Prý je to hraniční váha

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 31.01.18 03:21
pry je to hraniční váha

Za pár dnu bude naší holčičce 3m. Je usměvavá, zvídavá a hravá, brečí jen když něco potřebuje, plně kojím, přes den vydrží tak 2,5h v noci 4-5… no prostě si to užíváme. až do včerejší kontrolní prohlídky, kde jsem dostala ledovou sprchu. Malá je pry hrozně hubená, bledá a kdoví co ještě, a musím začít dokrmovat UM! :?… moc mi to hlava nebrala, protože ke své vyšce 57,5cm měla malá 4,36kg… nutno podotknout, že stoličku má jednou za 10 dní, a podělala se jak naschvál zrovna před návštěvou, takže v plínce ještě takovych 200g nechala :mrgreen:
paní doktorka trvá na dokrmení, nechtěla jí ani oočkovat a ráno musíme na krev ze žíly :nevim: jestli má dostatek železa…když jsem se zeptala kolik toho um mám dát, řekla, že kolik si malá po kojení sama vytáhne… abych to zkrátila. v šoku jsem vyšla z ordinace, bezhlavě koupila sunar a malé ho po kojení nabídla. Samozřejmě už nic nechtěla, protože byla sytá. Večer jsem jí u kojení ještě schválně měla dyl, aby se pořádně napila a nemusela opět chystat UM a jediny vysledek byl ten, že se malá dost poblila.. prostě přepitá. a mé jinak usměvavé miminko vyčerpáním z těch všech doporučení padlo v 6 večer za vlast. Ani se jí nedivím… než jsme šli na kontrolu bylo vše ok. nechci nic zanedbat, takže ten odběr, ač je ze žíly 8o absolvujeme, ale s dokrmováním jak rychle jsem začala tak taky končím… a jen mě zajímá, jsou vaše plně kojené holčičky taky drobnější? a posloucháte doktory na slovo, nebo dáte raději na mateřsky instinkt?

Příspěvek upraven 31.01.18 v 06:29

Přečtěte si článek: Váha kojence: Přibírá miminko, jak by mělo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hedvikaaa
Kecalka 132 příspěvků 31.01.18 04:30

Ve 3. Mesici ta vaha je podle meho v pohode? Jen teda 75cm se me zda moc 8o

Jana206
Nadpozemská drbna 26147 příspěvků 31.01.18 04:33

Ta délka, nespletla ses o deset cisel? 8o nejmladsi dcera mela na trimesicni prohlidce 62 cm,6100g. Podle me drobna je, tuto váhu a mely vsechny moje plně kojene deti ještě pred ukoncenim sestinedeli a ve trech měsících od 6 do 7 kg. Otazkou je, jestli je to její konstituce nebo to může znaci problém, jestli je spokojená nebo plactiva :nevim:

Uvedená váha je málo, i na plně kojene dítě a ta výška si myslím, ze je preklep, tolik vyrůst není pravděpodobné.

beruska9
Extra třída :D 10517 příspěvků 31.01.18 04:33

@Malinkydablik : no na slovo neposloucham, ale zalezi, v cem. Jinak nevim, hmotnost sama o sobe vypovidajici neni, nam delaji percentilovy graf. Mam teda kluka, narodil se o mesic driv s nizkou porodni vahou a mel mirny reflux, „tabulkovy“ nebyl nikdy, ale na tom grafu se posouval pekne, takze v tom nikdo problem nevidel a nenutil me do prikrmu. Hlidali jsme jen, aby se nepropadal v tech percentilech.

Jakou mela porodni vahu?

Příspěvek upraven 31.01.18 v 04:41

Jana206
Nadpozemská drbna 26147 příspěvků 31.01.18 04:37

Odběr je v pořádku, neprospivani může znamenat fenylketonurii, celiakii, cystickou fibrozu. Ty screeningy v porodnici nezachyti 100 procent případů.
Priprav se na to, ze mimcum se odebírá ze žíly na hlavě.

Lucy1512
Povídálka 26 příspěvků 31.01.18 04:42

Máme taky 3 měsíční holčičku a na kontrole měla 5160g…ale zas 59 cm.. Tak já ti nevím.. Jak 75 cm je nějak moc ne.? Výška a váha jsou dost rozdílný to Teda jo.. Ale zase jestli je malá spokojená.. Já bych se snažila vysvětlit doktorce že v kojení problém není. Počkej na výsledky a uvidíš.. Koneckonců ji ani nic být nemusí třeba je prostě je prostě hubenejsi nu.. Hold kazdy dítě je jine :P držím palečky ať vám vše vyjde dobře :oops: :srdce:

beruska9
Extra třída :D 10517 příspěvků 31.01.18 04:45

Jo a ta vyska, nemelo to byt 57 misto 75?

AliTad
Kelišová 5238 příspěvků 31.01.18 06:21

@Malinkydablik Kolik měla porodní váhu a jak přibírá?

brumi
Kelišová 6358 příspěvků 31.01.18 06:23

Váha mi příjde ok, není žádná cvalda ale že by byla nějak vychrtlá to také ne, ale ta výška je docela hodně, pokud má tolik cm je váha malá

brumi
Kelišová 6358 příspěvků 31.01.18 06:25

@Jana206 jejky, z hlavičky? Tak to čučím, u nás nikdy takto, vždy klasika z ručky a když nešlo tam tak z nožky.

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 31.01.18 06:29

Spletla, má 57,5cm :D

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 31.01.18 06:32

No ale na 57,5 cm mi prihde 4,36 kg celkem v klidu, nebo ne??

Příspěvek upraven 31.01.18 v 06:34

beruska9
Extra třída :D 10517 příspěvků 31.01.18 06:34

@Malinkydablik : to dava vetsi smysl :mrgreen: No hele, rustovy graf podle veku jsem nenasla, jen podle pomeru vyska/vaha…je pod prumerem, ale jestli tam je od narozeni a pribyva tak nejak podel te krivky, tak bych nepanikarila. Pokud by se propadala, tak to stoji za „prosetreni“

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 31.01.18 06:39

Narodila se 3400g ale z porodnice jsme odchazeli 2900g. dost se to tam propadlo… dlouho jsme se rozkojovali. ale určitě mi nepříjde nespokojená, jak jsem psala na začátku, je to spokojené dítko. ted se mi nesmejte, ale doufam ze neumre hladem :lol:

machninka
Povídálka 28 příspěvků 31.01.18 06:53

Jako kdybys psala o mojí dceři. I s tím nekakanim, také jednou za deset dní :) Teď necelé čtyři měsíce, na tříměsíční 55,5 cm a 4310 g, za dva týdny 4540 g. Dost málo se mi zdálo, ale doktorka je s tím ok. Jinak velmi spokojené a hodné miminko…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama