Kojení stačí nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kokino22
Povídálka 17 příspěvků 06.01.19 13:22
Kojení stačí nebo ne?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak jste stíhaly jíst první měsíce s miminkem. Naše malá má 3 měsíce a s vařením je to tak, že až se stihne, tak se stihne. Jinak vždycky se najde něco studeného v lednici. Přítel mi nadává, že nepravidelně jím a miminko ma málo živin a že mu tím ubližuju a i sobě. Rodina na mě tlačí ať zavedu UM, že malou týrám hlady. Každý její pláč si vysvětlují tím, že má hlad(od začátku trpí na prdíky, ale to jim asi nevysvětlím) Přitom podle mého přibírá dobře(za týden jdeme k doktorce, takže ta nám řekne svůj názor). Měly jsme s malou krize, kdy se např. vztekala u prsa, ale to má snad občas každý, ne?? Jak to máte vy? A stíháte každý den úplně pravidelně jíst v určité hodiny? Já se snažím, ale povinností je prostě hodně

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Káťa19
Echt Kelišová 8118 příspěvků 19 inzerátů 06.01.19 13:29

@Kokino22 urcite staci, neznepokojuj se cizimi nazory, ac je to v rodine, jen ty sama vis nejlepe, co dite trapi. Moje zkusenost se dvema detma je takova, ze nejvice rve dite, kdyz je pretazene a melo uz spat, nemuze usnout, pripadne prdiky. Na to pomaha satek a bily sum. Urcite se snaz jist pravidelne, nemas moznost na cas brat si obedy z jidelny treba?

JaninaMam
Kecalka 364 příspěvků 06.01.19 13:30

@Kokino22 ne ja nestíhám uz od zacatku jsem nestihala a vubec nejedlá pravidelně a kolikrát měla obed v 9 večer ;) malá ma 5 měsíců a pořad plné kojim, a přibírá az moc :lol: takže určitě by bylo fajn jist plnohodnotné jídla, ale víme, jak je to někdy těžké že

Verun83
Echt Kelišová 9019 příspěvků 33 inzerátů 06.01.19 13:33

Var si treba na 3 dny, zamrazuj na horsi casy. A jestli mala hezky pribira, tak ji hlady netyras, neboj. Ja v sestinedeli strasne zhubla. 10kg. Mela jsem potiz pozrit jidlo. Zila jsem na prrsnidavkach, piskotech, instantnich kasi a nutridrincich. A syn pribiral jak silenec. Delala jsem si silne vyvary. Zkus jist vyzivne veci. Plnotucne tvarohy. Zdrave tuky. Orisky atd. Casem najdete rezim.

Fany97
Stálice 56 příspěvků 06.01.19 13:33

@Kokino22 Tak za ty chytré kecy rodiny bych jim řekla, ať mi teda něco uvaří. Ja na to nemám čas a miminko nebude týrané hlady :) samozřejmě jsem taky neměla cas furt vařit. Vařila jsem skoro denně, ale stejně z toho byl většinou pozdní oběd. Někdy se to opravdu nedá. UM bych ji nedávala. Nevím, jak časté to máte s křikem u prsa. A také musíte sama poznat, zda pije dost a zda prospívá. Navíc vám to i řekne i ta doktorka . Do té doby bych se tim ani trochu nestresovala.

Tunrida
Hvězda diskuse 48303 příspěvků 06.01.19 13:35
@Kokino22 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak jste stíhaly jíst první měsíce s miminkem. Naše malá má 3 měsíce a s vařením je to tak, že až se stihne, tak se stihne. Jinak vždycky se najde něco studeného v lednici. Přítel mi nadává, že nepravidelně jím a miminko ma málo živin a že mu tím ubližuju a i sobě. Rodina na mě tlačí ať zavedu UM, že malou týrám hlady. Každý její pláč si vysvětlují tím, že má hlad(od začátku trpí na prdíky, ale to jim asi nevysvětlím) Přitom podle mého přibírá dobře(za týden jdeme k doktorce, takže ta nám řekne svůj názor). Měly jsme s malou krize, kdy se např. vztekala u prsa, ale to má snad občas každý, ne?? Jak to máte vy? A stíháte každý den úplně pravidelně jíst v určité hodiny? Já se snažím, ale povinností je prostě hodně

A co teda přítel dělá pro to, abys pravidelně jedla?

Alyss1
Závislačka 2944 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 13:48

Kojeni zas az tak moc o jidle nebi. Je predesim o tekutinach. Pokud jis neco a neni to jeden suchej rohlik denne, tak se neboj.

A kdyz je ta rodina tak chytra, proc ti nrpomuze? Navari, priveze jidlo z restaurace? Povozi mikinko?!?

Kokino22
Povídálka 17 příspěvků 06.01.19 13:50

@Alyss1 No bydlíme od nich daleko ve městě, takže co prostě neudělám sama to nemám

Kokino22
Povídálka 17 příspěvků 06.01.19 13:51

@Tunrida Dělá nákupy, někdy uvaří, ale to je opravdu jednou za čas

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22997 příspěvků 06.01.19 13:55

@Kokino22 vařila jsem na 2 dny, když jsem nestíhala vařit já, vařil manžel. I když nestíhala, to je těžko říct. Já se neodbývám, jelikož jídlo je důležité, když pro nic, tak pro mojí psychickou pohodu. Stačilo, že jsem byla nevyspalá, ještě abych byla hladová.

HankaS82
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 06.01.19 14:00

@Kokino22 Dítě je dokonalý parazit,vezme si z Tebe co potřebuje .Žádnou UM nedávej. Pokud malá přibírání, kaká a čůrá ,je vše ok.Když malá usne věnuj se nejdříve sobě.Jez,pij,od­počívej......až pak vše ostatní.

Káťa19
Echt Kelišová 8118 příspěvků 19 inzerátů 06.01.19 14:04

@Kokino22 určitě UM nedávej, krize v kojení nastane většinou u každé maminky, jedná se o růstový spurt, kdyžtak o tom něco přečti… Miminko výživné mléko má, spíš jde o tebe, měla bys mít taky dostatek potravin, jak radí holky, tučné tvarohy, žervé, oříšky a takové věci si nakup do zásoby aspoň k svačinám, super je pít horké CARO, to mi moc pomáhalo na kojení, nejlépe před kojením nebo při ;)

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 06.01.19 14:05

pokud ti chtějí skutečně pomoct (!) ať ti vaří a nosí obědy :roll:
A ne, nestíhala jsem a taky měli všichni „chytré“ kecy, co mi nijak nepomohly.

Káťa19
Echt Kelišová 8118 příspěvků 19 inzerátů 06.01.19 14:06
@lleennttiillkkaa píše:
@Kokino22 vařila jsem na 2 dny, když jsem nestíhala vařit já, vařil manžel. I když nestíhala, to je těžko říct. Já se neodbývám, jelikož jídlo je důležité, když pro nic, tak pro mojí psychickou pohodu. Stačilo, že jsem byla nevyspalá, ještě abych byla hladová.

přesně, já být nevyspalá a k tomu hladová, jsem vždycky protivná i sama sobě :mrgreen: :roll: to je hrozný stav. Úklid a ostatní počká. jinak my vaříme běžně na dva dny, když svíčkovou a takové pracnější jídla, tak i tři obědy a paráda.

K92
Kecalka 221 příspěvků 06.01.19 14:07

Strašný, to ti fakt radí??? Koukám, že máš kolem sebe samé experty. Všechno co popisuješ je normalni. I to vztekani u prsa, i to nestíhání. Předpokládám, že dostáváš hlavně rady od těch, co nikdy nekojili, včetně přítele. Vař si polévky, vydrží klidně 3 dny. Hlavně vývary jsou dobré, nebo hutné zeleninové polévky. Do mrazáku si kup pro případ nouze nějakou hotovku. Miminko si od tebe vezme vše co potřebuje. Nebo si třeba jednou týdně objednej jídlo z restaurace. V dnešní době je spousta možností.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >