Kojení vs. vyčerpání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.11.21 16:05

Kojení vs vyčerpání

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat tady, protože žádné podobné rady jsem se nedohledala. Mám nyní 4 měsíčního chlapečka, jeho porodní váha byla 4325 g, takže velký kluk, porod přirozenou cestou. Začalo to po šestinedělí, kdy jsem si zablokovala žebra při hopsání na míči, když jsem kluka uspávala. Nejdřív jsem tedy měla zablokovaná žebra poté zablokovaná i záda a lopatky. Stále se mi to vrací a nemohu se té bolesti nějak zbavit. Byla jsem na masáži na fyzioterapii a chodím stále na rehabilitace, ale nepomáhá nic. Před měsícem jsem měla střevní problémy a držely se mě skoro 14 dní. Teď se mi objevil pásový opar. V podstatě neustále jsem fyzicky vyčerpaná a nemohu s klukem normálně fungovat na 100%. Samozřejmě když nejsem po fyzické stránce v pořádku tak ta psychická to také odnáší. Nevím jestli některá z vás měla podobné fyzické problémy, ale já už nevím jak dál a bojím se že to bude stále horší a horší tím jak kluk přibírá. Nyní má sedm a půl kila. Můj dotaz zní, jestli by vysadit kojení třeba pomohlo? Jestli fyzické i psychické vyčerpání není způsobeno právě kojením? Nebo jestli nemáte nějakou radu jak si pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1324
3.11.21 16:18

Jo, kojeni vycerpava, ale s vahou ditete to fakt nesouvisi. :nevim:
Jen bych se neobracela na UM jako vsespasne reseni, nemusí ti vzít vubec flasku, muze mit boleni, budes litat a zkouset, vyvarovat, hlidat teplotu, v noci vstavat. Pro me osobne by UM byl 100% narocnejsi. Takhle prso vytahnu kdykoliv a kdekoliv a dite je v klidu, v noci ani nemusim rozlepit oci :)
Takže zvazuj dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
3.11.21 16:38

Taky jsem si prošla něčím podobným - rozjíždění kojení, neuvěřitelná únava, neustále odsávání, pak kopřivka, řešila jsem kýlu, děs. Teď po roce jsem ráda, že kojím, je to opravdu to nejjednodušší. Vytáhneš a máš porci mléka, nemusíš řešit nic jiného.. Zkus ještě vydržet, chápu, že je to těžké. Mně pomohly i tablety železa, měla jsem víc energie. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
3.11.21 17:39

Zajdi si k obvodni na krevni testy zda ti neco nechybi, kojeni vycerpava to je jasne. Myslim ze treba Superfolin je pro tehotne i pro kojici, jestli se nepletu? Nevim to jiste. Raduj se ze ti kojeni jde a malej pribira… Na houpani si porid hojdavak nebo hacku-to vrele doporucuju, na mic se vykasli to ti zkazi zada kdyz mas mimi v rukach a sedis na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
3.11.21 18:27

Ahojky, no, kojení vyčerpává, člověk musí jet spis pohodovy režim a neprepinat se. Fungovat na 100% proste takhle dlouhodobě nejde a tělo ti to dává najevo. V cem potřebuješ fungovat, ráno vstan, něco poklid, přes den něco navar a pohraj si klukem. Uspavej ho vždy u prsa, to přinutí i tebe ležet a odpočívat.

Jestli mužu doporučit, na zada zkus cvičit Mamacore, zpevnuje to ten vnitřní svalový korzet, který drží cele tělo, chodíš díky tomu rovně a zada nebolí. Mívají různé akce a mas to napořád, dá se pak využít i po dalším dítěti.

A pak ty vitaminy, kup si nějaký multak, který se ti zalíbí, a doplňuj. Teď na zimu klidně i omegu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
7.11.21 01:46

Spis to chce nakopnout vyzivu, dostatek kvalitnich zivin, mineraly, vitaminy.
Dopln zelezo, decko, nejaky mineralni komplex, b a c vitamin. Vyssi davky.
Hodne ovoce a zeleniny, hodne kvalitnich tuku a bilkovin.
Lneny a kokosovy olej, konopne seminko, avokado, hodne zeleneho, domaci poctive vyvary.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat