Kolik času trávíte s dětmi

Anonymní
13.9.21 21:35

Kolik času trávíte s dětmi

Ahoj, otázka do diskuze. Mám dceru, je jí devět let. Přijde že školy, vrací se ve tři (chodí do družiny, dělám n směny) udělá úkoly a chce jít ven s kámoškama. Přijde tak asi v šest a už nemáme tolika času prakticky na nic, v devět jde spát a třeba si jde na chvíli na PC a tak. Bohužel, dělám někdy i o víkendu, podle rozvržení směn. Do toho začnu v říjnu studovat dálkově VŠ, dcera ke všemu chodí on víkend k bio otci. Říkám si, že spolu trávime málo času :nevim: kolik hodin jste s dětmi v tomto věku vy a co podnikáte? Dáváte děti někdy i k babičce? Chodí taky pořád ven? :) Prostě kolik čistého času se věnujete dětem okolo 9 let :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26469
13.9.21 21:44

Mám děti 8 a 6 a příchodu ze školy jsou nejraději venku s dětmi. O rodiče jeví zájem, až když nejsou v zásobě jiné děti a je případně vyčerpán denní limit PC/telefonu.
Spolu travime čas teď hlavne víkendech, i dovolené, u společného jídla a provozních věci (dohled ve sprše, docisteni zubů, příprava tašky do školy). A počítám, že až se ochladí, tak venku bude zase pusto, takže vezmou za vděk i procházkou s rodiči a společenskou hrou. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4611
13.9.21 21:53

No mam 16 kluka a 5 let dceru.. hodne pracuju přes tyden… ale víkend je celý náš. Hodně s nimi sportuji, jezdím s nimi na závody, do přirody, na chatu, chodíme do kina atd. Víkend je intenzivní… jinak je vidam standartně odpoledne a v podvečer… hodne se věnuju take domacnosti …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14437
13.9.21 22:05

Posledni dobou mam pocit, ze v tydnu smysluplne skoro zadny (pokud vynechame nekonecne pripravy do skoly, pritom okrikovani 4r, ktera je hlucna a prudi). O vikendu a prazdninach hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 22:09

Jee, zrovna dneska jsem nad tim premyslela ve smyslu, ze mam velke stesti, tedy i vlastnim pricinenim, ze s dcerou (8) jsem docela hodne. Jezdi tedy, temer napul k otci, ale ty dny, co jsme spolu, se ji snazim venovat cele odpo, pokud se mnou chce byt a neni treba s kamarady. Totez o weekendu. Ale samo ae neda rict, ze jsme na sobe porad nalepeny, ale treba dnes po skole od tri do peti v Bauhausu, vybiraly jsme hrebiky, zrcadlo a masozravku :mrgreen:,pak spolecne vareni, ukoly a hodka u telky a povidani. Weekend vareni, kolo, prochazka, plaz, staveni lega a prokladame to cucenim kazda do sveho (ja kniha, ona tablet). A takto se snazim to mit pokazde, kdyz je se mnou. Nicmene opravdu si uvedomuju, ze to nemuze mit kazdy, pac ja tomu podridila uplne vse, zejmena praci tedy. A taky si uvedomuju, ze si togo casu cenim vic prave proto, ze ji mame ve stridave peci.

• Citovat
  • Nahlásit
15150
13.9.21 23:01

Přes týden moc ne, devitilety mi po škole hodí do práce aktovku a okamžitě zdrha, sedmilety je v družině do půl 4. Než nakoupime, dojdeme domů, vyvencim psa, dám si rychlé kafe, je skoro 5. Zbytek odpoledne nahanim staršího syna, aby se vrátil domů a udělal úkoly, to je tak do 9, mezitím dám mladšímu večeři, umyju ho a dám spát. A pak zaháním staršího. Furt je u nás řev, jako když vraždí bejka. :zed: O víkendu je to lepší, to už staršího neláká jít ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13348
14.9.21 08:06

Babičky nevedeme. 11letou dceru taky kolikrát vidím až večer, ale nám to nevadí. Naopak mám dojem, že to našemu vztahu prospívá.
Kluky vidím častěji.
Ale kolik času jednotlivé dítě nebo všechny dohromady, to fakt netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
14.9.21 08:54

Jak kdy.. Tak ono to začne být čím dál více pasivní - prostě budem všichni doma, popovídáme si u večeře, občas si zahrajem deskovku, o víkendu zajdem na výlet, kouknem společně na film, poslechneme část audioknihy… no, ale dítš už má své zájmy, svůj čas a prostě se nějaké dny jen pozdravíme a potkáme v koupelně, no. :nevim:
Nevim, na čas o neměřim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26469
14.9.21 08:59
@Lama Lama píše:
Jak kdy.. Tak ono to začne být čím dál více pasivní - prostě budem všichni doma, popovídáme si u večeře, občas si zahrajem deskovku, o víkendu zajdem na výlet, kouknem společně na film, poslechneme část audioknihy… no, ale dítš už má své zájmy, svůj čas a prostě se nějaké dny jen pozdravíme a potkáme v koupelně, no. :nevim:
Nevim, na čas o neměřim

A mě tohle přijde naprosto přirozené. Děti si prostě osamostatňují a pak si svůj čas organizují po svém a s rodiči jen sdílet, co kde s kým zažily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9040
14.9.21 17:31

My ted máme doma období, že se děti drží víc doma. Ted nemyslím sedění u PC, ale třeba kluk přijde ze školy 12 let, hodinu tam někde s klukama něco řeší, přijde ve 3 a už nemá potřebu někde.. Pak jde na zahradu, má psa, mladší to stejné 8 let, řekla bych, že jsou mi pořád za zády..
ALe je pravda, že bych uvítala střed, takové to věčné někdo za zády, taky bych chtěla nějakou hodinku bez nějakých odpovědí a, brebentění :mrgreen:
Ale taky jsem nad tím přemýšlela, protože okolo sebe mám docela dost maminek, co přijdou z práce, a jdou s dětmi na hřiště klidně denně a to teda opravdu nemám energii a čas takto každý den. Sice jsem doma brzo, hned na oběd, ale taky kvůli tomu vstávám ve 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
14.9.21 17:38
@Anonymní píše:
Ahoj, otázka do diskuze. Mám dceru, je jí devět let. Přijde že školy, vrací se ve tři (chodí do družiny, dělám n směny) udělá úkoly a chce jít ven s kámoškama. Přijde tak asi v šest a už nemáme tolika času prakticky na nic, v devět jde spát a třeba si jde na chvíli na PC a tak. Bohužel, dělám někdy i o víkendu, podle rozvržení směn. Do toho začnu v říjnu studovat dálkově VŠ, dcera ke všemu chodí on víkend k bio otci. Říkám si, že spolu trávime málo času :nevim: kolik hodin jste s dětmi v tomto věku vy a co podnikáte? Dáváte děti někdy i k babičce? Chodí taky pořád ven? :) Prostě kolik čistého času se věnujete dětem okolo 9 let :andel:

PO - PÁ 5,5 hodin. Víkendy nonstop. A co děláme? Úkoly, nákup, večeře, televize, procházka, hřiště, karty. Víkendy kolo plus to co ve všední den. Soboty většinou chodíme na dětské akce v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat