Kolik by mělo nachodit batole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
prekvapenana2
Kecalka 265 příspěvků 11.12.17 09:00
Kolik by mělo nachodit batole?

Zajímalo by mě kolik vám venku nachodi batolata? Kolik by měli ujít? Nebo spíš můžou? Tuhle sem nad tím přemýšlela, když už je třeba bolí nožičky, začnou vám brečet? Nebo se začnou sapat na kočárek? A co když jdete bez něj? Malá má 17 měsíců, ještě nemluví takže mi neřekne že už třeba nechce… Ale ona je jak tank. Když jde tak jde s je jí jedno jak daleko… Neřeším to jako problém spíš zvědavost, občas se říkám aby třeba nebyla pretazena…

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.12.17 09:03

@prekvapenana2 neřeš to i nadále.. nikdy jsem to neměřila, netušim :think:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.17 09:07

Pokud vypadá v pohodě, tak ujde tak akorát. U dcery jsem v 17měsících kočár prakticky nepoužívala, chodila od 11 měsíců a v kočáře být nechtěla. Mladší syn v 18 měsících venku ujde cca 100m a chce nosit nebo do kočáru (buď se chytá kočáru nebo když jdu jen s nosítkem, tak se zastaví, zahuláká a natáhne ruce nahoru). Doma běhá pořád.

lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 11.12.17 09:10

Ortopedie doporučuje, ze male děti mají chodit tolik km, kolik jim je let. Zatím to dodržuji.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 11.12.17 09:11

Mně doktor říkal, že u nejmenších dětí by mělo platit, že ujdou tolik, kolik jim je, tzn. dvouleté dítě by mělo v pohodě ujít 2km, tříleté 3km, a od 5-6let už jim podle fyzické zdatnosti můžeme naložit.

Tamtama
Extra třída :D 11823 příspěvků 11.12.17 09:12

Od staršího syna jsem nikdy neslyšela, že ho bolí nožičky, ten má v zadku vrtuli. Mladší mi ve dvou letech (po necelém půlroce chůze) ušel v zoo 11 km, teď ve třech letech dělá scény, že to nedojde, když má udělat krok od stolečku ke gauči. :lol:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8814 příspěvků 11.12.17 09:13

Synovi bude 13m, doma běhá po bytě furt tam a zpět venku bych řekla tak max 100m pak se zastaví, „zakřičí“ a chce vzít, z kočárku se ven nehrne. Neřeším nechávám ho ujít kolik chce :) však ony si ty děti řeknou, nejsou hloupé :)

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 11.12.17 09:15

Když jsme s sebou neměli kočár, řešila jsem to ringslingem, soupla jsem ho do batohu a když začalo dítě vypadat unaveně, zeptala jsem se, jestli chce poponest. Nebo když jsem potřebovala rychle někam dojít, tak šup na bok a pak jsem ho zas vypustila. Batole by nemělo chodit velké túry, myslím, že tak ty dva tři kilometry jsou max. Hlavně kvůli zádům, je to zátěž. Taky záleží na terénu, po hladké rovince je to něco jiného než po členitém terénu.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32952 příspěvků 11.12.17 09:36

Nijak jsem to neřešila… vždyť doma, na hřišti dětem taky nikdo neměří, kolik toho nachodí a pak je napřivazují k posteli/křeslu, že už si svůj denní limit vyčerpaly.

Kluk mi v 18 měsících ušel 7 km v terénu (neplánovaně), kočárek jsem s sebou měla, ale nechtěl do něj. Ale on už je od malinka dost sportovně nadaný. Takže jsme pak v tom pokračovali.

A když nemohl, tak ačkoliv nemluvil, tak jsem poznala, že už je unavený. ZAčal se táhnout jak smrad, sápal se na mě (kočárek jsme brzy zrušili). Takže jsem ho buď vzala „na koně“ nebo do šátku.

prekvapenana2
Kecalka 265 příspěvků 11.12.17 09:50

Děkuji za informace… Já i když nechce tak ji stejně po cca 1 km strčím do kočárku… Ale doma je taky pořád na nohou :mrgreen: chvilku neposedi :mrgreen:

LKL
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 11.12.17 14:35

@prekvapenana2 v roce a pul tak 2-3km bezne bez problemu. v lete, kdy mela mladsi 2,5 roku usla bez knourani 11km po kopcich terenem (brdy), dala to v pohode, ale asi bych ji tolik nenakladala kazdy tyden :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >