Kojení v noci

andela
7.7.06 20:45

Kojení v noci

Ahojka holky,

kamarádka má problém s kojením v noci. Teď se jí syn budí 2krát v noci, nejdřív nakojí z jednoho prsu, druhý kojení z druhýho. Ale mezitím se jí to „nekojené“ strašně nalije a bolí. tak neví, jestli syna budit ( já tedy nebudila) nebo holt vstávat a odstříkávat??? Synovi jsou 2 měsíce, a budil se třikrát za noc, teď necelý týden právě jen 2krát.

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

830
7.7.06 20:51

Andělko,

ono se to upraví, mě se to občas taky stalo, ale potom to byla úleva :D . Já jsem teda na kojení nebudila (stačilo mi, jak se budili synáčkové :D ) a ani jsem neodstříkávala, ale vždycky se to velmi brzy upravilo samo.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.7.06 20:54

Bože jak já jí závidím!!! No a ona stejně není spokojená.
Vím o čem píšeš, Šimonek JEDNOU spal pět hodin. Bylo to ze začátku, kdy jsem měla hodně mlíka a prsa fakt ukrutně bolela. Já bych zkusila kojit z obou. Chvilku jedno, chvilku druhé. Ona se ta tvorba mlíčka časem upraví.
Kamarádce moooc gratuluju a přeju, aby to spaní vydrželo!
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
7.7.06 21:14

Zdarec Andělíno :lol:

pokud spinká v postýlce, tak bych asi zkusila odstříkat, pokud spinká s dospělákama, tak bych ho nechala (stačí jen na chvilku) přicucnout.

Pavlík vyžadoval kojení neustále po 2hodinách - až nevím už do kdy - ale dlouho :lol: a když se mu 2× stalo, že vynechal jedno kojení, okamžitě jsem měla zánět … :roll: Takže od té doby jsem byla nekompromisní… Sice je hezké, že se člověk vyspí, ale ty důsledky byly drsné.

Zdravím Jarouška :wink:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
8.7.06 00:07

Skusila by som naprv nakojit z toho naliateho prsnika, len trosku, aby sa uvolnil a potom sups k tomu, co je na rade… mimochodom, je si kamoska ista, ze si to nepoplietla (chapem to dobre, ze prso, z ktoreho pilo mimi predtym je naliatejsie ako prso, z ktoreho ma pit teraz)? Ja som v tom vzdy mala gulas, ktore prso je na rade, casto som kojila podla naliatia - plnsie malo prednost… teraz je to jednoduche, synator si to menezuje sam, pije z jedneho, zahlasi NEJDE TO a dozaduje sa druheho prska :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
8.7.06 10:12

Schamka - jak to psala, tak jsem pochopila, že nakojí třeba večer v 7hod., pak kojí dejme tomu v 1, a to už má prsa dost prý nalitá, a než nakojí z toho druhého někdy ráno, tak jí div nepraskne. (vlastně z něj nis neubyde od 7 večer do rána)
Já nevím, já s tímhle problémy neměla …

Ale díky všem za rady :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
943
17.9.14 12:48

Ahoj, oživuji diskuzi.Chci se zeptat, jestli když nakojím večer třeba v 8 z jednoho prsa, pak ve 12 z druhého, a pak až třeba v 5 nebo v 6 ráno zase z toho prvního(z toho, co jsem naposled kojila večer),jestli se mi může snížit tvorba mléka? Máte zkušenosti? díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
17.9.14 13:03

@spiritt Asi úplně nechápu. Prostě střídat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7711
17.9.14 13:12

@spiritt To bych se nebála, tvorba mléka se upravuje podle potřeby dítěte i během dne. Já jsem v noci nikdy nekojila z obou prsou při jednom kojení, malý mi vždycky usnul už u toho prvního. A když byl ve věku tvého dítěte, tak spával i 7 hodin v kuse, takže když se večer nakojil z pravého, na ránem z levého a po další pauze zase z pravého, tak mezitím mohlo uběhnout třeba i 9 hodin. Teď už v noci nekojím vůbec, zato přes den několikrát, prsa už nemívám nalitá vůbec, mají téměř původní velikost a mlíko se prostě tvoří za pochodu, mám ho pořád dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
17.9.14 13:13

Kojení má svůj režim dne a noci a pokud kojíš pravidelně, tak se mléko tvoří průběžně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3312
17.9.14 13:19

At si po kojeni odstrika, mne to pomahalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
943
17.9.14 13:26

Ok, díky :).

@avm3 píše:
@spiritt Asi úplně nechápu. Prostě střídat…
Šlo mi o to, jestli to není moc dlouhá doba bez kojení, že by to na to mohlo mít vliv. protože když si vzpomenu, jak se v porodnici muselo kojit vždy nejdýl po třech hodinách, i v noci, tak jsem si říkala, že třeba 6 hodin už je moc.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7711
17.9.14 13:34

@spiritt To časté kojení v porodnici je proto, aby se dítě rozjedlo a nabralo poporodní váhový úbytek. A taky aby se podpořil nájezd laktace. Pak už můžeš mít pauzy delší a je to v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
17.9.14 13:48

@spiritt To jsou ty naše porodnice. Jde tam hlavně o to, aby se mlíko vůbec udělalo a rozjela se laktace, tak jak má. Mě první v 4-6 týdnech spala i 8 v kuse. Prso teda nalitý, bolavý, ale ten krásnej pocit, že se člověk vyspal… juuuu to bylo něco.
Buď v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama