Kojení a antikoncepece

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.06.03 18:46
Kojení a antikoncepece

Ahojte maminky,

nemáte některá zkušenost s antikoncepcí v době kojení? Lékař mi ji předepsal, protože nejméně rok nesmím přijít do jiného stavu (údajně kvůli císařskému řezu..) Obávám se ale, že syn bude mléko v době menstruace odmítat..něco podobného jsem už slyšela..Já chci kojit co nejdéle, takže zvažuju, jestli vůbec antiko brát..

Děkuju za odpověď

Nina

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 18.06.03 20:29
Kojení a antikoncepece

Ahojky Nino,

mám 10 měsíční holčičku. Hned po šestinedělí jsem začla brát Exluton. Kojila jsem 9,5 měs. Poté se dcera sama odstavila. Menstruaci jsem ještě nedostala.

Ajka ;-)

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 19.06.03 08:33
Kojení a antikoncepece

Antikoncepce určitě nezpůsobí to, že dostaneš menstruaci, naopak některé antikoncepce způsobují, že menstruace je slabší nebo není vůbec.

Platí také, že pokud je kojení četné, pak je malá pravděpodobnost, že budeš menstruovat.

šárka

Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 19.06.03 13:10
Kojení a antikoncepece

Ahoj Nino, taky jsem brala Exluton. 10 měsíců jsem kojila, malá se postupně odstavila sama. V době, kdy už jsem kojila málo (asi po 9 měsících) jsem dostala MS. Měla jsem ale velké bolesti a trvala vždy dlouho (i 14 dní), takže mi pak doktor napsal Cilest. Od té doby jsem úplně v pohodě.

Jo, a taky jsem rodila CŘ a doktor mi řekl ať počkám raději 2 roky než znovu otěhotním.

Katka

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 19.06.03 22:37
Kojení a antikoncepece

My používáme metody plodných a neplodných dnů. První menses po porodu jsem dostala po pěti měsících, ale to bylo tím, že jsem málo kojila v noci, pauzy byly dlouhé šest i více hodin. Jinak žádnou antikoncepci nepožívám.

Anonymni  20.06.03 18:40
Kojení a antikoncepece

Ahojte holčiny,

moc děkuju za odpovědi, dost mě to uklidnilo :-)

Doufám, že budu kojit alespoň tak dlouho jako vy :-)

Páá Nina

Anonymni  20.06.03 21:50
Kojení a antikoncepece

Pouze jeden měsíc jsem kojila a pak + Nan a menzes jsem dostala až po 11 měsících po porodu. Při kojení je údajně pouze Depo-provera a Exluton. Obě antikoncepce jsem měla a Exluton se musí vzít tuším nejpozději do dvou hodin(tedy nesmí se zapomenout-nízká hladina hormonů).Depo provera jsou injekce jednou za 12 tydnů. Ale každé nesedí. Má známá po ní krvácela 14 dní v kuse a ani mi nesvědčila. Já otěhotněla podruhé na první pokus a kojila jsem 3 krát v noci a 5 krát přes den. Věra

Anonymni  21.06.03 10:21
Kojení a antikoncepece

Holčiny,

tak beru Exluton a nebudete tomu věřit, ale začla jsem mírně krvácet..Jsem z toho docela přejetá, protože mám v sobě 5.pilulku a už tohle..to chci vidět, až jich sním víc ..

aaaach jo

Nebo to může být tím, že malý začal v noci spát 6 hod. a tudíž jedno kojení zaspí?

Nina :-[

Vega
Kecalka 177 příspěvků 21.06.03 18:18
Kojení a antikoncepece

Ahoj, je normální, že pervních pár dní, co bereš Exluton se dostaví krvácení, většinou po 5-10 dnech přejde.

Anonymni  21.06.03 21:49
Kojení a antikoncepece

Děkuju moc za odpověď, doufám, že to krvácení fakt přejde, docela se to rozjelo..malý naštěstí dál spokojeně pije, takže jsem spokojená i já :-)

Pokud máte ještě některá zkušenosti s Exlutonem, určitě pište, ať vím, co mě ještě čeká a nemine ;-)

Nina

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 23.06.03 07:55
Kojení a antikoncepece

Hormonální antikoncepce vhodná pro kojící matky a u nás dostupná je dvojí - Exluton (pilulky každodenně) a Depo-Provera (injekce po 3 měsících). Negativní vliv na kojené dítě se zatím neprokázal. Menstruace se nemusí dostavit vůbec! (lékaři se neshodli zatím, zda na nepřítomnost MS má větší vliv kojení nebo tato antikoncepce…) Souvislost MS a odmítání kojení také není prokázána. Myslím, že není důvod k obavám :-)

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 23.06.03 18:12
Kojení a antikoncepece

Já mám injekce depo-provera, první jsem dostala hned po šestinedělí, teď už mám druhou a jsem s ní zatím spokojená.

Po každé injekci jsem zhruba za 14 dnů začala trošku krvácet a bylo mi řečeno, že je to způsobené hladinou hormonů. Pamatuji si, že když jsem ještě kdysi na:,–(ila antikoncepci tri-regol, tak jsem tačala první dny také krvácet a pak se vše srovnalo.

Anonymni  25.06.03 12:47
Kojení a antikoncepece

vidis, ja jsem taky po cisari, doktorka take rikala, ze mam rok-dva pockat, ale, ze pokud kojim vic jak 5× denne tak neotehotnim a at teda prijdu za pul roku, az zacnu malou prikrmovat a tedy i min kojit. Takze „riskujeme“ a jsem zvedava jak to dopadne :-). Marta

Anonymni  26.06.03 21:31
Kojení a antikoncepece

Ahoj, já jsem Exluton začala užívat 2 měsíce po porodu. Do té doby jsem plně kojila a vůbec nekrvácela. Pak nastalo střídavé období, kdy jsem pár dnů krvácela a několik dnů ne. S každým krvácením jsem měla míň a míň mléka, až jsem pro malý přírůstek mimča musela začít přikrmovat. Po 2 měsících jsem prášky vy:,–(ila, od té doby nekrvácím, ale množství mlíčka se neupravilo, a to jsem se o to opravdu/dle odborných rad/ hodně snažila. Jak moc to vše spolu souvisí a nebo ne netuším, jinak nevím o nikom, kdo by měl takové problémy jako já. Nyní kojím mezi 6.00-21.00hod, v noci ne.Jsem 6 měsíců od porodu a nemenstruuji. Dříve jsem užívala antikoncepci asi 8 let - bez potíží, asi se k ní vrátím, až přestanu kojit.

T.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.03 09:19
Kojení a antikoncepece

Já jsem po šestinedělí taky začala užívat Exluton,po 5 dnech jsem dostala regulérní menstruaci,přestože jsem kojila 8× denně,z toho 2×-3× v noci.Malá naštěstí mlíčko neodmítala.

Jenže další MS nepřicházela a já na sobě začala hledat těhotenské příznaky.Bohužel jsem kojila jen 4 měsíce,pak jsem si nechala napsat Mercilon,protože jsem z nepravidelné MS byla dost nervózní.Člověk přece jen občas zapomene vzít si pilulku včas,a ty nervy.....

Čau Hanka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama