Kojení, dotaz na vás

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 177 příspěvků 04.02.18 19:02
kojení, dotaz na vás

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem teče mléko při kojení? Mám dceru, kterou plně kojím, ale nemám z toho kojení vůbec dobrý pocit. Mléko neteče proudem, když zmáčknu bradavku, tak vyteče kapka, někdy ani to ne. Je možné, že nemám mléko, nebo si to dítě vytáhne odněkud zevnitř?

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.02.18 19:06

Dite si to vytáhne. Pokud je spokojene a přibírá, bud v klidu. Ja pri kojeni prvniho syna nikdy ani nebyla schopna cokoli odstrikat, mleko si vytáhl jen on.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 04.02.18 19:06

Tak za prvé to kolik vytlačíš mléka vůbec neukazuje kolik dítě vypije a za druhé, technika sání je úplně jiná takže zmáčknout bradavku fakt nestačí :mrgreen:

pikola
Neúnavná pisatelka 18751 příspěvků 04.02.18 19:07

Kolik je dítěti? Kolik máš mléka nepoznáš z nějakého mačkání, ale z toho jak ti přibývá dítě. Dítě to nejdřív rozpumpuje a až pak mléko teče a určitě to netahá za bradavku, ale dvorec. A mléko se tvoří při kojení, prsa nejsou žádný zásobník.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 19:08

reny14
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 04.02.18 19:07

Mléko se tvoří při sání dítěte. Možná že začátku je mléka víc, že některým ženám i samovolně vytéká, ale později, asi tak v 8 týdnech dítěte se laktace upraví. Aspoň takto mi to říkala dětská Dr.,když jsem měla pocit, že jsem jsem v 8 týdnech dítěte přišla o mléko :D

pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 04.02.18 19:07

Mléko teče hlavně podtlakem, tedy díky sacimu reflexu dítěte. Takže věř dítěti, že si vytáhne to co ma

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 04.02.18 19:09

A což takhle kohoutek, ten bys na prso nechtěla? :mrgreen: Kojení není napouštění vany, zdravý kojenec má efektivnější techniku i tah než kdejaká elektrická odsávačka. Proto je i kontraproduktivní dávat kojenym dětem láhev, zvyknou si, že to teče skoro samo, u prsa musí pořádně tahat.
V případě pochybnosti si pozvi laktační poradkyni, zkontroluje ti techniku.

Karleon
Kelišová 5245 příspěvků 04.02.18 19:09

Zkus pít ty něco, co teče proudem

Lenka_Hal
Závislačka 4268 příspěvků 04.02.18 19:29

Hele, zkus miminu dat nekdy malicek na cucani, uvidis tu silu, kterou to taha. Mne teda strika i samovolne, dokonce ty prvni mesice, staci kdyz mrnous zabreci, a mne zacne strikat mliko…manzel je z toho vzdycky uplne v uzasu, jak ty hormony funguji :) I ted 13mesicu, kdyz mam plnejsi prsa, tak pije z jednoho a zdruhyho to strika…

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 04.02.18 19:45

Mléko mi samo teklo až u druhého miminka. U prvního jsem nikdy nic neodstrikala, neodsála, jen par kapek, ale mimčo bylo najedené :palec: V porodnici se mnou byla jedna maminka se třetim dítětem a ta s nadsázkou říkala, že všechny jsou kojené a že snad v životě svoje mléko neviděla :D :lol: :pankac:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 04.02.18 19:51

Vytáhne si samo co potřebuje. Mléko není nachystané dopředu, tvoří se i během kojení. Odkojila jsem dvě děti, každé víc než rok a v životě jsem neodsala víc než 20 ml. Trochu proudem teklo občas z druhého prsa, když byly po delším spaní nalite obě. Ale to bylo hned ze začátku, až se kojení ustálilo tak ne.

elena.78
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 04.02.18 20:25

Nechápu, proč se tady některé z Vás do zakladatelky navážíte. Slušně se zeptala, to jí nemůžete poradit aniž byste si neodpustily plivnout jedovatou slinu? Hnus.

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 04.02.18 20:35

@aduska912 U prvniho ditete jsem to mela podobne. Pak ani moc nepribirala, ale to nakonec mozna bylo i tim, ze je celkove drobek a nejedlik. U druheho taky nic moc nestrikalo a pribiral krom prvniho mesice (mel zloutenku) dobre. Tretimu ditku je 9m a porad jsem cela prokojena :zed:, prsa se mi nalevaji, to od prvnich dvou deti neznam.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 04.02.18 22:07
@elena.78 píše:
Nechápu, proč se tady některé z Vás do zakladatelky navážíte. Slušně se zeptala, to jí nemůžete poradit aniž byste si neodpustily plivnout jedovatou slinu? Hnus.

Jakou jedovatou slinu? To tady přece nikdo nepouští :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama