Kojení nebo umělé mléko

11.12.19 23:51

Kojení nebo umělé mléko

Zdravím, chtěla bych poradit, co mám dělat dál. Mám doma 6 týdenního chlapečka a už ztrácím síly s kojením. Jsem po císařském řezu a už v porodnici jsem měla problém kojit (vždycky jsem nakojila cca 20 ml mléka z obou prs a malej šel váhově dolů), proto jsem už tam dokrmovala umělým mlékem. Po propuštění domů jsem se snažila kojit každé tři hodiny 10-15 minut z každého prsa a k tomu jsem přikrmovala UM. Pak ale nastala situace, kdy malej začal mít nehorázný bolesti břicha, pořád plakal a nešel utišit, proto jsem zkusila na pár dní přestat kojit a přejít na umělé mléko s domněnkou, že je to z mé stravy a že se to zlepší. Koupila jsem si flašku od medeli, která je na způsob bradavky, takže je z ní ještě těžší tahat, než z prsa. Ono se to ale nezlepšilo, bylo to pořád stejné, takže jsem se chtěla vrátit zpátky ke kojení. Jenže problém je v tom, že malej cucá z prsa tak dvě minuty a to stylem, že ho pořád vyndavá a řve, až ho nakonec vyplivne a nechce ho vůbec. Pláče dokud mu neudělám UM. Když už párkrát vydržel u prsa, kdy jsem opravdu kojila přes půl hodiny, tak zase po chvilce plakal a nepřestal plakat, dokud jsem mu zase neudělala UM. Takže to vypadá, že ho ani moje mlíko nezasytí. Navíc, když si odstříkávám, tak po celý noci nekojení odstříkám z obou prs tak 80 ml a po 3 hodinách si zkusím odstříkat znova a to už odstříkám tak 30-40 ml, takže tvorba mléka nic moc. Jsem z toho nešťastná, chtěla bych kojit, nechci se kojení vzdát úplně, ale on to prso má jenom na pocucání a pevnou stravu vyžaduje UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
12.12.19 00:42

Zkusila bych začít kojit v polospanku, hlavně v noci, prostě strčit prso místo dudlíku :D i když bude jen dudlat, mléko by se mělo začít lépe tvořit. A podle toho, kolik odsaješ se moc neřiď, kojila jsem normálně, ale na jedno nakrmení z lahvičky jsem mléko sbírala půl dne. Nicméně podle popisu to vypadá, že mu to moc neteče no. Hlavně se tím netrap když to nepůjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
12.12.19 00:47

Je smutné, že ženám po sekci ještě dnes neumí porodnice pomoct s kojením, naopak jim to kojení zastaví. Taky mě po sekci nutili kojit jen po třech hodinách 10 minut každé prso, pak UM, naštěstí jsem si prosadila stříkačku, ne láhev. Syn začal ztrácet váhu, samozřejmě u prsu řval a vztekal se, nikdo nepomohl, neporadil, sestry mi řekly, že mám malá prsa, málo mléka a kojit stejně nebudu, ať to vzdám (v roce 2015 U Apolináře). Z porodnice jsem šla 100% na UM, byla jsem z toho dost špatná, mimochodem v propouštěcí zprávě byl uveden jako plně kojené dítě. Doma jsem pak na rady laktační poradkyně, kterou jsem si raději hned pozvala, začala kojit podle potřeb syna, tzn. téměř pořád, pořád jsem se nabízela. Půjčila jsem váhu, abych měla aspoň trochu přehled, elektrickou odsávačku, i když tou jsem nikdy nic neodsála. Tři dny byly na palici, v podstatě jsem nedělala nic jiného, než ležela v posteli, měla dítě na prsu, vážila, přikrmovala UM, zapisovala do deníčku, a když syn spal, tak jsem odsávala, jako robot. Hodně jsem pila, gh lavne kojící čaje. Manžel byl naštěstí doma a pomáhal. Po třech dnech se laktace spustila, vysadili jsme UM, syn byl pak plně kojený do půl roku, pak ještě do roka a půl. Těžko říct, co u vás půjde ještě zachránit, chce to vykašlat se na ty tříhodinové intervaly, zalézt si s prckem nahatí do postele, kojit a nabízet pořád, jak dlouho dítě chce, klidně ať cucá třeba hodinu, možná zaplatit nějakou laktační sestru, třeba by poradila, mě stála 500 Kč, ale jinak k nezaplacení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
12.12.19 00:51

Tak v první řadě není dobře nekojit v noci. Takhle malé mimčo jíst v noci potřebuje a je to důležité i na tvorbu mléka. Jediná možnost jak se řádně rozkojit je - zahodit flašku(ikdyž calmu), zahodit UM a jen kojit, kojit, kojit. Pokud bolí bříško, tak nechávat pořádně odříhnout, případně nasadit mimču probiotika, nebo přípravky proti nadýmání. Na podporu tvorby mléka pít kojící čaje, používat homeopatika ricinnus comunnis 5ch, často přikládat a kojit na nahém těle. Možná by to chtělo nechat zkontrolovat techniku kojení laktační poradkyní. Čím čstěji se přikládá (hlavně v noci),tím více se mléka tvoří. Dlouhé pauzy mezi kojeními nejsou dobré. Jakmile bude mimčo plakat i po kojení, tak znovu nakojit. Jakmile dáte zase UM, tak k prsu nebude chtít. Na zvýšení tvorby mléka je dobré po kojení ještě stimulovat prsa odsáváním. Nevím jakou odsávačku máte, ale nejlepší je elektrická, např. od Medely

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
12.12.19 00:57

Kojit co nejcasteji, hodně pij, jez vyváženě ať má v tom mliku dost živin. Určitě kojit v noci, čím častěji budeš přikládat, tím větší poptávka po mliku a bude a bude se ho víc tvořit. A že neodsajes neřeš, já taky moc neodsaju, ale mléka je dost, odsávačkou nikdy nevytahnes tolik, kolik vytáhne mimčo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
12.12.19 01:47
@markyska82 píše:
Tak v první řadě není dobře nekojit v noci. Takhle malé mimčo jíst v noci potřebuje a je to důležité i na tvorbu mléka. Jediná možnost jak se řádně rozkojit je - zahodit flašku(ikdyž calmu), zahodit UM a jen kojit, kojit, kojit. Pokud bolí bříško, tak nechávat pořádně odříhnout, případně nasadit mimču probiotika, nebo přípravky proti nadýmání. Na podporu tvorby mléka pít kojící čaje, používat homeopatika ricinnus comunnis 5ch, často přikládat a kojit na nahém těle. Možná by to chtělo nechat zkontrolovat techniku kojení laktační poradkyní. Čím čstěji se přikládá (hlavně v noci),tím více se mléka tvoří. Dlouhé pauzy mezi kojeními nejsou dobré. Jakmile bude mimčo plakat i po kojení, tak znovu nakojit. Jakmile dáte zase UM, tak k prsu nebude chtít. Na zvýšení tvorby mléka je dobré po kojení ještě stimulovat prsa odsáváním. Nevím jakou odsávačku máte, ale nejlepší je elektrická, např. od Medely

Já bych to um hned nezahazovala teda, když po kojení bude pořád plakat a znovu nakojit není z čeho, nenechávala bych ho hladovět. Spíš se opravdu snažit, ať se často přisává a alespoň dudlá a hlavně v noci. A opravdu hodně pít. Vedlejší efekt je ten, že na kojení budeš často myslet (pozitivně, ne mít kojení spojené jen s řevem) a tím se to taky stimuluje. Celkově se snažit nebýt ve stresu, stres blokuje laktaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5384
12.12.19 02:37

Kontakt kůže na kůži a neomezovat dítě nijak, ani intervaly, ani dobu u prsu, prsa klidně několikrát střídat. Pozvat si LP. Rády z porodnice jsou kraviny :roll:. Není důvod, proč dítě držet 3h bez prsu :nevim:. Břicho ho dost možná bolí z UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12622
12.12.19 03:40

To se v porodnici jeste porad někde rádi kojit po třech hodinách a 10 min z každého prsu???
Pokud kojit chceš, prikladej furt. Pokud to nepůjde, nic si nevycitej. Klidně si pozvu tu kaktacni poradkyni, ale nějakou normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 04:41

Všem moc děkuji za rady, budu se jimi řídit a snad se to zlepší :) tím nekojením v noci jsem myslela ten den, kdy jsem malého zkoušela nekojit a dávat jen UM, jinak jsem kojila v noci normálně :) přikládat co nejvíc jsem taky zkoušela bez ohledu na čas, ale malej pořád plakal, dokud jsem mu neudělala UM :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17024
12.12.19 06:28
@Míša Andrlová píše:
Všem moc děkuji za rady, budu se jimi řídit a snad se to zlepší :) tím nekojením v noci jsem myslela ten den, kdy jsem malého zkoušela nekojit a dávat jen UM, jinak jsem kojila v noci normálně :) přikládat co nejvíc jsem taky zkoušela bez ohledu na čas, ale malej pořád plakal, dokud jsem mu neudělala UM :(

Ahoj, podle me uz to uplne napravit nepůjde, pokud sw ti nechce opravdu par dni jen lezet v postelins ditetem na prsu. Mleko se ti poradne nespustilo prave temi intervali po 3 hodinach a tim, ze jsi maleho omezovala na case. :roll: ale nejsi v tom sama, me u první dcery taky v porodnici to kojeni pekne podelali :zed: z me osobni zkusenosti se na kojeni vykasli. Nic si nevycitej. Ale jsi z toho vystresovana, dite hladovy, nespokojený… Me se strasne ulevilo, kdyz jsem si rekla, ze na to kaslu. :hug: nevim, co davas za um, ale snaz se to moc nestridat a pokud by maleho bolelo brislo, zkus hipp combiotic, co jsem zkoumala, je nejlip tolerovany.
Jo a odsavacka nebyla. Muj kamarad nikdy, ani kdyz jsem. Kojila druhyho syna- pribiral pul kilo za tyden, takze mliko bylo a ja neodsala Nic. Drz se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
12.12.19 10:23

Bohužel se to u vás podělalo už v porodnici, kdy místo aby ti malého správně pomohli přikládat, tak mu dali UM :nevim:. Teď se to bude dost blbě napravovat, ale pořád to ještě jde.
Základ je kojit co nejčastěji a jak dlouho chce. Taky pokud možno nedokrmovat, protože o dokrmené množství se ti sníží spotřeba mléka. Ty potřebuješ, aby tělo dostalo zprávu „je potřeba tvořit víc mléka!“ a tu dostane jen tak, že bude malý neustále sát, budeš ho mít na těle, atd. Je blbé, že tělo je teď nastavené na menší množství mléka, než kolik malý potřebuje. A než se to zvedne, bude to chvilku trvat. Nemám s tím zkušenost, ale asi tedy ubírat dokrmy postupně a dát jen v největší krizi, a do toho neustále odsávat, ať se prsa stimulují. (jinak nedej na to, kolik odsaješ, já neodsála nikdy nic a mléka tam bylo habaděj, a nejsem sama). Opravdu jde o to to teď vydržet, máknout na tom, ta investice času a energie se ti později mnohonásobně vrátí.
Určitě mrkni na mamila.sk a zkus si pozvat laktační poradkyni, odtud bývají prověřené a zkušené. Nebo se poptej maminek ve vašem bydlišti, kdo je tam dobrý (jestli taky nemají zkušenost, zajdi do nejbližší lesní školky a poptej se tam ;-), budou vědět určitě). Je to ta nejlepší investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5384
12.12.19 10:49
@Míša Andrlová píše:
Všem moc děkuji za rady, budu se jimi řídit a snad se to zlepší :) tím nekojením v noci jsem myslela ten den, kdy jsem malého zkoušela nekojit a dávat jen UM, jinak jsem kojila v noci normálně :) přikládat co nejvíc jsem taky zkoušela bez ohledu na čas, ale malej pořád plakal, dokud jsem mu neudělala UM :(

Chvíli trvá, než se laktace zvýší, klidně pár dní, dokrmlze dávat cévkou po prsu, abys zároveň stimulovala tvorbu, koukni na to, pokud nemáš chuť prostě vydržet s miminkem pár dní nespokojenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat