Kojenec - chřipka: může dostat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 278 příspěvků 09.03.18 20:15
kojenec-chřipka: může dostat?

Ahoj, chci se zeptat, jestli tříměsíční kojenec (plně kojený) může dostat chřipku?
 děkuji

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 09.03.18 20:17

Ano, určitě může, říká se, že kojení je ochrana, ale jen do určité míry, samozřejmě. Můj syn ji od nás třeba chytil, byli jsme nemocní tenkrát všichni.

aduska912
Kecalka 278 příspěvků 09.03.18 20:20

A můžu se zeptat jak starý syn byl a jak jste to léčili?

Bábrdl
Generální žvanilka 21425 příspěvků 09.03.18 20:21
@aduska912 píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli tříměsíční kojenec (plně kojený) může dostat chřipku?
děkuji

Ano, může.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 09.03.18 20:22

@aduska912 Asi 3 a půl měsíce, pouze čípky, nic víc, ono se s tím ani moc dělat nedá. Za 2-3 dny byl klid :)

Katerina308
Kecalka 486 příspěvků 42 inzerátů 09.03.18 20:23

@aduska912 dcera nikdy nic nechytla, ani hnisavou anginu, kterou měl syn v jejím měsíci a půl, ani střevní chřipku v půl roce, kdy já málem vypustila duši.
Byla plně kojená.
V tom měsíci a půl k ní syn stejně moc. nechodil nezajímala ho, ale u té střevní chřipky jsem byla překvapena, že byla ok. Ale byla jsem ráda, protože to bylo opravdu hrozné.
Tak snad bude vaše dítko taky v pořádku

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 09.03.18 20:26

Může a nemusí. Do 3-6 měsíců by mělo mít miminko imunitu od matky (kojené i nekojené) a u nás to opravdu takhle fungovalo. Každopádně držím pěsti, ať je to u vás ta lepší varianta :kytka:
Neplaš se dopředu, i kdyby se to stalo, zvládnete to :kytka:

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 09.03.18 20:37

Přesně, může a nemusí. Starší dcera nechytla od nás nikdy nic snad do roku a půl, mladší chytá tak 50% nemocí, co se nám doma vyskytne.

Pidulka1991
Závislačka 2877 příspěvků 09.03.18 20:42

@aduska912 ve trech mesicich mela moje plne kojena dcerka zapal plic… takze chripka nebude problem..

dickys
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 09.03.18 20:45

Dcera plně kojena ode mě chytla ve 2 měsících virózu, v půl roce, když už byla prikrmovana, tak anginu nechytla… Podle mě kojení žádná extra ochrana není :)

Kajak18
Kecalka 242 příspěvků 09.03.18 20:59

První dcera byla zdravá dobře do roku a půl. U druhé teď bojujeme s celkem ošklivou virozou, která nás skolila všechny. Malá má dva měsíce. Hold je to zimní mimčo, které má navíc ségru ve školce :)

mroe
Extra třída :D 14468 příspěvků 09.03.18 21:07

Moje dite ( asi 13 mesicu), castecne kojene, chripku nechytlo, prestoze jsme ji meli vsichni, vcetne prarodicu, se kterymi jsme se zezacatku delili o hlidani ditete. Byla to klasicka chripka, po trech dnech, kdy vsichni v nasem okoli onemocneli, jsem musela zacit znovu fungovat, uz ho nebylo komu zdravemu sverit. Je to uz hodne let, ale pamatuju si to diky tomu dobre.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 09.03.18 21:09

@aduska912 Můj šestiměsíční plně kojený ji měl letos dvakrát, chuděra…

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 09.03.18 21:11

Jinak jsem se tu ně něco podobného ptala před časem v poradně… https://www.emimino.cz/…-na-imunitu/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >