Problémy s kojením po koupání miminka

230
11.12.19 20:55

Problémy s kojením po koupání miminka

Ahoj ženy, máme s dcerkou (4m) takový problém.. když ji večer vykoupu cca 20min, následně vysuším, pomasíruju, oblíknu do pyžámka, pomazlím.. přiložím k prsu a ona to po chvilce vzdává, protože je unavená. Vůbec nenastartuje spouštěcí reflex a víc a víc pláče. Už se mi to stalo několikrát. Máte nějaký tip, co s tím?? Přemýšlela jsem, že ji snad už nakrmím ve vaně, ale mám strach, aby mi pak neblinkala, když s ní budu manipulovat. Časově to např. vypadalo dnes takto 17:45 vstávala, nakojila jsem.. 19:00 koupání 19:40 pokus o kojení. Kojím přes den každé dvě hodiny.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2902
11.12.19 21:00

@Lenny.prochazku 20 minut se koupe, nebo tento cas zabere vse i s oblecenim do pyzama? Zkus zkratit dobu koupani a/nebo zacit driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
11.12.19 21:01

Ahoj, zkusila bych nakojit předtím. Když důkladně odříhne, tak by pak tolik blinkat nemusela. A i když něco vyblinkne, tak v ní něco zůstane a pořád je to lepší, než když nebude potom pít vůbec :). A nebo upravit čas koupání, aby už nebyla unavená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
11.12.19 21:02

A když ji nabídneš prso dřív? Když vykoupeš v sedm, tak v 19:20 už ji můžeš dat prso, ne? A nebo uspat bez kojení a nabídnout prso v polospánku… malá mi to dělá docela casto, když se mi večer pretahne, tak pak už je tak unavená, že nechce jíst, ale má hlad… takže ji utisim, trochu uhoupu a ona se mi pak v polospanku pekne nakojí… a nebo ji proste začni koupat dřív. Když ji nakojis před šestou, tak půl hodiny po kojení už ji klidně můžeš jít koupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.12.19 21:09

Přes den vydrží i tři hodinky vzhůru, ale jak se jde koupat, tak konec.. dneska jsem právě čas zkrátila a stejně to bylo k prdu :zed: do tý doby, než jsem ji oblékla pýžo se na mě smála. Chtěla jsem ji nakojit a konec.. pláč.. tak jsem si ji vzala do postele a snažila se ji utišit a pak znovu přiložit. pláč. Pak na chvilku jakoby zabrala, tak jsem ji nechala u mě v náručí, pak se ale začala cukat, přiložila jsem a zase pláč. Žmoulala si oči a plakala a plakala.. tak jsem musela sáhnout do zásob a dát ji flašku. Ráda bych se ale takovému řešení vyhnula

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
11.12.19 21:12

Koj před koupáním, taky občas dceru krmím předtím, když to tak vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
11.12.19 21:12

@Lenny.prochazku Hlavně se neboj, ono to může být jen nějaké období a za dva týdny může být úplně jinak. Ještě mne napadlo, z toho co píšeš, jestli trochu nezměnit režim dne? Aby třeba před tím večerním koupáním byla déle vzhůru? Ten režim máte takhle každý den pravidelně? Pokud ano, zkoušela bych šoupat s tím koupáním dřív či později, dokud si to nesedne a nepřijdete na to, kdy jí to nejvíc vyhovuje. U prvního jsem měla nastavený režim přesně, ale pak jsem vysledovala, že když přetáhnu oběd (třeba když ráno dítě vstávalo později a já posunu oběd o hodinu), tak děcko mi nejí i blbě spí, takže jsem striktně držela oběd na 12tou hodinu, a pak spánek… A jestli před koupáním večer bumbá dobře, tak bych prostě nakrmila, pak vykoupala a uložila, možná potřebuje změnit ten rituál. Přes den se přisává a pije dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2902
11.12.19 21:16

A co zkusit trochu odstrikat pred kojenim, kdyz flasku si vezme v pohode?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.12.19 21:18

Přes den problém nemáme, to papá krásně. Občas se stane, že se vzteká a spouštěcí reflex naběhne za dýl. To se u toho i zapotim :D Ale takhle večír mi to úplně sabotuje. No, vypadá to, že zas budeme čarovat a zkoušet, jak to nejlíp bude vyhovovat :D zkusím i to nakrmení před..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10994
11.12.19 21:46

Koupala bych jen každý 3.-4. den a jen bych umyla zadeček. Časté koupání stejně ničí pokožku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
11.12.19 22:06

Taky bych zkusila koupat třeba jen ob den, dva. Jinak umýt zadeček a genitalie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
11.12.19 22:16

Koj pred koupanim(nech odrihnout a nekoupej dlouho).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
12.12.19 01:01

@Lucie_Sx @JancaS84 koupeme středa neděle a dle potřeby :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat