Kojení a UM večer

11.5.21 23:56

Kojení a UM večer

Ahoj maminky, prosím o radu mám 1mesic a pul starou holčičku do teď jsme kojily bez problému ale poslední dobou večer po koupání, napapani dam do postýlky a po chvíli začne šíleně plakat, dudlík hrozne bere, takže má ještě hlad ale k prsu se prisat nechce a na večer mám prsa dost měkké. Přes den kojim cca po 3 hodinách, kdy si zakrici sama.
Rodina říká ať ji proste dam na večer Nutrilon ( přes den prso, večer UM)
Co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
12.5.21 00:00

Po 3 hodinách kojit je málo. Asi máš na večer málo mléka. Takze prikladej!! A skus pro podporu třeba i odsávat. Ale věř že tím že dáš UM kojení nepřidáš. Bude to pro vás pomalu ale jistě konec kojení… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 00:26

@KKikina Děkuji za radu :) a nemůže to třeba být i tím, ze už od začátku co jsme přijeli domu a malá začla plakat.. tak ze má hlad pak mi porad říkají ze se muže stat ze mám možná jen vodu a ze to malé nestačí, ze na večer mám dat UM…Tak ten tlak nemůže způsobit třeba méně produktivní to mleko? Nechci být za blbku teď :D ale nevim jestli i tohle nějak neovlivní to kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
12.5.21 00:33
@NatalieNav19 píše:
Děkuji za radu :) a nemůže to třeba být i tím, ze už od začátku co jsme přijeli domu a malá začla plakat.. tak ze má hlad pak mi porad říkají ze se muže stat ze mám možná jen vodu a ze to malé nestačí, ze na večer mám dat UM…Tak ten tlak nemůže způsobit třeba méně produktivní to mleko? Nechci být za blbku teď :D ale nevim jestli i tohle nějak neovlivní to kojení.

To je nesmysl, že máš slabé mléko! Mě kdykoliv malá zabrečela nebo jsem na ni viděla neklid tak dostala cecek… A nabídka určuje poptávku. Samozřejmě, že je to i o psychice.Ale máš měsíční mimco.To máš odpočívat a přikládat, jestli o kojení teda stojíš :think: jo a tím že kojíš po 3 hodinách, to je zkrátka málo… Já měla první tři měsíce nalité kozy pořád :zed:

Příspěvek upraven 12.05.21 v 00:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
12.5.21 00:34

Pokud v pohodě kojíš, tak nedávej UM. Prostě ne. Tím akorát odstartuješ spirálu, která povede k tomu, že přejdeš na UM úplně.
Ono se říká, že slabé mléko neexistuje, záleží co si dítě vytáhne, některé prostě nemá sílu na to, vytáhnout si to výživné „zadní“ mlíko a tak může být dřív hladové. Prostě přilož znova a znova a znova, dokud se pořádně nenapije.
Neposlouchej rodinu. Hlavně ženské starší generace byly zvyklé, že kojily tak 1-3 měsíce a při prvním problému prdly děcku UM a byl klid. Doktoři je v tom plně podporovali. Tak to teď mají tendenci hustit do mladší generace, ale není to pravda.
Je možné, že se přes den dostatečně nenají a pak má večer obří hlad, jenže ten je tak velký, že nemá trpělivost na to se pořádně přisát. Zkus jí přikládat i přes den častěji, nečekej na to, až začne ječet, ale přikládej ji třeba klidně po hodině a půl, nebo po dvou hodinách. Čím častěji budeš přikládat, tím víc mléka se ti bude tvořit. K tomu si dej nějaké ty kojící čaje a bude.

UM rozhodně není nic špatného, ale za mě je škoda si s ním zničit kojení, pokud je bezproblémové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11593
12.5.21 01:21

To, ze mas mekka prsa, zacne byt pomalu normalni, podle toho mnozstvi mleka neodhadnes.
Prikladej na pozadani, co nejcasteji, jestli se vecer nechce prisat, tak zkousej ruzne polohy, mne vzdy pri odtrhavani od prsa pomohlo miminko nosit, chovat a u toho kojit.
Je to jen obdobi, prejde to.

Ze by mleko vylozene doslo, ubyvalo, to jsou fakt vyjimky, bezne se to nestava.
Takze jestli chces kojit, vyprdni se na UM a koj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
12.5.21 01:36

Dudlik se nedoporucuje davat kojicim detem, pocit prazdnych prsou byva, neznamena to ze tam neni mlicko ale spise to ze uz se nestihlo utvorit do zasoby. Pozdeji uz se netvori tolik mlicka ale spise se tvori primo pri kojeni. A i kdyz treba nejde slyset ze polyka tak treba se chce jen uklidnit dudlanim.
Nejsem zadna LP, jen znam ten pocit jak jsem si myslela ze kdyz mam prazdne prsa a nic neodsaju tak mlicko neni. Vubec to tak neni.
Plakat muze kvuli toho ze chce byt u tebe a ne v postylce a nechce mit v puse dudlik misto tebe. :srdce: pokud se nechce prisat tak treba zkusit uklidnit v nositku a pak spici dat k prsu pokud by se treba probudila pri pokladani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
12.5.21 06:42

Žádné um nedávej, je nesmysl, že bys měla slabé mléko, je to pověra a nenech se rodinou zblbnout. Jak s tím začneš, je to začátek konce kojení. Jestli máš pochybnosti o dostatku mléka, seber mu dudlík. Prsa nalitá mít nebudeš, normální jsou prázdná prsa a mléka se přesto tvoří dost. Popravdě, napadlo tě, že může křičet i z úplně jiného důvodu než hlad? Třeba chce pochovat, zazpívat, ne být jen tak odloženo do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
18.5.21 08:00

Mě dítě večer taky řvalo. Já jsem slabá povaha a než abych nechala dítě týrat hlady, tak jsem mu raději večer UM dávala. Přes den byl na prsu porad a sama jsem cítila, že večer už dudlá naprázdno a pak řev. Po UM vdycky hned odpadl a krasně spinkal třeba 4h. Pak se v noci budil na kojení zase co 1-2h.

Mimochodem teď synovi bylo 9měsíců a jednou v noci a jednou k ránu stále kojím :)

Nenech se ovlivnit rodinou, radami zde. Řiď se pouze sama sebou a intuicí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat