Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
@Ivet18 v obchodě, kde jste ho koupili by vám měli říci, zda jsou k tomu nějaké adaptéry, často bývají na Maxi cosi apod…
Tak jsem našla: https://www.babyplace.cz/…-cosi-cybex/
https://www.heureka.cz/?…
Také máme tento kočárek, ještě ho ale nepoužíváme. Objednali jsme ho schválně v kamenné prodejně, kdyby něco…
Když jsme si ho přišli vyzvednout, bylo nám řečeno, že ten, který přišel jako první měl něco na stříšce, tak ho poslali zpět a chtěli druhý. Doma jsem si všimla dírky v boční síťce košíku. Když zatlačím na dno košíku, dírka se neroztahuje, takže by se neměla zvětšit a neřeším to. Jinak konstrukce je pevná, korba se mi líbí. I taška mi přijde fajn.
Jen jsem trošku zklamaná z nastavení odpružení. Ze spodní strany kol je páčka, kterou jde odpružení nastavit na ještě tužší, ale na víc houpací nastavit nejde. Snad se časem pružiny trošku opotřebí a kočár bude víc houpat.
No a autosedačka působí dost lacině. Tu asi po porodu koupíme jinou.
Za ty peníze je to myslím dobrý kočár. Objednala bych ale s předstihem a dobře zkontrolovala, jestli všechno lícuje atd. Přece jen je to hodně levný kočár a kvalita asi může odpovídat ceně.
Ahojky nemá někdo přesné rozměry rozloženého kočáru…Máme malý výtah s vnitřními dveřmi a jde mi hlavně o celkovou délku kočáru max 91 -92 cm. Neměl by někdo míru celkové délky? dost se ty údaje liší v různých online obchodech. Např s co nejvýce složenou rukojetí abych věděla jestli se kočárek vejde do výtahu? Děkuji
Mám přesně tento kočárek, jezdíme s ním už asi 3 měsíce a zatím vše v pohodě… (Sportovní verze nevyzkoušená, kupovala jsem jen kvůli korbě, sporťák nevyužiji). Díky velkým nafukovacím kolům a vysokému podvozku zvládne i horší terén, šutry, kořeny v lese atd. Je skvělé jak je vysoký, nemusíte se k miminku tak nahýbat, což vyšší slečny hodně ocení a přitom je stabilní. Obrovská výhoda je velký koš, který je umístěn hodně vysoko nad zemí, takže si ho neprošoupete na obrubnících jak tomu je snad u 90% ostatních kočárků. Za mě velké plus je i skládání do auta, nemusí se totiž sundavat korba, protože se dá složit i s ní, je to pak opravdu rychlovka oproti jiným. Zatím jsem žádné zápory nenašla, uvítala bych akorát moskytiéru integrovanou ve stříšce, jako to mají dražší kočárky. A taky je škoda že není dodáváný s pláštěnkou, která se musí koupit zvlášť. Každopádně asi budeme brzy prodávat…tak za měsíc, maximálně dva. Malá už nechce ležet, takže budeme pořizovat sporťák. Pokud byste měla některá zájem, tak se můžeme domluvit. Kupovala jsem ho až jako druhý kočárek, protože jsem s prvním Moon Nuova nebyla spokojená a už jsem ho nechtěla používat ani o den déle. Ve srovnání cena výkon je tenhle fakt dobrý.
A k předchozím otázkám:
Tento kočárek si v žádném případě nikdo nekupujte, máme ho teprve měsíc používáme sportovní verzi, poprvé se nám při jízdě s malou složil, a teď se odpojil sporťák od korby a malá mi letěla na zem ve sporťáku, štěstí že měla pásy a nic se jí nestalo, pojistky jsou na prd, není vůbec bezpečný jízda je dobrá je na rovném hladkém povrchu nic víc, drncá, kolečka jsou velká ale dost tenká, co kamínek to zádrhel překlani se, pro mě nejhorší kočárek
Sháněli jsme sporťák, který by byl prostorný, šel otočit, abychom na malého viděli, šel dát do lehu a dal se s nim jet i terén. Tento kočárek Rikko basic 2019 se zdál úplně ideální, na základě recenzí a doporučení maminek na internetu jsme mysleli, že jsme našli, přesně to, co jsme chtěli, ikdyz jsme potřebovali jen sporťák. Doma jsme ještě měli asi týden Britax smile 2 pro srovnání. Když Rikko přišlo, tak jsme váhali a nakonec jsme říkali, že Britax vrátíme. Ale hned jsme změnili názor, co jsme s kočárkem (sporťákem) Rikkem vyjeli. Malého jsem dala do lehu, směrem k sobě a vyrazili. Kočárek se převažoval dopředu a byl nestabilní. Při sjetí z obruvníku se vyvracel dopředu. Prostě úplně špatný těžiště, je prostě šílený a nechápu, že se může prodávat. To, že se s nim špatně zatáčí, tak to by člověk ještě nějak zkousnul, že musí vynaložit většího úsilí ( srovnávám s Rotaxem Kunertem, u toho jsme využívali hlubokou korbu a sporťák nám přijde malý, proto jsme chtěli větší, jinak jsme byli spokojeni), ale že se vám kočárek vyvrací, to je šílené a to by měli stáhnout z prodeje takový kočár. A to my stačila hodinkách jízdy. A tím jak je špatné těžiště, tak jsem musela hodně zabrat, abych pozvedla přední kola na obruvník a to jsem myslela, že se to madlo zlomí 🙁Opravdu ten kočárek nekupujte, já ho vracím zpět. Srovnávat ho s Britaxem smile ani nejde. Britax je pan kočár, strašně stabilní, lehce ovladatelný. Ale už stojí 11 tisíc a jen pouze sporťák, ale zase máte jistotu, že je dítě v bezpečí…
@leeba333 píše:
Sháněli jsme sporťák, který by byl prostorný, šel otočit, abychom na malého viděli, šel dát do lehu a dal se s nim jet i terén. Tento kočárek Rikko basic 2019 se zdál úplně ideální, na základě recenzí a doporučení maminek na internetu jsme mysleli, že jsme našli, přesně to, co jsme chtěli, ikdyz jsme potřebovali jen sporťák. Doma jsme ještě měli asi týden Britax smile 2 pro srovnání. Když Rikko přišlo, tak jsme váhali a nakonec jsme říkali, že Britax vrátíme. Ale hned jsme změnili názor, co jsme s kočárkem (sporťákem) Rikkem vyjeli. Malého jsem dala do lehu, směrem k sobě a vyrazili. Kočárek se převažoval dopředu a byl nestabilní. Při sjetí z obruvníku se vyvracel dopředu. Prostě úplně špatný těžiště, je prostě šílený a nechápu, že se může prodávat. To, že se s nim špatně zatáčí, tak to by člověk ještě nějak zkousnul, že musí vynaložit většího úsilí ( srovnávám s Rotaxem Kunertem, u toho jsme využívali hlubokou korbu a sporťák nám přijde malý, proto jsme chtěli větší, jinak jsme byli spokojeni), ale že se vám kočárek vyvrací, to je šílené a to by měli stáhnout z prodeje takový kočár. A to my stačila hodinkách jízdy. A tím jak je špatné těžiště, tak jsem musela hodně zabrat, abych pozvedla přední kola na obruvník a to jsem myslela, že se to madlo zlomí 🙁Opravdu ten kočárek nekupujte, já ho vracím zpět. Srovnávat ho s Britaxem smile ani nejde. Britax je pan kočár, strašně stabilní, lehce ovladatelný. Ale už stojí 11 tisíc a jen pouze sporťák, ale zase máte jistotu, že je dítě v bezpečí…
Přesně tento problém jsme měli též, až na to že mi malá ještě k tomu s tím sportakem spadla na zem, sportovní korba vystřelila z konstrukce… Je to dost nebezpečný kočár…
Mě spadla korba s měsíčním prckem a to jsme jen sjížděli schody a z obrubníku!! Rozhodně nedoporučuji!! Zkoušeli jste kočárek reklamovat?
@Dany.dee píše:
Mě spadla korba s měsíčním prckem a to jsme jen sjížděli schody a z obrubníku!! Rozhodně nedoporučuji!! Zkoušeli jste kočárek reklamovat?
Volala jsem prodejci, vše jsem mu řekla co se nám stalo, pán nejdřív že to musí posoudit oni sami zda je opravdu ten kočárek vadný. Druhý den mi volal ať ho pošlu, peníze nám vrátili dokonce i za poštovné.
@Doublee @Peti89 @Dany.dee @leeba333 @Haanca ahoj holky, mohly byste vase zkusenosti zkopirovat a vlozit do recenzi
diky moc
https://www.emimino.cz/…sic-kocarek/
@Peti89 aspoň že tak, jen si nedovedu představit co budu dělat bez kočárku než si vyberu jiný ![]()
@Dany.dee píše:
@Peti89 aspoň že tak, jen si nedovedu představit co budu dělat bez kočárku než si vyberu jiný
Já jsem si vybrala hned Cybex balios M, zatím sporťák, hlubokou budeme dokupovat později až se nám za pár měsíců narodí druhé… Nebyl nejlevnější jen sportovní stojí necelých 10 tis, ale vím, že je kvalitní, hluboká korba je dost dlouhá, takže se tam miminko vejde i v 7 měsících, košík je dost prostorný a rukojeť teleskopická, kola jsou odpružená, vepředu i vzadu, dobře se s tím jede v terénu, když jedu na obrubník nemusím zvedat přední kola. Je to německá značka. Kočárek jsem si vyzkoušela osobně v kamenné prodejne, je také lehounky a skládá se jednou rukou. Má pouze jednu nevýhodu, když jedete na kamenné kostky tak chrastí, není to nic strašného. Další kočárek, který si maminky moc chválí je značka Valco. Taky jsem si ho vyzkoušela podobný produkt jako Cybex za lepší peníze, lehký, prostorný, po složení si můžete dát přes rameno.
@Peti89 mám pouze dvě podmínky, trojkombinace a přehazovací rukojeť. malému je teď měsíc takže potřebuji hlubokou korbu, hned jak začne sedět chci ho dát do sporťáku. Bohužel máme dost omezený rozpočet, víc jak 8tis do kočárku nedám. To chrastění by mi vadilo, ve městě máme spoustu chodníků ještě z kostek
asi začnu hledat dokud není venku tak hezky, aspoň pak budu moct hned ven.