Mléko mám, ale nemůžu nic odsát

Anonymní
9.12.19 21:56

Nemůžu nic odsát

Ahoj, mám syna starého 12dní. Z porodnice jsme odcházeli nauceny na flašku jelikož jsme měli problém s kojením(měla jsem málo mléka). Nyní se mi zdá, ze mám mléka dostatek, koupila jsem si odsávačku. První den jsem odsála mléka hodně(150ml), nyní odsávačkou neodsaju nic, přitom mléko mám, když zmacknu bradavky prsty tak mi mléko stříká, ale odsávačka neodsaje nic. Kde je chyba? Nechci aby mi syn skončil na UM úplně. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1787
9.12.19 22:02

Prikladej dítě a ono se prisaje a neodsavej furt. Čím déle bude na flasce, tím hůře. :nevim: taky jsem časem odsala strašně málo, ale malý pil hezky, tak jsem to neřešila. Btw čím více budeš dítě přikládat, tím více budeš mít mléka. Odsávačka je jen podpůrný prostředek. :* Prikladej, prikladej, prikladej. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
9.12.19 22:03

A kdy odsavas? Ja pres den neodsala nic,…nejvic jsem odsala v noci, dceru jsem nakojila z jednoho prsu a druhy odsala a nebo rano, kdyz spala celou noc.
A nezapominej pit hodne vody, to mi vtloukaly do hlavy v porodnici, pak se dela vic mlika :)
Hodně. stesti a uzivej mimco a kdyby to stejně nešlo a bude na UM, tak mysli na to, ze je stejne nejdulezitejsi, ze je s Tebou a ty jo milujes ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
9.12.19 22:04

Já jsem taky neodsávala, ale odstříkávala. Trvalo to sice dýl, ale šlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
9.12.19 22:08
@mamina89 píše:
Prikladej dítě a ono se prisaje a neodsavej furt. Čím déle bude na flasce, tím hůře. :nevim: taky jsem časem odsala strašně málo, ale malý pil hezky, tak jsem to neřešila. Btw čím více budeš dítě přikládat, tím více budeš mít mléka. Odsávačka je jen podpůrný prostředek. :* Prikladej, prikladej, prikladej. :kytka:
:pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
9.12.19 22:10

Jses vystresla, adrenalin blokuje oxytocin. Udelej si na odsavani pohodli a myslivna misto, ktery mas rada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
9.12.19 22:12

Tak kdyz strika, tak to mleko odtrikejte rucne, taky to tak nektere zeny delaji. Ja jsem manualni odsavackou odsala minimum. Poridila jsem elektrickou a s tou jsem se do mesice plne rozkojila. Dite jsem nakojila, dokrmila strikackou pres prst(pozdeji lahvi Medela Calma) a pak odsala mleko. Strasna pruda, ale rozkojit se podarilo. Jestli je dost mleka, tak bych se snazila, co nejvic kojit. Rika se, ze dite je nejlepsi odsavacka. At se dari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:13

@Tarjei je pravda že se stresuju tím že mi nejde odsávat. Pořád koukám na odsávačku jestli tam něco teče nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
4242
9.12.19 22:14

Ahoj, jakou más odsávačku? Já odsávala pro dceru celých 8 měsíců, měla jsem Medelu Swing a musím říct, že je to výborná odsávačka. Má nejdříve stimulační funkci, a až pak odsávání. Chce to odsávat často, klidně každé 3 hodiny (i v noci)! A hlavně hodně pij, kojící čaje, apod. Prý je dobré si prso nahřát, než jdeš odsávat, ale to jsem nedělala. Držím palce! :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.12.19 22:15

Po sekci jsem se taky hned nerozkojila, v porodnici nulová podpora kojení (směla jsem kojit jen 10 minut každé 3 hodiny, pak dokrmit UM), odcházeli jsme 100% na UM, naštěstí ne na flašce, krmila jsem stříkačkou přes prst. Domů jsem půjčila váhu, elektrickou odsávačku a na radu pozvala laktační poradkyni. Začala jsem kojit téměř nonstop, po kojení odsávat, dokrmit UM podle váhy, po týdnu jsme vysadili UM, kojení se krásně rozjelo. Odsávačkou jsem nikdy téměř nic neodsála, i když mléka už byl dostatek, ani odstříkat mi nikdy nešlo, ale mléko teklo, syn byl plně kojený do půl roku, kdy měl skoro 10 kg, odstavila jsem v roce a půl. Podle mě to, jestli jde nebo nejde odsát, nemusí vůbec nic vypovídat o množství mléka. Možná zkusit elektrickou odsávačku Medela, ale mně ani ta nic neodsála, i když možná trošku pomohla. Pokud se vám zdá, že máte mléka dostatek, miminko nehladoví a přibírá, tak prostě nabízejte kdykoli si miminko řekne, a na odsávačku se vyprdněte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:15

@Oriseka ne přímo stříká ale kape. Divím se že ta odsávačka mi nepomůže..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:16

@Beata.xy ja právě nekojim syn se neprisává

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:17

@Saffiraa mám ruční odsavacku campol babies

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:18

Me treba odsavacka nespusti ten spousteci reflex, ditko hned. Takze spise se odstrika co je jakoby jen v zasobe. Ale mam obyc odsavacku za par stovek.

• Citovat
  • Nahlásit
1842
9.12.19 22:19

Tak jestli planujete jen odsavat, tak urcite elektrickou odsavacku. Taky jsem mela Medelu swing a oproti te rucni nebe a dudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat