Kojení bolest při prisati

894
12.9.21 05:49

Kojení bolest při prisati

Ahoj, mám třetí miminko, je staré 3 týdny…a hrozně bojuju s bolestí při přisati…kroutí se mi prsty u nohou. Zkusila jsem bepanthen, lansinoh (lanolin, pod jako purelan) pak hojivé náplasti multi mam a je to pořád k ničemu. Kluky jsem kojila každého 2 roky. Techniku přisati mám myslím v pořádku :nevim: bolí to jen pri prisati pak už se to dá…myslela jsem že si prostě musí bradsvkyzvyknout ale už to trvá dlouho…nejsou na pohled nějak zničené..tak už nevím bílý povlak v puse u malé nevidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1084
12.9.21 07:11

Mela jsem to s druhym. Casto jsem mlatila hlavou do zdi v momentě přisati, to byl ocistec. Po sestinedeli se to spravilo a pak uz pohoda. Pritom zadne velke praskliny, prisaval a pil krasne tak, jak ma :nevim: A to jsem si rikala, jak to bude u druheho v pohode, protože jsem kojila jeste první trimestr a ze to bude jako naskočit do rozjeteho vlaku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
12.9.21 07:12

Měla jsem to taky tak, ono opravdu si na to budeš muset zvyknout, nebo v nejhorším když to moc bolelo měla jsem kloboucek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
12.9.21 07:16

Věřím tomu, že techniku budeš mít u třetího určitě zmáknutou :palec: Nemáš třeba moc nalitá prsa? Že by se mohlo miminko hůře přisávat kvůli tomu..zkusit odstříkat napřed a pak zkusit nakojit jestli to nebude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8832
12.9.21 07:33

@Fonty Já jsem to měla u všech třech dětí kvůli vpáčeným bradavkám. Techniku jsme měli zkontrolovanou a nikdy jsem žádné poranění neměla. Prý je to tím, že vpáčené bradavky jsou způsobeny zkrácenými vazy a mlékovody, takže že začátku to jejich natahování prostě bolí. Pamatuji si, že u prvního dítěte to bolelo nejkratší dobu, u třetího dítěte nejdéle, skoro celé šestinedělí, až jsem si říkala, že to snad není možné. Taky jsem kroutila palci u nohou a brečela bolestí, u druhého dítěte se k tomu přidalo i bolestivé zavinování dělohy při kojení, takže v porodnici při přidávání jsem trpěla jak pes :).
I když ty asi vpáčené bradavky nemáš a u prvního dítěte si žádné potíže neměla, možná u tebe došlo taky k nějakému zkrácení vazů nebo mlékovodů. Jestli nemáš poranění a máš dobrou techniku, tak holt nezbyde, než vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
12.9.21 07:40

Taky me bolelo dlouho prisati na jedne strane..vubec nevim proc..a zmizelo to (i kdyz ted cca v 7m ditete se to zas objevilo na par dni). Takze radim mit jeste chvili zatnute zuby :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
12.9.21 08:14

Mela jsem to s dcerou taky, bradavky rozpraskany do masa a do krve. Pak jsem to vzdala a koupila kloboucky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
12.9.21 08:34

Mně pomohly kloboučky Silverette. Jsou z aktivního stříbra. Po kojeni do každého mateřského mléka dát kloboučky do podprsenky a nechat tam do dalšího kojení. Jsou sice dražší, ale je to zázrak. Kam se hrabou mastičky a gelové náplasti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
12.9.21 10:29

Díky holky za postřehy…no tak zkusím ještě vydržet a jinak holt zainvestuji do těch kloboucku stříbrných…u prvního dítěte to taky bolelo ale ne tak dlouho…u druhého ne protože jsem nepřestala kojit a kojila tandem…za to teď :zed: a to jsem myslela že zrovna kojení bude v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9664
12.9.21 11:13

@Fonty Já to měla u obou, moje sestra to samé a když jsem se ptala známých tak to měla většina. Prsa si na to musí zvyknout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat