Kojení při cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Motor90
Povídálka 13 příspěvků 25.08.19 13:05
Kojení při cukrovce

Ahoj, měla bych dotaz. Omlouvám se, zda už to tu je, ale nemůžu něco takového najít. Při těhotenství mi zjistili cukrovku a když sem byla na kontrolním testu, tak mi jedna hodnota vyšla 12. Při kontrole sem měla 4, 7 a doktorka mě poslala na další odběry, tak se něco dozvím až za týden, ale strašně se divila že ještě kojím a skoro mi vynadala, když je malý už 10 měsíců a řekla, že mam přestat. Úplně sem se zeptala, zda je to škodlivé pro malou kvůli cukru nebo proč. Chci ještě volaz dětské, ale zajímalo by mě, zda nemáte někdo zkušenosti. Ještě jsem chtěla nějakou dobu doma kojit.. Sice jsem tedy koupila Nutrilon a dneska zkusila, ale malá to vůbec nechce.. Díky za přečtení dopisu a pokud má někdo s tímhle osobní zkušenost, ráda se něco dozvím dřív, než od doktorek

Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 22039 příspěvků 25.08.19 13:18

Chápu teda že jsi znovu těhotná? Já bych řekla, že to bude spíš rizikové pro tebe a ne pro to starší dítě.

Motor90
Povídálka 13 příspěvků 25.08.19 13:22

Nene, špatně jsem to asi napsala. Byla jsem na kontrolním po šestinedělí (já tam šla tedy až když bylo malé 7 měsíců a tam mi zjistili, tu vyšší hodnotu, co mi asi zůstala z těhotenství a doktorka si mě pozvala na konzultaci toho výsledku a říkala mi o tom kojení…

vyrovnavacz
Povídálka 34 příspěvků 25.08.19 13:32

Tvuj prispevek nema hlavu ani patu, tezko z nej cokoliv vydedukovat, jaky mas vlastne problem, jake testy ti delali ci v jake fazi testu (predpokladam, ze ti delali ogtt) ti vysla hodnota 12.
Nicmene ja mam zkusenost takovou, ze mi cukrovka „zustala“, ale teda kojeni diabetolozka vubec neresila, bylo mi receno, ze kojeni glykemii spis snizuje, ne naopak.

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 25.08.19 13:56

A ptala jsi se na duvod? Ono totiz nekteri „chytri“ doktori jsou 50 let zpatky a divi se, ze nekdo koji dele nez 3 mesice, tj ten dotaz s cukrovkou vubec souviset nemusel.

blumen
Hvězda diskuse 54953 příspěvků 25.08.19 13:59

@Motor90 zaprve nepises vubec jasne, o ktere hodnoty odberu se jedna. Zadeuhe na kontrolu jsi sla mnohem mnohem pozdeji, takze s cukrovkou kojis odzacatku. Pockej si na kontrolu a tam to vse poradne prober s doktorkou. Dle me ohrozujes spise sebe nez dite

semto1
Kecalka 176 příspěvků 25.08.19 14:40

Pokud jsi měla ráno čokoládovou tyčinku a šla na odběry, tak 12 není zase tak moc hrozné. Myslím samozřejmě je to cukrovka, ale se správnou léčbou to nebude až tak zlé.
Pokud jsi jednu čokoládu či něco sladkého den předem, tak je to celkem fest dost a určitě hledej odbornou péči. To ale dotyčná nebude ;)
To vynadání za kojení nebude souviset s cukrovkou.
Kup si domů glukometr a hlídej se. Po sladkém třeba, abys věděla ;) A větší strach měj, kdyby to šlo do hypoglykemie. Tam totižto je rychlejší nástup a horšího průseru a během chvíle si nejsi mco dobře schopna sama pomoct. Znám to a je to potom dost boj jak z filmu a stejně padneš vyčerpáním :D
Taky je rozdíl co snese dítě a dospělý. Viděl jsem dítě v komatu s 52, ale taky jsem píchal inzulin do nějakého dědy, který se do sebe hodil 6 velkých piv, myslel si že se mu klepe ruka z toho a ani u sebe neměl své věci. Tenkrát jsem mu píchnul dávku a on po následném změření v sanitce měl stejně 40 :D

Motor90
Povídálka 13 příspěvků 25.08.19 14:55

Děkuji za odpovědi. Jak píšete, je lepší to probrat s doktorkou. Vy těžko můžete něco poradit. Ještě jednou děkuji

iizabela
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 25.08.19 16:15

Ne - kojení pri cukrovce naprosto vůbec nevadí, naopak!!!kojeni pomáhá předcházet vzniku cukrovky u dítěte a u kojicich žen s diabetem pomáhá cukr udržet v nižších hodnotách, v žádném případě s kojením nepřestavat ani ho neomezovat…

martina bl
Kecalka 193 příspěvků 25.08.19 16:26

Na tyhle názory lékařů bych si dala pozor-ohledne kojení toho namluvi spoustu a leckdy o tom nic neví, nebo maji zastaralý informace.

martina bl
Kecalka 193 příspěvků 25.08.19 16:27
@beruska9 píše:
A ptala jsi se na duvod? Ono totiz nekteri „chytri“ doktori jsou 50 let zpatky a divi se, ze nekdo koji dele nez 3 mesice, tj ten dotaz s cukrovkou vubec souviset nemusel.

Presne tak.

Váš příspěvek
Reklama