Kojení a UM - kolik dokrmit um po kojení

28.4.21 21:43

Kojení a UM, prosím o radu

Dobrý večer,

malé jsou tři měsíce a musím dokrmovat UM (konzultováno s doktorkou) kojím 7 x denně.

Jak je to s dokrmováním UM, když nevím kolik si ode mě vytáhla? pořídila jsem si váhu
dráhou kojeneckou, ale ta je bohužel k prdu, jak se miminko hýbe, naváží to i o 50 gramů jinak, i když je vážení ve stejnou chvíli.
Jak jste to dělali vy ostatní maminky?

Předem moc děkuji za odpověď, nerada bych něco pokazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
899
28.4.21 21:46

A proč nekojíš prostě častěji? Já kojím klidně co 2 hodiny, tedy 12× denně… Jak jsi poznala že MM nestačí? Miminko špatně prospívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 21:54

Prvně to chce lepší váhu, taky jsme museli pořídit druhou. A ano, stává se, že mléko fakt nestačí, taky jsem musela dokrmovat, syn dost nepřibíral a byl hlavně nespokojený. Myslím, že jsem začínal s 30 ml a potupně navyšovala, ale klidně bych dávala kolik chceš, jak dítě přestane pít, má dost. Jo a nedokrmovala jsem po každém kojení, ale když jsem nedokrmovala dělala jsem kratší pauzu. A před spaním jsem dávala umělého co nejvíc :lol: Dávala jsem Bebu HA, kterou mi doporučili, je trochu nahořklá, takže dítě nezačne dávat přednost flašce před prsem a kojila jsem úspěšně do 8 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
28.4.21 22:06

Já měla taky váhu, taky jsem vážila byla to pakárna… Ale tak kolem toho třetího měsíce jsem to měla odhadnuté, právě díky té váze, páč od toho 3 měsíce se furt mrskala tak to moc zvážit nešlo. Zpět k věci. Počítala jsem, že za minutu mi vypije -+10 ml. Já ji vážila třeba i 5 krát abych navážila +- Reál. :zed:
A proč dokrmujes, málo prospívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
29.4.21 06:39

Určitě bych častěji kojila. 7× denně je fakt málo. Jinak prostě udělej menší dávku um a uvidíš, kolik ti toho vypije. Nenutit je základ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.21 07:53

Rovnou jsem psala, že konzultováno z dr. aby se diskuze zbytečně nesklouzla jiným směrem. Zkoušela jsem rozjet víc mléka kojením po 2h několik dní, ale miminko akorát plakalo, když v prsou došlo a bylo nespokojené a prospívalo úplně na té spodní hranici. Proto jsme se s Mudr takhle dohodly. Někdo prý má prostě strop mléka :) a nedá se svítit.

Já vážila 5 x po sobě a celkem i klidné dítě a váha mi navažila 5100, 5090, 5060, 5070.. prostě i 50 gramů rozdíl.

takže fakt nevím :( malé jsem udělala přikrm 60 ml s UM a vypila vše, ale bojím se jestli se bude třeba přejídat, jestli jí tím nemůžu nějak ublížit, hlavně málo mléka mám přes den, a nevím, jestli jí to mám dávat po každém kojení
po 3 hodinách, Ale vaše zkušenost tedy je, že když ji to 5× přes den nabídnu, že si sama teda poví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
29.4.21 08:06

Já to dělala tak, že jsem synovi udělala po kojení třeba 30 ml a když pak brečel, ještě jsem trochu přidala.. Asi tak za týden už jsem měla jasno, kolik potřebuje a dělala jsem množství na jistotu.. Ale bacha.. Nech jí po kojení i po první dávce odříhnout.. Může mít klidně trochu reflux a ve chvíli, kdy si krkne, přestane brečet.. Pak pravděpodobně víc nepotřebuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.21 08:19
@Letynka16 píše:
Já to dělala tak, že jsem synovi udělala po kojení třeba 30 ml a když pak brečel, ještě jsem trochu přidala.. Asi tak za týden už jsem měla jasno, kolik potřebuje a dělala jsem množství na jistotu.. Ale bacha.. Nech jí po kojení i po první dávce odříhnout.. Může mít klidně trochu reflux a ve chvíli, kdy si krkne, přestane brečet.. Pak pravděpodobně víc nepotřebuje ;)

Tyjo tak moc děkuji, udělám 30 ml a podle jejího výrazu počkám, jestli chce přidat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10997
30.4.21 21:06
@Katerinkaaa92 píše:
Rovnou jsem psala, že konzultováno z dr. aby se diskuze zbytečně nesklouzla jiným směrem. Zkoušela jsem rozjet víc mléka kojením po 2h několik dní, ale miminko akorát plakalo, když v prsou došlo a bylo nespokojené a prospívalo úplně na té spodní hranici. Proto jsme se s Mudr takhle dohodly. Někdo prý má prostě strop mléka :) a nedá se svítit.

Já vážila 5 x po sobě a celkem i klidné dítě a váha mi navažila 5100, 5090, 5060, 5070.. prostě i 50 gramů rozdíl.

takže fakt nevím :( malé jsem udělala přikrm 60 ml s UM a vypila vše, ale bojím se jestli se bude třeba přejídat, jestli jí tím nemůžu nějak ublížit, hlavně málo mléka mám přes den, a nevím, jestli jí to mám dávat po každém kojení
po 3 hodinách, Ale vaše zkušenost tedy je, že když ji to 5× přes den nabídnu, že si sama teda poví?

Pediatri vetsinou kojeni vubec nerozumi.
Sezen si opravdu dobrou laktacni poradkyni a tohle vsechno prober s ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat