Kojící prso štípe, pálí

187
7.6.13 21:01

Kojící prso štípe, pálí

Ahoj holky! :mavam: Prosím o radu, případně vaše zkušenosti. Malá má 8 měsíců - od začátku kojím a vše v pohodě… Až asi před měsíce mi ztvrdlo pravé prso, které jsem na základě zdejších rad nahřívala ve sprše, masírovala, malou přikládala - nic ale nepomáhalo, tak došlo i na jehlu… 8o Pomohlo to a prso se opět rozteklo. Ovšem od té doby mě to prso stále bolí, myslela jsem, že je podrážděné od té jehly a že se zahojí, ale už je to docela dlouho a pořád to bolí. Mazala jsem Hemagelem, což mi, myslím, pomohlo, ale pokaždé když malou nakojím, tak mě pak to prso šíleně štípe, pálí, jakoby mi tam někdo strkal špendlík, no co vám budu povídat - je to dost nepříjemné :( Teď už kojím jen tak 4× za den, z toho pravého přitom jen jednou, ale i tak to prostě bolí :nevim: Nevíte, co by to mohlo být, nesetkala jste se s tím taky některá? Poradíte, co s tím? Moc děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8927
7.6.13 21:06

Ahoj nechápu tu jehlu (co jsi s tím prsem provedla? 8o ), byla jsi u dr? Jinak můžeš mít kvasinku - kandidózu - zajdi si k doktorce pro léky, nebo taky zánět prsu (ale k tomu jsou horečky). A neotálej, léčba trvá asi 14 dní!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Eskarin
7.6.13 21:12

Prý pomáhá dát si na prso tvaroh, ale já to nezkoušela :nevim: Ale jestli už to trvá měsíc, tak bych se přiklonila k ATB. Tohle už je dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
187
7.6.13 21:20

@badela Tou jehlou jsem se snažila uvolnit ten ucpaný mlékovod a i když jsem u toho málem odpadla („ubližovat“ sama sobě mi nedělá úplně dobře :), tak si myslím, že to pomohlo - to prso se fakt rozteklo… Myslíš jako, že jsem si tam tou jehlou něco zanesla, jo? Hmm…to by mi tak ještě scházelo… :roll: Ale díky!
@Eskarin O tvarohu jsem už taky slyšela, ale spíš v souvislosti se zánětem a když nemám teploty, tak si myslím, že by to zánět být neměl :? Ale tvaroh mám, tak to můžu zkusit, za to nic nedám ;) Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
7.6.13 21:25

@Aknirasa uuuuáááá jehlou 8o to bych umřela :lol: já sem furt cpu tyhle stránky, ale doporučují to i doktoři je tam všechno krásně vysvětlené a já tam hodně čerpám, jinak já bych to nahřála, krmila jen ze zdravého prsa a bolavé odstříkávala no a kdyby mě to nepřešlo tak už bych pádila k doktoroj protože takovej zánět prsa to teda není žádná sranda ;)
http://www.kojeni.net/databaze.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8927
7.6.13 21:32

@Aknirasa Jéžišmarjá :roll: si piš, že v tom něco máš, jestli ta jehla nebyla sterilní… to nás na kurzu lakt. poradenství teda neučili 8o. Fakt neblbni, to se nesmí, podobné zákroky může jedině zkušená doktorka, ale řeší se to uvolňováním masáží, odstříkáváním a tak podobně. Mazej k doktorce, ať z toho nemáš něco horšího… může se to ještě vyvinout v problém, můžou být i 40ky horečky… můžeš přestat úplně kojit.

Příspěvek upraven 07.06.13 v 21:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
7.6.13 21:32

@natyber Tak přesně takový výraz 8o jsem měla, když jsem tu jehlu spatřila :) Ale ono mi to asi fakt pomohlo…i když to byly muka. Díky za odkaz na stránky - znám je, taky jsem tam hodně studovala, ale podobný problém jsem tam nenašla :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
7.6.13 21:36

@Aknirasa jsi teda odvážná :lol: ale fakt by bylo lepší k doktoroj protože opravdu se to mohlo zanítit nebo tak něco a bude z toho pěkná polízanice :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
7.6.13 21:42

@natyber Spíš zoufalá, když nic nepomáhalo, tak jsem se ze strachu, aby se mi z toho ucpaného mlékovodu nerozjel právě zánět, odhodlala i k jehle :) Já nevím, ale přijde mi právě divný, že mě to pálí a štípe vždycky jenom po tom kojení, jinak je to prso v pohodě, tak si říkám, že kdyby to bylo fakt něco horšího, byly by ty problémy pořád, ne jen po kojení… :nevim: Ale tak ještě počkám, o víkendu stejně nic moc nezmůžu a případně bych se v pondělí vydala k doktorce… Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
7.6.13 21:48

@Aknirasa :think: :think: no to je divné že jen po tom tě to bolí, ale víš jak zánět může být malý a bolet jen občas a pak se to rozjede :roll: ještě jsem našla toto a vypadá to podobně :mavam:
Vážená paní bakalářko,
mám 6tinedělního chlapečka a plně kojím. Zhruba před týdnem mně asi 10 minut po kojení začalo velmi bolestivě píchat v pravém prsu a pálet bradavka. Zprava bradavky se udělala zatvrdlina, takže mně bylo jasné, že se mně prso ucpává. Bylo to z toho důvodu, že malý trpí větříky a já jsem ho co hodinu přikládala. Jenže v noci a také, jakmile větříky na pár dní pominuly, malý tak často pít nechce a prso se začalo ucpávat. Nastolila jsem režim, že kojím po 2,5 až 3 hodinách přes den i v noci. Na bradavku dávám ledový tvaroh. Prso se již neucpává, zatvrdlina je téměř pryč, přesto píchání pokračuje a bradavka sem tam také pálí. Prosím o radu, co je špatně, co mám dělat, aby bolesti zmizely?
Děkuji a přeji hezký den.
Hana Šotková
Dobrý den, Hano,
studené obklady jsou fajn, jen při zatvrdlinách by to neměl být tvaroh, protože vytahuje vodu a tím zahušťuje tu zatvrdlinu. Ale jestli vám to pomohlo jedině dobře. Zkuste použít na prso, zejména bradavku a dvorec canesten, alespoň 4× denně, před kojením prosím smýt a po kojení přiložit na to prso teplý obklad a hodně přitlačit prs k hrudníku.
Také je vhodné střídat polohy u kojení, alespoň dvakrát denně kojit z fotbalové polohy.
Krásný den. Martina Prodcházková

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
7.6.13 21:54

@natyber Jéé, tak to děkuju - to jsem tam nenašla, ale je pravda, že jsem to možná vzdala příliš brzo - tam je těch dotazů tolik… Takže fakt díky, to zní hodně podobně, tak to s tím Canestenem zkusím a uvidím! Díky :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
7.6.13 22:16

@Aknirasa to jsem našla jidne :palec: ale přišlo mi to podobné a ten canesten koupíš v lékárně tak to zkus asi tím nic nezkazíš ;) jj na těch stránkách je toho fakt moc já tam vždycky studuju dvě hodiny když něco hledám :roll: :lol: tak hlavně ať ti to pomůže :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat