Kojení 6denní holčičky

173
20.3.20 16:38

Kojení 6denní holčičky

Ahoj, jdu si pro radu.
Mám skoro týdenní holčičku. Včera nás propustili z porodnice. Bylo mi řečeno, ze mám kojit přes kloboucky, kvůli bradavkám, nejsou vystouplé a vracejí se zpět, tak je malá nemá šanci chytit. Jenže se mi k těm kloboučkům nechce přisát, pláče u toho, kroutí se. Kloboučky nedrží, takže to po půl hodině pláče vždy vzdám a dávám z flašky s maličkou dirkou.. chtěla bych kojit ale nechci trápit malou ani sebe.. nevím jestli laktační poradkyně v této situaci bude ochotná za námi dojet domu :(
Zkusím dnes jinou značku těch kloboučků.. ale už nevím.. poradte prosím cokoli, strašně mě mrzí, ze nemůžu kojit normálně :(
Budu ráda za všechny rady.. :srdce:
předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6074
20.3.20 16:41

@KristynaStej Já bych na tohle neměla nervy a koupila UM. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24117
20.3.20 16:41

A zkusila jsi to bez nich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
20.3.20 16:49

Zkus ještě nosit formovače bradavek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
20.3.20 17:00

@pikola v porodnici mi nic jiného nezbylo, ale malá nepapala..
@Micilin a ten nosit cely den? Nebo jen chvilku?
Cokoli mi pomůže kojit, ráda zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
20.3.20 17:01

@KristynaStej Zkusila bych je urcite nosit co nejdéle, sundat jen na kojení. Také jak jsi psala bych zkusila jinou značku nebo velikost kloboučků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
20.3.20 17:05

Miminko se neprisava na bradavku, ale musíš ji tam nacpat co nejvíc i dvorce. Mě je v porodnici taky doporučili s tím, že nemám úplně vystouply bradavky, taky jsem s tim strasne bojovala a jedno asi hodinový sezení s laktacni a letěli do koše a bez problémů jsem kojila. Zkousis před kojenim nahrivat prsa aby mléko líp teklo? Osvědčilo se mi to u obou dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
20.3.20 17:23

@Micilin určitě to zkusím..
mám teď kloboučky od medely velikost M, tak přemýšlím jestli vzít od aventu vel. M a nebo znovu tu medelu ale velikost L :/

@JancaS84 to právě nejde, odtahuje se, hledá kde se má přisát, ale když bych se pokusila ji vytáhnout, tak zajede zpět :( já si pravé myslím, ze teď by mě laktační odmítla, přeci jen vše je zakázané atd :/
To jsem nezkousela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
20.3.20 17:34

Zavolat dobré LP. Určitě poradi i po telefonu. Láhev.,kloboučky a dudlíky apod. ještě kojení zhoršují. Koukněte na stránky Mamila.sk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1445
20.3.20 17:48

LP ti poradi v tuto dobu buď po telefonu, některé on-line přes nějaký videohovor třeba. Vysvlékli sebe i malou do naha, nech ji jen v plence, lehni si do postele, prikrejte se peřinou, ať není malý zima, poloz si ji na hrudník a ideálně ji nech, ať se prisaje sama, případně pomož nasměrovat k prsu.
Jak už tu zaznělo - dítě se prisava na dvorec, ne na bradavku. Je úplně jedno, jak bradavky vypadaj, žádná není špatná!
Podívej na mamila.sk, jsou tam videa, jak vypadá správné prisati, jak přikládat miminko k prsu.
Kloboucky, flašky, dudliky - tím se opravdu situace jen zhoršuje. Mrkni na tu mamilu, mají tam seznam laktacnich nebo je dobrý prirozenekojeni.cz.

Mně se dcera taky nechtěla prisavat, dostala jsem kloboucky, ale neuměla chytit ani ty. Doma hned do postele, tělo na tělo. Před kojením mi pomohlo prsa nahrát ve sprše nebo aspoň teplým obkladem, pak Trochu odstrikat (měla jsem prsa hrozně nalitý a tvrdý, jak jsem odstrikala, trochu ty dvorce změkly a lépe se ji na prso prisavalo). Zkus ji nabídnout prso třeba ještě jakmile se začne probouzet, před tim, než se probudí, v takovým polospanku. Teď je dceri skoro sedm měsíců a koji se! Jestli chceš kojit, tak se nevzdavej :hug:
Určitě bude každá ochotna, alespoň po telefonu, dat ti nejdůležitější rady a podporu!
Držím palce a posílám sílu! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
20.3.20 18:33

Mě se obě děti nechtěli prisat. Ale laktacni mi řekla prostě s tím prckem bojovat až budu spocena až na zadku. Udělat na prsu řasu mezi dva prsty a tu mu tam cpát. Když se rozeřve uklidnit třeba malickem a zkusit znovu. Teď sem tak s malým bojovala i půl hodiny. Ještě mrkni jestli nemá prirostlou uzdicku pod jazykem. S dcerou jsme ji byli stříhat aby se mohla líp prisat. A zkoušet různý polohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
20.3.20 19:21

@PepiKo Nalité je mám taky, až hrozné boule.. teď jsem zkoušela kojit bez kloboucku, prisaje se, parkrat potahne a odtáhne se. Takže jsme stejně museli dávat odstrikane :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
20.3.20 19:23

@JancaS84 teď se mi na chvilku prisala i bez kloboucku.. ale hned se odtahla a nic moc si nevytahla.. je mi z toho smutno.. pokaždé to ořvu.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
20.3.20 19:59

Jo to znám. Ale fakt žádný stres. Mlika máš asi dost podle toho co píšeš, tak to chce přijít jen na správnou techniku. Takže zkoušet, zkoušet a zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1445
20.3.20 20:03

@KristynaStej má malinký žaludek, víc jak par kapek se ji tam stejně nevejde!
Klidně ji přiložit, ona ať si dá trosku, kolik chce, za půl hodiny, za hodinu ji můžeš přiložit znovu… čím víc ji budeš mít na prsu, tím lip :kytka: je to teď její jediný spojení s tebou, jak tě muze cítit.
Hlavně klid, neplakat, nepanikarit… měj ji na sobě položenou jak jsem psala klidně non stop, ona si bude spát, když bude chtit; tak se prisaje, pak zase bude spát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama