Kojíš? A proč to nejde?

Anonymní
18.8.20 13:26

Kojíš? A proč to nejde?

Ahoj holky. Nějaký tip jak slušně odpálkovat lidi (krom rodiny), kteří se ptají jestli kojím??
Já už ztrácím nervy s nimi :mrgreen: co jim je kurnik do toho? Kojim trochu, odsavam trochu, dokrmuju trochu. Nemam moc mlika, vše me boli, jsem po tezkem cisari.
Proc kazdy v druhe vete se pta, jestli kojim, to fakt nechapu.
Jestli jsem byla na velke po cisari se me nikdo nezeptal a to bylo pro doktory snad důležitější :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7371
18.8.20 13:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Nějaký tip jak slušně odpálkovat lidi (krom rodiny), kteří se ptají jestli kojím??
Já už ztrácím nervy s nimi :mrgreen: co jim je kurnik do toho? Kojim trochu, odsavam trochu, dokrmuju trochu. Nemam moc mlika, vše me boli, jsem po tezkem cisari.
Jestli jsem byla na velke po cisari se me nikdo nezeptal a to bylo pro doktory snad důležitější :mrgreen:

Bych se zeptala, proč tě to zajímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
18.8.20 13:34

Jak se pozná lehký císař?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19033
18.8.20 13:34

Tak jim to rekni jako nam tady- co je vam do toho? Ja teda taky nerada probirala s kymkoliv kojeni, jde o moje prsa, o soukromou záležitost jen mezi mnou a ditetem. Tady pod zastitou anonymu mi to neva, ale abych s kazdou znamou u kafe probirala uskali kojeni, to by me nenapadlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12673
18.8.20 13:47

Lide se ptaji, pac a) jsou zvedavi; za b) prijde jim, ze tehule a matky jsou verejny majetek a muzou se ptat na cokoliv; za c) je to jedna z „beznych“ konverzacnich otazek, kam jeste patri „Jak spi“ „Ma dudlik“ a pozdeji „Nelezou mu zuby“ „Ma jeste plinky“ „Uz chodi“… Vetsinou cloveka irituji ty dotazy, kde si neni uplne jisty, pripadne citi nejaky podil viny. Ja kojila docela bez problemu, takze jsem v klidu odpovidala, ale treba prvni syn blbe spal a na otazky kolem spanku jsem byla alergicka, pac jsem mela pocit, ze delam neco blbe. Lide se ptat budou, spis se zeptej sebe, proc te to tak rozciluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2307
18.8.20 13:49

Me tento dotaz vadi i od rodiny. Neni nad to, kdyz se vas zepta tchan :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
18.8.20 13:50

Odpovídej ano. Vždyť je to pravda, kojíš? Kojíš. Nemusí každý vědět kolikrát denně a co k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
18.8.20 13:52

Mám 15 měsíčního syna a lidi se mě pořád ptají, jestli ještě kojím :roll:
A jak píše @beruska9, něco na tom bude. Nám se kojení nepovedlo, a tak mě tato otázka taky rozčilovala. Teď už mi je to jedno, akorát ten dotaz nechápu, když je syn už dost velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
18.8.20 13:56

Já taky teda nechápu proč to ty lidi tak zajímá. Mě se chvíli po porodu ptala i úplně cizí ženská v obchodě 8o. A to jsem v té době kojila ještě bez problémů a stejně mě to naštvalo. Jako co jí bylo po tom? To bych tak řešila s nej kámoškou. Jinak se podívám do kočárku, pochválím nebo se max zeptám na jméno a jdu dál!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36011
18.8.20 14:01
@Anonymní píše:
Jestli jsem byla na velke po cisari se me nikdo nezeptal a to bylo pro doktory snad důležitější :mrgreen:

a jak to delas, ze se te ptaji? ja se snazila porad nekomu vysvetlovat, ze jsem chtela kojit, ale neslo to…a ono to nikoho nezajimalo :-)))))) Byl to jen muj mindrak.

Obcas se nekdo zeptal, ale odpoved ho nezajimala, je to recnicka otazka patrici do konverzacniho sledu „je, ten je hezky, kolikpak vazi…atd“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36011
18.8.20 14:02
@beruska9 píše:
Vetsinou cloveka irituji ty dotazy, kde si neni uplne jisty, pripadne citi nejaky podil viny. Ja kojila docela bez problemu, takze jsem v klidu odpovidala, ale treba prvni syn blbe spal a na otazky kolem spanku jsem byla alergicka, pac jsem mela pocit, ze delam neco blbe. Lide se ptat budou, spis se zeptej sebe, proc te to tak rozciluje.

presne tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12673
18.8.20 14:03
@Zlatývoči píše:
Odpovídej ano. Vždyť je to pravda, kojíš? Kojíš. Nemusí každý vědět kolikrát denně a co k tomu.

Taky pravda. Hlavne u cizich/vzdalenejsich. Nemusis jim vysvetlovat kazdy detail. Ja to pak delala s tim spankem, proste jsem rekla „Jde to“ a basta. Detaily jsem probirala jen s tim, u koho jsem vedela, ze to neni jen konverzacni vata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
18.8.20 14:18

Me se zas u triletaka vsichni nevericne, s pozdvihnutym obocim a znechucenym vyrazem ve tvari ptaji-ty jeste kojis? 8o
Normalni konverzacni otazka, ktera tak nejak uz patri k tomu, ze se ti nedavno narodilo dite…ja jsem teda zadtancem toho, ze kdyz mi dotaz vadi, tak zo zrivna reknu-a co je vam do toho? Nebo slusneji, prominte ale to je moje soukroma vec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17062
18.8.20 14:19
@Pudloslava píše:
a jak to delas, ze se te ptaji? ja se snazila porad nekomu vysvetlovat, ze jsem chtela kojit, ale neslo to…a ono to nikoho nezajimalo :-)))))) Byl to jen muj mindrak.Obcas se nekdo zeptal, ale odpoved ho nezajimala, je to recnicka otazka patrici do konverzacniho sledu „je, ten je hezky, kolikpak vazi…atd“

Ale to je dobrá strategie… :palec:. Spustit čtvrthodinový monolog, zahltit informacema a nepustit ke slovu. A pak je jistota, že se dotyčná už nikdy nikoho nezeptá… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
18.8.20 14:21

Otázky kolem kojení mi nijak nevadí. Klidně odpovím, že kojím. Je to pro mě stejna otazka jako jestli v noci spinká. :nevim: Otázka:„Kojíš?“, se časem změnila na otázku:„Jak dlouho chce ještě kojit?“ Kojila jsem do 2,5 let, od 1,5 let už jenom před spaním a v noci. Víc mě fascinuje otázka jestli je miminko hodné, to nikdy nevím, co odpovědět. Na co se mě vlastně ptají? Jak by mohlo pár denní miminko zlobit? :roll:

Edit. Kojim až posled k 2 dětí, první dvě jsem kojila 6 týdnů a 4 měsíce a taky jsem neměla problém říct, že nekojim, že nam to spolu nešlo. Vždyť se není za co stydět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama