Kojení - jsem zoufalá :/

222
31.3.17 12:19

Kojení - jsem zoufalá :/

Zdravím,
potřebovala bych poradit od někoho, kdo má s tímto zkušenost.. Mám dceru, která má 1 měsíc. Od začátku ji kojím. Ale po 2 týdnech jsem ji musela začít dokrmovat Nutrilonem, jelikož mé mléko pro ni nebylo dostačující.. Tak jsem zakoupila flaštičku Avent (1) pro kojence a dokrmovala jsem ji tím.. Jenže poslední 3 dny odmítá moje prsa, přitom mléko mám. Nechce se moc přisát a když jo, tak jen na sekundu a hned začne řvát a vztekat se. Prostě se nemůže normálně přisát. Jsem na sebe naštvaná, jelikož jsem jí neměla cpát lahev, protože teďka odmítá mé mléko.. Nevíte prosím, jak jí zase naučit normálně pít z prsu? Bohužel lahev musí mít stále kvůli dokrmu :,( jsem z toho už zoufalá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
31.3.17 12:21

Kup si kloboucky

• Nahlásit
  • Citovat
222
31.3.17 12:22

@Doe_Jane Právě na to jsem taky neslyšela zrovna chválu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 12:22

A klid! když nebudeš kojit tak se svět nezboří, já nekojila vůbec a mám pohodové, zdravé dítě… taky jsem nebyla kojená… hlavně ať ty jsi v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
3036
31.3.17 12:24

My jsme taky měli láhvičku avent, kvůli dokrmům. Malá se mi tedy i přisávala, takže jsme střídali. Ale potom už měla spíše prso na uklidnění než na jídlo. Takže jsem koupila odsávačku medelu, dvoufazovou a do půlroku dcery odsávala. chtěla jsem do roka, ale přiznám se že už mě to nebavilo. Odsvávala jsem tedy třikrát denně. A měla tak půl napůl UM s MM:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21765
31.3.17 12:25

@Nyana líhev dej pryč a chce to trpělivost, trpělivost a trpěivost…Pokud máš mléka dost, problém bude nejspíš ve špatné technice přikládání nebo sání. Optimální by bylo, kdyby tě někod zkontroloval, nebo apson koukni na instruktážní videa. najdi si pro vás pohodlnou polohu, klidně s polštářkem, na kterém budeš mí mimčo, bradavka i velká část dvorce by měla být v ústech „mláděte“, aby se jí dobře sálo.
Když zapracuješ na technice, věřím, že kojení obnovíte do plného..jo, a koj hodně v noci, to se tvoří nejvíc mléka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
31.3.17 12:25

Nestačilo by ji místo dokrmu jen častěji přikládat? A zkontrolovat techniku přisátí, s tím může být taky problém. Zkus laktační poradkyni v tvém okolí. Když láhev dáš zase pryč, tak ona si zase zvykne na prso (to víš, z lahve to teče samo), až bude mít hlad, tak nepohrdne, pár dní vydrž a často správně přikládej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.3.17 12:26

Obávám se, že jiná možnost než zahodit láhev, prostě není. Některé děti to tak mají. Jak přičuchnou k láhvi, kde jim to teče a nemusí se extra snažit, tak odmítají prso a kojení jde postupně do kopru. Přikrmovat se dá i jiným způsobem, než z láhve. Když už láhev, tak Medela vyrábí Calmu specielně pro kojené děti. Ale může ti ji samozřejmě odmítat taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
31.3.17 12:30

S klouboučky mě malá nechtěla, neboť měla i dudlíka a myslela že ji dávám dudel do pusy. A přesně jak říka Doe Jane…klid svět se nezboří, já taky mohla odsávat častějí… co dvě tři hodky a asi bych nemusela dokrmovat UM, chtěla jsem ať má i ode mě MM, a do půl roku myslím taky dobrý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
31.3.17 12:31

To ti malá neprospívala měla nějaké váhové úbytky, že jste museli dat láhev?? Určitě futr furt nabízej prsa a to každou chvilku na flašku bych nedávala ani kloboučky to je další zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
31.3.17 12:36

Kloboučky mi příjdou uplně zbytečný, já je zahodila hned jak jsem je prvně zkusila. Tím to není. Naopak je divný, že prso nechce - prso slouží právě k uklidnění.. Nevadí jí třeba nějaká vůně - krém? Lahvičku zkus nedávat 2 dny a uvidíš ne? My začínali jen na láhvi a postupně jsem se chtěla rozkojit a po 2 měsících se to podařilo, no a dnes kojení, lahev, mrkev, kojení…tak nějak všechno dohromady a jde to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
31.3.17 12:40

@Petussska Právě že ona se snaží a che přisát, ale když má prso v puse, tak má pusu otevřenou a pak začne řvat a vztekat se, prostě jí nejde to přisátí.. :think: Krémy na takové místa nepoužívám, takže tím to není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
31.3.17 12:41

@Nyana
Jestli si už zvykla na lahev, ze které to zkrátka lépe teče, tak už to bude těžké, bude se vztekat a lahev vyžadovat. Buď budeš hodně trpělivá, lahev zahodíš, budeš pořád nabízet prso a doufat, že ho zase přijme, nebo to tak řešit nebudeš, prostě budeš kojit, když si prso vezme, nebo ještě další možnost - odsávat a podávat v lahvi.
Jak bych to udělala já? Ještě bych to s prsem chvíli zkoušela, a když by ho stále nechtěla ani třeba řekněme další 3 dny, jen bych odsávala + UM pokud bude potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
31.3.17 12:43

@Nyana Zahodit flašku a dokrm a prostě kojit a kojit, klidně co hodinu.
Pokud už dokrm, tak pouze po prstě přes stříkačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1240
31.3.17 12:47

Kolik dáváš dokrmu? Já dávala do objemu 100ml pomocí stříkačky, když tam necháš vzduch a přiložíš správně k prstu, tak bude sát a zárověň si to ze stříkačky zvládne vytáhnout. Není to taky úplně ideální, ale lepší než láhev.
A prostě častěji příkládej.
Musí si zase zvyknout pořádně dát. Přece jen z láhve to jde vždycky líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama