Kojení co 2 hodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 21.09.18 09:16
Kojeni co 2 hodiny

Dobrý den,
prosím nemáte to některá stejně: dcera 6,5 měsíců přes den vydrží bez kojení max. 2 hodiny, někdy ani to ne. Jenomže mi pije hrozně krátkou dobu max. 4-5minut, potom jí můžu prso dávat jak chci, ale už si nevezme, přetáčí se a odvrací hlavu. Zkoušela jsem jí vážit před a po kojení a vypije max. 90ml (i méně). Mimochodem už od porodnice nepila nějak extra dlouho. Takhle se mi budí aji v noci, podle mě teda hlady, protože nepomůže pohlazení ani třeba dudlík. Já jen jestli tohle je normální a už prostě máme začarovaný kruh, že se napije tak maličko a potom chce častěji?
Děkuji za odpovědi :kytka:

Reakce:
katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 21.09.18 09:20

mam to stejne.vi, ze kdyz si vzpomenou, jsme tam.

nevim jak ti spi v noci, mne se 8 mes.budi pp hodine.
ted v.noci byl od pulnoci do 3/rana vzhuru.
udelala jsem mycku, nachystala.na rano pracku…ani jedno dite mi nespalo.

taky pije kratce.cuc.cuc­.hotovo.a za chvili zas

Beckyttine5
Kecalka 317 příspěvků 21.09.18 09:22

Taky jsme to tak měli… chce větší kontakt s Tebou.. ????

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 21.09.18 09:23

Je to úplně v pořádku, kojení není jen o jídle.

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 21.09.18 09:27

Dcera měla to samé, holt jsem kojila častěji, ale zas je to jen na chvíli. Nějak mi to přišlo lepší, než varianta kojit co tři hodiny, ale 30 minut. Ale to si nevybírá matka, ale dítě :) Pokud normálně přibírá a je spokojená, neřešila bych.

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 21.09.18 09:39
@ugluk píše:
Dcera měla to samé, holt jsem kojila častěji, ale zas je to jen na chvíli. Nějak mi to přišlo lepší, než varianta kojit co tři hodiny, ale 30 minut. Ale to si nevybírá matka, ale dítě :) Pokud normálně přibírá a je spokojená, neřešila bych.

No ale neexistuje přímá úměra mezi dobou kojení a intervalu. Děti pijí nejvíc prvních 5 minut, když mají dobrou techniku a hodně mléka. To mně řekl doktor, když se mně to u malé zdálo rychlé.

Ona přes den i v noci pije tak max 10 min a to ještě v tom delším případě, klidně i jen 5. . Ve dne po 2-3hodinach v noci klidně po 7 hodinách a stejně je za chvíli nakojena.

Annabela11
Závislačka 2600 příspěvků 21.09.18 09:48

@Nikola.H93 Úplně normální.....

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 21.09.18 09:56

@P4ja to je pravda, neexistuje. Ale mé dítě se prostě za těch 5 minut najedlo a pak už nepotřebovalo víc (to bude asi i případ zakladatelky), zatímco jiné děti můžou mít potřebu to prso cumlat výrazně déle. Ať už proto, že mléko teče pomaleji, nesají tak dobře, nebo jenom mají potřebu být u mámy…

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 21.09.18 10:01

@Nikola.H93 syn mi pil po 2 hodinách ve dne i v noci do 9 měsíců. Teď je mu 13 měs. a jede po 3 hodinách, v noci už dá i 4 hodiny…A je to fakt znát, že se v noci vyspím…

Hoa Mai
Kelišová 5813 příspěvků 21 inzerátů 21.09.18 10:03

@Nikola.H93 Otázka je: A vadí to v něčem? Je to úplně normální. Pokud ti to nějak zásadně nevadí, vůbec bych to neřešila. Jednak může chtít častější kontakt s tebou - je to miminko, co jiného by mělo chtít. A zadruhé, každý má v jídle jiný rytmus. Já mám taky interval mezi jídly málokdy větší než 2 hodiny a to jsem dospělá. Prostě mi vyhovuje jíst častěji po menších porcích, než se narvat a pak to dlouho trávit. Pro miminka platí to samé.

Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 21.09.18 10:17

@Hoa Mai Ne nevadí, jen mě vždy zarazí jestli se za tak krátkou dobu zasytí :think:

Hoa Mai
Kelišová 5813 příspěvků 21 inzerátů 21.09.18 10:35

@Nikola.H93 no v půl roce mají miminka větší tah než novorozenci a dokážou se najíst rychle. Mě někdy dítě pilo třeba i tři minuty a pak klidně mohl i dlouho vydržet bez jídla. To záleží. Nebo mu prostě vyhovují ty menší porce častěji, to ničemu nevadí.

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 21.09.18 12:51
@Nikola.H93 píše:
@Hoa Mai Ne nevadí, jen mě vždy zarazí jestli se za tak krátkou dobu zasytí :think:

Pokud nebrečí hlady a přibývá, tak to opravdu nevadí. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >