Má dcera dost mléka?

6
10.12.19 08:36

Má dcera dost mléka?

Dobrý den, prosím můžete mi poradit?
Dcera má 3 měsíce a váží 5 kg (porodní váha 3100g). Celý třetí měsíc byla hrozně uplakaná. Hodinu byla vzhůru a hodinu spala. Večer špatně usínala. Plně jsem kojila. Prsa jsem střídala a později dávala z obou při jednom kojení. Na doporučení jsem začala dávat na noc příkrm ale to způsobilo že malá začala přes den odmítat prsa protože trvá něž začně mléko dostatečně téct. Tak jsme dopadli tak že mléko odstříkávám ale není ho dostatek na každé krmění. Nyní tedy v noci kojím, přes den pokud je dost odstříkaneho nebo UM.
Moje otázka ale zní zda dcera za den vypije dostatek mléka?
Den vypadá takto:
1:00 - prso, 6:00 - prso, 9:00 - 90ml UM, 11:00 - 80ml MM, 14:00 - 90 MM, 17:00 - 35ml UM, 18:00 - 60ml MM, 20:00 - 80ml UM
nebo
1:00 - prso, 6:00 - prso, 9:00 - 100ml UM, 12:30 - 115ml MM, 15:00 - 60ml UM, 17:00 - 60ml MM, 19:00 - 80ml UM, 21:00 - 35ml MM
Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
10.12.19 08:44

Krasny den, uplne nechapu proc jste ji zacala davat umele mleko? Na koho doporuceni? Dcera byla plactiva? Opravdu z hladu? Ja jsem kojila kdyz si dcera rekla a pak jsem sama na sobe poznala jestli mam jeste dost mleka nebo ne. Prsa uz se tak casto nenalevaji atd. A je jasne, ze kdyz date flasku, ze pro mimco je to snazsi a nebude tolik chtit prso. A dost mleka? Pediatr Vam urcite rad vse vysvetli a navic na UM je vse napsane. Odstrikavate a davate do flasky, to je jako, kdyz by jste dala UM. Proste flaska. Zkuste ji znovu a casto prikladat a pokud UM, tak pres malicek strikackou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.12.19 08:49

@Luucanam123
Děkuji za reakci ale přesně takovou odpověd jsem nechtěla. Vím že kojení je nejlepší ale když není dost mléka tak není a na příkrmu nevidím nic špatného. Dcera plakala z hladu protože se to od příkrmu o 100% zlepšilo jen se trápím tím, zda ho za den vypije dostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
10.12.19 08:54
Tak jak rikam, vse je na obalu, nebo se obratit na pediatra. Urcite z dcery vycitite kdy ma hlad, zkuste ji dat vic a ona prestane pit az bude mit dost.
@Luucanam123 píše:
Krasny den, uplne nechapu proc jste ji zacala davat umele mleko? Na koho doporuceni? Dcera byla plactiva? Opravdu z hladu? Ja jsem kojila kdyz si dcera rekla a pak jsem sama na sobe poznala jestli mam jeste dost mleka nebo ne. Prsa uz se tak casto nenalevaji atd. A je jasne, ze kdyz date flasku, ze pro mimco je to snazsi a nebude tolik chtit prso. A dost mleka? Pediatr Vam urcite rad vse vysvetli a navic na UM je vse napsane. Odstrikavate a davate do flasky, to je jako, kdyz by jste dala UM. Proste flaska. Zkuste ji znovu a casto prikladat a pokud UM, tak pres malicek strikackou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
10.12.19 09:32

No podle me je blbost davat v tak kratkym intervalu, jak tam mas v 17 a. v 18 hodin.. hlavne proc davas tak malou davku um 35 ml? Najela bych na trihodinovy interval. Ja taky dokrmuju, ale kdyz dam um, tak pak kojim nejdriv za 2,5 - 3 hodiny, ditko pak boli bricho, kdyz bych dala driv. Kdyz po kojeni zase kojim, tak klidne brzo, to jak chce mimi.
Kdyz ma 5 kg, tak by mela vypit cca 750 ml za den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5253
10.12.19 09:42

Mám za sebou klidné a pohodové kojení a i kojení s magořením. Takový detailní popis, kolik toho kdy vypila, to je druhý případ. Dávala bych prso často a často a kdykoli, ona se ta laktace rozjede. Psychika dělá opravdu hodně, u prvního dítěte jsem to měla vlivem okolností a stresu hrozné, taky jsem takhle vážila a každý mililitr mínus mi vykouzil vrásky na čele. Pak příkrmy a pak konec. Druhé mi dokázalo, že je to fakt o pohodě, UM vůbec. Teď mám třetí dítě a naprostá pohoda. Přibírá nejlépe ze všech, když pije častěji, mléko se tvoří víc, když méně, zas nemám ta prsa tak narvaná, prostě se to přizpůsobí miminku. Jak do toho začneš cpát láhev, je to začátek konce. :nevim: Pokud chceš kojit, rozkoj se. Samozřejmě, že to jde i na UM, záleží, co CHCEŠ ty ;) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
10.12.19 09:50

Kontaktujte LP z Mamily. Doporučí bylinky na podporu laktace, zkontroluje techniku. Pokud dokrm, tak jinou cestou než flaškou. Narušuje se technika kojení. Dokrm cévkou po prsu je ideální. Když dáváte um tak před tím nezkoušite kojit? Takto je podle mě kojení dlouhodobě neudržitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.12.19 10:02
@Euforia píše:
No podle me je blbost davat v tak kratkym intervalu, jak tam mas v 17 a. v 18 hodin.. hlavne proc davas tak malou davku um 35 ml? Najela bych na trihodinovy interval. Ja taky dokrmuju, ale kdyz dam um, tak pak kojim nejdriv za 2,5 - 3 hodiny, ditko pak boli bricho, kdyz bych dala driv. Kdyz po kojeni zase kojim, tak klidne brzo, to jak chce mimi.
Kdyz ma 5 kg, tak by mela vypit cca 750 ml za den.

Protože víc nechtěla. Ja ji nenachystala jen 35ml. Víc nechtela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.19 10:36

Zkus dávat minimálně po třech hodinách, ve třech měsících má být dávka 150ml, pokud to jde, střídala bych prso, UM, prso, UM, tohle musí být k zbláznění, hlavně by tam měla být 2h pauza, aby stihla mlíčko vůbec strávit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.12.19 11:16
@Trnečka137 píše:
Zkus dávat minimálně po třech hodinách, ve třech měsících má být dávka 150ml, pokud to jde, střídala bych prso, UM, prso, UM, tohle musí být k zbláznění, hlavně by tam měla být 2h pauza, aby stihla mlíčko vůbec strávit.

Děkuji. Zkusím prodlouzit interval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
10.12.19 11:33

@qvana17 střídání um a mm není řešení. Spíš naopak. Jestli chcete zachovat kojení, tak kojit pořád, zalézt do postele, tělo na tělo.. Konzultovat s odborníkem. Pokud kojení pro vás není důležité, tak dávejte um.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat