Kojení strach

Anonymní
1.6.20 12:36

Kojení strach

Dobrý den potřebovala bych poradit jak jste byli nebo jste na tom vy..

Jsem 34 tt a za celé těhotenství mi nepovyrostli prsa nebo aspoň ani mi nepřijde že by byla větší mám strach že nebudu kojit vaše zkušenosti? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12115
1.6.20 12:44

Me narostla, ale pokud vim, velikost prsu a kojeni absolutne nesouvisi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
1.6.20 12:45

To s tím vůbec nesouvisí. Nestresuj se dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
1.6.20 12:45

Během těhotenství ti vůbec prsa vyrůst nemusí. A mléko budeš mít až po porodu. Hlavně hned nemysli na nejhorší a buď v klidu, psychika dělá hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
1.6.20 12:50

Pri kojeni vubec nejde o velikost prsou :). Ja mam mala prsa (pri kojeni tedy o 2 cisla vetsi) a dceru jsem kojila do roku a pul a ted plne kojim trimesicniho syna :P

Jo a neboj, po porodu se ti do par dnu prsa nalijou mlikem, ja kdyz jsem se po prvnim porodu vzbudila, uplne jsem se hrozila :lol:. Moje prsa vypadala jako po nepovedene plastice, byla uplne obrovska, presne takova, jako kdyz si zena necha dat vetsi implantaty, nez je treba :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.6.20 12:55

Mám malý prsa, a kojila jsem bez problémů. A za celý těhotenství mi nevyrostli ani o milimetr. Velikost stím nesouvisí. Mléko se dělá po porodu, ne v těhotenství ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
807
1.6.20 13:11

Velikost prsou vůbec nehraje roli. Spíš mi přijde, že čím jsou menší (pokud teda nejsi úplně plochá), tím je to snazší.
Něco si o kojení přečti a uvidíš, že takové obavy jsou neopodstatněné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6460
1.6.20 13:24

Kojeni je pro nastavajici matku velmistresujici zalezitost a troufam, si rict, ze psychika v tom hraje velikou roli.
Ty se stresujes uz predem, to fakt neni dobry. ver, ze stres v tom hraje vetsi roli nez velikost prsou.
A to rikam jako nekdo, kdo kojil prvni dve deti jen do sestinedeli a byl presvedceny, ze proste mu to nejde a treti dite, kdyz jsem na to sla uplne jinak a to hlavne pres hlavu, pohodu a klid, jsem kojila vic jak tri roky.
Takze vubec si neco takoveho nepripoustej. Naopak ver sama v sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
923
1.6.20 14:04

Tak me se v tehu vzdy sice zvetsily o jednu velikost z B na C (takze zadna super mlikarna), ale pak jsem mela problemy s kojenim poprve i podruhe. Takze to, ze by ti narostly v tehu prsa neni znamka toho, ze kojeni bude bez problemu. Nech tomu volny prubeh a hormony se pak o vse postaraji. Jen si nech pak v porodnici co nejvice poradit a vyptej se na vse, co te v souvislosti s kojenim napadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 17:44

Prsa mám malá, v těhotenství mi vůbec nevyrostla. Zato po porodu, jak se nalily mlékem, tak jsem čuměla. Postupně se ta laktace ustálila a teď je mám zase malá jako dřív, jenom jsou někdy tvrdší a jak se mimčo napije, tak zase měkčí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.20 18:52

Jeeee já vám moc děkuji za odpověďi moc jste mě všichni uklidnili je to moje první mimi tak nevím jak to bude ale i tak vám moc děkuji a budu věřit že kojit budu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.20 20:56

Po prvním porodu trvalo 2 dny, než se mléko spustilo. Tak kdyžtak neplaš, často mimčo přikládej, a pak už to půjde, uvidíš. Jen si bradavky musí zvyknout, tak to zezačátku může dost bolet, na to je nejlepší mazat Purelanem. Je sice drahý, ale zdraví nezávadný (na rozdíl od nějakých chemických přípravků) a hlavně opravdu to pomůže popraskané bradavky dřív zhojit. Použila jsem ho po prvním i druhém porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
850
1.6.20 22:20

Přesně jaknholky píšou. Jinak mě se mléko spustilo až 3. den v porodnici. Do té doby jak kdyby nic. Prostě jsem prikladala miminko, jak říkali a věřila, že to obě děláme správně. A ono jo. Hlavně nestresovat, jinak se tu do těla začne vyplavovat hormon adrenalin, který zastavuje procesy spuštění mleka, porod. Potřebuješ nastartovat hormon oxytocin, a to lze pouze pozitivni naladou během tehotenstvi, porodu a během času po porodu. Takže stres má opravdu velký vliv na mateřské pochody. Jsi žena, a jako žena jsi od přírody nastavena k tomu, aby si dítěti dala vše, co potřebuje. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419
3.6.20 13:36

Mě se taky prsa nijak neměnila. To zvládneš :palec: Přikladej, oni ti v porodce poradi. První dítě jsem začala kojit az asi 6.den po návštěvě laktační poradkyně, do te doby je dokrm a odstrikavani. Druhé dítě se přisalo už na porodním sále a od druhého dne bylo mlíko. Pokud by se něco nedařilo a chtěla jsi kojit, tak doporučuji si najít v okolí laktační poradkyni a pozvat ji po porodu domů. Velikost prsou nic neříká a i bradavky si miminko „vytáhne“, jak potřebuje ;) Hezký porod :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama