Kolik Lega koupit k Vánocům?

8436
22.11.19 12:46

Kolik Lega k Vánocům?

Tak jsem psala s dětmi dopis Ježíškovi. Děti mají 4 a 6let a neskutečně je baví Lego. V podstatě si přejí jen knížku, tričko s oblíbeným hrdinou a Lego… resp. hodně Lega :mrgreen: Já vybírám dárky i za oboje prarodiče, vždy tak, aby děti i u nich dostaly něco z toho, co si přejí. A teď se přeme s manželem, kolik Lega dětem pořídit. Já nejsem úplně rozmazlovací maminka, ale zrovna Lego mi přijde smysluplné, starší už staví úplně sám, mladší pomáhá hledat kostičky a obě děti u toho jsou neskutečně hodné (což jsou pro mě vzácné chvíle). Takže já bych jim klidně dala každému 1 větší sadu (cena 700-1500) u nás, a po 1 sadě u obou prarodičů + si každý přeje jednu malou sadu asi za 250,–Kč (s tím, že oba chtějí hlavně jedno vybrané velké a to jedno malé - jsou to jejich top 2 dárky). To je ale 8 krabic Lega a manžel namítá, že to je moc. Jenže doma ho dostat musí (když si to přejou úplně nejvíc), a babičky by nekously, že u nich dostanou jen knížku nebo oblečení, takže by stejně pořídily nějakou hračku, kterou ovšem děti nechtějí, chtějí Lego (a já jim radši koupím Lego než nějaké předražené věci, které nevydrží). Doma by tak děti dostaly 1 velké Lego, 1 malé Lego, něco na sebe, knížku a asi něco na tvoření. U prarodičů 1 Lego, knížku a dohromady něco na sportování. Přijde vám to moc? Já chápu argument manžela, že těch 8 krabic Lega dohromady dětem splyne a že bychom jim neměli plnit úplně všechna přání. Ale zase se snažím být spravedlivá vůči prarodičům a vím, že když u jedněch dostanou Lego, co si přáli, a u druhých žádné Lego nebude, bude je to mrzet a ta radost tam prostě nebude. A když dám k babičce to malé Lego, tak se bude babička cukat, že chtěla dražší dárek a tohle je jako plivnutí. A pořád to jsou ještě ta levnější Lega, žádné sady za 3tis. apod. (to chápu, že je pak jen 1 dárek), tak mi to nepřijde jako takové rozmazlování.
Tak mě zajímá hlavně názor dalších Lego maniaků - kolik Lega dostanou vaše děti (ideálně v podobném věku) k Vánocům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48
22.11.19 12:54

Ja bych jim to koupila…podle me je to opravdu hracka, co ma smysl a vydrzi opravdu radu let…radej kazdemu 4 krabicky lega, ktere uziji a bavi je, nez kupovat kraviny, co se budou valet v koute…a ze na to chteji prispet i babicky bych brala jako velke plus, jsou preci ruzne sady, nerekla bych, ze jim to splyne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5535
22.11.19 13:00

Já bych to lego tak jak píšeš koupila, mě to taky přijde jako rozumná hračka a když si to děti tolik přejí tak proč ne. Já mám zatím syna malého, ale příští rok už to vidím stejně jako ty a nakoupím lego Duplo a dostane ho taky u obou babiček i prababičky. Mojí sestře je deset a taky lego miluje, já si s ním jako malá taky hodně vyhrála a bratránci to stejné. Za mě je to skvělá hračka i když poměrně drahá. Zas lepší než nějaké ty pidi zvířátka co teď frčí a nebo ty vajíčka - ani nevím jak se to jmenuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
22.11.19 13:02

Taky bych jim to lego koupila. Kluci dostávali běžně více balení, včetně těch hodně drahých + ale k tomu hromadu dalších hraček. Lego jsme jim kupovali i v průběhu roku, nepovažuji ho úplně za hračku (jako třeba auta, atd.). Teď už další nedokupujeme, protože máme určitě víc než 15 balení a už ho nemáme kam dávat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
22.11.19 13:04

Ja bych to taky koupila :) ale sama lego miluju:)) mame zatim teda duplo. Dcera dostane k Vanocum minimalne 3 krabice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8436
22.11.19 13:05
@biggi píše:
Ja bych jim to koupila…podle me je to opravdu hracka, co ma smysl a vydrzi opravdu radu let…radej kazdemu 4 krabicky lega, ktere uziji a bavi je, nez kupovat kraviny, co se budou valet v koute…a ze na to chteji prispet i babicky bych brala jako velke plus, jsou preci ruzne sady, nerekla bych, ze jim to splyne…

No on třeba syn si přeje 2 krabice z jedné sady (stejné téma) - já jsem jim řekla, ať nakreslí hvězdičku k tomu dárku, který si přejou úplně nejvíc, tak syn to rovnou očísloval. Manžel právě říkal, že mu ty sady přijdou moc podobné, ale on vůbec nevidí do těch detailů jako děti a já (např. že v jedné je jedna super kostička, kterou ještě nemají, a v druhé je zase super zvíře, které ještě nemají :lol: )
Děti jsou poměrně skromné, takže vím, že když doma dostanou jen 2, budou spokojené, a pak právě na obou návštěvách u babiček budou nadšené, že dostaly i to další. Já si to právě dost užívám, že nechtějí žádné čůrající jednorožce nebo plastové zbraně apod. Tak mě zajímal názor ostatních. Bavila jsem se s kamarádkou, která by prý vybrala taky radši jiné hračky, protože by jí přišlo, že děti „dostaly jen Lego“, oproti tomu manžel se na to zase kouká tak, že by dostaly „neskutečně moc Lega“, tak mě zaujaly tyhle 2 protichůdné pohledy (jeden se na děti kouká pomalu jako na chudáky, že nic kromě Lega skoro nedostanou, a druhý se na děti kouká jako na rozmazlence, kteří dostanou několik krabic, tak mě zajímal hlas lidu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48817
22.11.19 13:08

Miluju Lego :mrgreen: Ale v tomhle bych asi byla spíš na straně manžela, taky mi připadá, že osm krabic je až moc. Když si představím, jak si s Legem hraje moje dítě - dostane sadu, pečlivě ji podle návodu postaví, nějakou dobou si s ní hraje ve „správné podobě“, pak ji různě přestavuje, upravuje a mění… a nakonec skončí rozebraná ve velké krabici s ostatním, kde tvoří základ pro další megastavby dle fantazie. Kdyby přišly čtyři sady během pár dní, tak by si je tak „nevychutnalo“, bylo by toho prostě moc najednou. Leda ty sady sladit tématicky, já nevím, např. Harry Potter hrad plus k tomu nějaký manší HP, aby se z toho prostě dal vystavět jeden velký příběh. A ne HP, veterinárné kliniku a cukrárnu třeba. Mé dítě dostane letos jednu velkou sadu z dopisu ježíškovi a pak nám dvěma společně nadělím krabici mixu základních kostek, střech, oken a dveří, aby bylo z čeho tvořit ty megastavby. Ale teda u nás čítal dopis Ježíškovi mimo Lega celkem různorodou paletu věcí, tak nebyl problém to rozdistribuovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8948
22.11.19 13:09

Kdyz se rekne 8 krabic, tak to opravdu zni hrozne, ale ono to ve finale tolik kosticek neni.
Zvlast v tech malych je toho par.

A co jim koupit doma nejaky ten super pack? Je to jedna krabice, ale jsou to vlastne 3.
Na oko by 2 krabice ubyly (ve finale by to tedy bylo jeste o 2 vic :mrgreen: ).
Ale nevim, jestli se vyrabi i to, co si vase deti preji. :think:

Jestli maji Lego opravdu tak radi, klidne bych tolik investovala. Nez kupovat nejakou hracku, ktera bude lezet v koute jen proto, aby „neco bylo“, to radsi vic Lega.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 13:10

Kreativní, smysluplná, praktický nezničitelná hračka, kterou si děti velmi přejí (a podle mě v žádném „rozmazlovacím“ módu, ale na možnosti Lega mají ještě docela skromné požadavky), se kterou si stoprocentně a v klidu vyhrají a která jim vydrží klidně i pro jejich děti? Rozhodně bych jim to koupila za vás i babičky. Když se to řekne takhle - osm krabic Lega, tak to sice zní megalomansky, ale když to nejsou jenom velké krabice a rozprostře se to na dvě děti a mezi rodiče a dvoje prarodiče, tak za mě úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2131
22.11.19 13:11

Koupila bych, za prve kdy jindy nez k vanocum dat to, co si preji nejvic. Za druhe zrovna lego je smysluplne a nemyslim, ze jim to splyne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8436
22.11.19 13:11

@anavi13 @Euforia @Terezxx Díky za podporu ;) Já jsem si právě včera i ověřila, že děti si to opravdu hodně přejí, když mi řekl starší „Když mi to Ježíšek nedonese, tak já si na to vyberu penízky z pokladu a spočítáme, jestli by to nestačilo.“, takže je ochotný vzdát se pro to i celého obsahu své kasičky. Mladší teda řekla „já penízky z pokladu dát nechci, já si to budu přát v létě k narozeninám“ - ty mladší děti jsou takové vyčůranější :mrgreen:
Asi večer objednám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48817
22.11.19 13:12

Ale asi to vidím i z pohledu, kdy mé téměř osmileté dítě dostává lego k narozeninám, Vánocům a občas i svátku, to máme 3-5 krabic ročně, už teď nás milé Lego málem vystěhovává. A ač si teda myslím, že Lega není nikdy dost :lol:, tak i pokud nebude po mně, aby ho Lego bavilo až do dospělosti, tak nějakých 5 let ještě klidně a dostat při každé příležitosti 4 krabice Lega, tak už se fakt domů nevejdeme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 13:12

Jako by jste psala o nás :sweat_smile:. Syn 5 let miluje lego od své první krabičky v 8mesicich. No a letos ho čekají 3 krabičky lega. Mladší si hraje s duplem, ale tam jsme už vyhlásili stop stav- jedna bedna z ikei kostek, krabička zvířatek a panáčků a další krabice aut, bagrů atd.
Pokud to dítě baví a přeje si to, tak prostě koupit lego a je to lepší než něco s čím si hrát nebudou.
Doma tedy jedeme pravidlo 3- 1hracka, jedna kniha a jednoho měkkouše-u syna mikina s Ninjago, boxerky Ninjago:grin: :person_facepalming:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39737
22.11.19 13:15

Milujeme lego. Kluk běžně na Vánoce dostává jednu velkou sadu (3-5 tisíc) a pak několik menších. Taky se na tom podílí i babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8436
22.11.19 13:17
@ugluk píše:
Ale asi to vidím i z pohledu, kdy mé téměř osmileté dítě dostává lego k narozeninám, Vánocům a občas i svátku, to máme 3-5 krabic ročně, už teď nás milé Lego málem vystěhovává. A ač si teda myslím, že Lega není nikdy dost :lol:, tak i pokud nebude po mně, aby ho Lego bavilo až do dospělosti, tak nějakých 5 let ještě klidně a dostat při každé příležitosti 4 krabice Lega, tak už se fakt domů nevejdeme :mrgreen:

Takhle se na to právě manžel dívá taky - že si „vystřílíme munici“. Kdybychom slavili s prarodiči pohromadě, tak toho tolik nebude, ale tím, že jezdíme za nimi zvlášť a prarodiče tam chtějí taky vidět tu dětskou radost, tak já vím, že z Lega je ta radost prostě největší a neumím si představit, že ji něco přebije. A tím to pak tak narůstá, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama