto easy. Sedmnáctikilový dítě jsem vozila ve dvacetičíslech sněhu, cestou necestou. Teď tu jezdím po rozkopaných cestách a výmolech s rok a půl starým batoletem a kočárek tlačím jednou rukou. A naprosto v pohodě. To není o váze kočárku, ale o kolech. Čím větší kola, tím líp se ti jede. S lehkým kočárkem s malýma kolama se nadřeš jako kůň.

Martanka92
Kecalka 361 příspěvků 02.04.19 10:22

My bydlely na kraji města a v okolí byly buď štěrkové, nebo lesní cesty. Taky hodně chodíme po výletech (většinou hrady), takže jsme hodně chodili v lese a do kopců a na obě děti jsme měli jen 3 kolku. První měla Graco Trekko, ale to má jen vložnou tašku na miminko ( ne korbičku), za to ohromný koš, kde jsem mozila psa a ještě věci kolem a druhá měla bebe confurt, ten má koš menší, ale možnost odpružení, korbička jde použít i jako autosedačka, protože má pásy. Oba kočárky mají hodně velká kola, takže ani pole pro ně nebyl problém :mavam:

kaja00
Extra třída :D 13543 příspěvků 02.04.19 10:24

Tak nebýt té finanční stránky (ale třeba najdeš bazarový), tak Thule. Je fakt parádní.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 02.04.19 10:25
@LuTerBo píše:
@Kriss Tina Jasně, nikde jsem nepsala, že budu kupovat nutně nový ;-) Ad Roan- přijde mi, že tlačit 15 kg kočár + mimčo 3 a více kg po polní cestě sněhem úplně easy tedy nepůjde :think:

Nic lepšího do sněhu nebo na polní cesty ještě nikdo nevymyslel. ;) Není to o váze kočárku. Tu ucitis jen při nakládání do auta, případně při tlačení kočárku do opravdu hodně prudkého kopce.

LuTerBo
Nováček 9 příspěvků 02.04.19 10:25

@Janli Fakt? Tak to by pak asi bylo ideální řešení…

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2272 příspěvků 02.04.19 10:27
@LuTerBo píše:
@SlečnaDahlia Ale to je tříkolka, ne? Ve většině diskuzí maminy píšou, že je docela vratká. Já jsem kdysi v tříkolce vozila kámošce chvíli holčičku po parku, ale že bych měla pocit stability, to se říct nedá…

Je to trojkolka, ano. Píšou to určitě o tomhle kočárku? Protože za mě je do terénu perfektní, stabilní a vybírala jsem ho podle recenzí na netu, kde na něj bylo minimum negativních recenzí. Procházela jsem s ním opravdu vysoký terén (i trávu, lesní cesty, štěrk… ). U trojkolky stabilita závisí hlavně na tom, jak má zkosená kolečka a jak nízko má těžiště. A co se týče skladnosti, byl pro mě neocenitelný.

Jinak záleží i na tom, jestli chceš kombinaci, nebo spíše hluboký a potom sporťák. V druhém případě bych radila ten pořádný hluboký (klidně ten Roan, ty jsou skvělé, nebo Inglesinu) a potom pořádný sporťák.

LuTerBo
Nováček 9 příspěvků 02.04.19 10:27
@modravlocka píše:
Nic lepšího do sněhu nebo na polní cesty ještě nikdo nevymyslel. ;) Není to o váze kočárku. Tu ucitis jen při nakládání do auta, případně při tlačení kočárku do opravdu hodně prudkého kopce.

Kopce u nás skoro nemáme. Případně zapřáhneme zbytek psů :lol:

eM91
Stálice 66 příspěvků 02.04.19 10:28

my máme EmjOt Miyo 07, v terénu se osvědčil. Jezdila jsem s ním i po poli. Cena za trojkombinaci 7990. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama