Kolik teď utratíte za jídlo?

3056
8.4.20 12:56

Kolik teď utratíte za jídlo?

Ahoj, kolik teď utratíte za jídlo? Dřív jsem to tak nesledovala, výdaje se rozložily, ale teď se stravujeme výhradně doma, jsme dva dospělí a dospívající dcera. Takže snídaně, svačina pro dceru, teplý oběd jednochodový, studená večeře, jednou za tři dny nějaká buchta, koláč, k tomu zelenina, ovoce, občas nějaké sušenky, čokoláda a nejsem schopná se dostat po 300,– za den pro všechny, což je 9000,– za měsíc. Ta částka mi připadá ohromná. A to nejíme kaviár a lososa, na druhou stranu jen topinky nebo vločkovou kaši taky ne. Každý den potřebujeme maso nebo šunku. Snažím se nakupovat jen ve slevách. Je samozřejmě rozdíl jestli koupím máslo za 24,– nebo za 39,–, kuřecí prsa za 99,– nebo za 169,–, Jíme i levnější maso jako třeba játra, kuřecí paličky…, ale v jiném mase se pod 100,– Kč nedostanu. Jak jste na tom vy?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5696
8.4.20 12:59

9000,– je ohromná částka? To prožereme za týden.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
8.4.20 12:59

Nás je pět. Z toho 2 pubertaci. Měsíčně teď utratíme 18.000 jen za jídlo. Vařím 2× denně. Nakupuji v akcích.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 13:00

Nas je 5, ted delame 1 tydne velky nakup okolo 3.000, posledni 3.700, ale bylo v tom nejake papirnictvi a drogerie. Takze bych rekla okolo 14.000 mesicne a 450 na den. Podobne.

  • Citovat
  • Nahlásit
20118
8.4.20 13:00
@ZuzaM píše:
Ahoj, kolik teď utratíte za jídlo? Dřív jsem to tak nesledovala, výdaje se rozložily, ale teď se stravujeme výhradně doma, jsme dva dospělí a dospívající dcera. Takže snídaně, svačina pro dceru, teplý oběd jednochodový, studená večeře, jednou za tři dny nějaká buchta, koláč, k tomu zelenina, ovoce, občas nějaké sušenky, čokoláda a nejsem schopná se dostat po 300,– za den pro všechny, což je 9000,– za měsíc. Ta částka mi připadá ohromná. A to nejíme kaviár a lososa, na druhou stranu jen topinky nebo vločkovou kaši taky ne. Každý den potřebujeme maso nebo šunku. Snažím se nakupovat jen ve slevách. Je samozřejmě rozdíl jestli koupím máslo za 24,– nebo za 39,–, kuřecí prsa za 99,– nebo za 169,–, Jíme i levnější maso jako třeba játra, kuřecí paličky…, ale v jiném mase se pod 100,– Kč nedostanu. Jak jste na tom vy?

my jsme 2+2 a máme jídlo běžně tak okolo 10tis. Teď to bude určo aspoň o 2-3 tisíce navíc. Ale zas neplatím školku, míň projedu atd.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
8.4.20 13:00

Maso nekupuju a 9000Kč za tři lidi mi jako „ohromná“ částka nepřipadá. Tolik kolikrát utratím jen za sebe.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
8.4.20 13:01

Stejně a přijde mi to boží :dance: předtím jsme byli tak na 15 tisících. Kupuju i chipsy a sladkosti. Buchty nepecu. Nakupuju na Rohlíku a to jsou teda ceny, že by člověk brečel. 180 za půl kila vepřového :roll: tak teď hlavně kuřecí jime. Pro hovězí a vepřové vyslu manžela do Billy. Nebo třeba selský jogurt… Rohlík 16 korun, Billa akce 11. Dva dospělí plus batole, manžel si nosí obědy do práce.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26350
8.4.20 13:02

Hodně projíme. Co jsou kluci ze školy doma vařím mnohem víc, a peču. I předtím jsme dali za jídlo zhruba 10 tisíc i víc ( je nás doma průběžně různý počet, 3-6osob)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13395
8.4.20 13:02

Jsem na tom podobně. Chodíme jednou za týden na velký nákup plus mínus za 1500,– a to se snažíme nakupovat zboží v akci. Pokud něco dojde a je třeba dokoupit, máme vedle domu Vietnamce, kteří mají prakticky vše, ale samozřejmě dražší, navíc když už tam vběhnu kvůli něčemu, co akutně potřebuji, koupím i to, na co mám aktuálně chuť… Za březen jsme utratili 8000,– a lezly mi oči z důlku, tak uvidíme, jak to bude dál.
Edit…koukám, že jsme na tom ještě dobře :oops:

Příspěvek upraven 08.04.20 v 13:04

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20118
8.4.20 13:03
@Zumpa píše:
9000,– je ohromná částka? To prožereme za týden.

a kolik vás je, že projíte 36 tisíc měsíčně? ;)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9713
8.4.20 13:03

Kolem 12k jako predtim. Dva dospeli, dve deti do 4 let. Vsichni jime doma, ale zas neplatim stravny ve skolkach… neutracime za hospody, casty nakupy, mlsy a podobne. Zato mnohem vic utracim za zeleninu. Ty ceny jsou silny a u nas doma to zerou vsichni ve velkym.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
8.4.20 13:04

My jsme 2 dospělí a 2 děti do 3 let, prožereme za měsíc minimálně 15000 :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3056
8.4.20 13:08

Super, uklidnili jste mě, vidím, že jsem úplná šetřilka.:-)))))

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
8.4.20 13:08

Mi teda 9 tisic nepripada moc. Ale my si hodne objednavame jidlo i domu. Zelenina u nas bohuzel nefici coz je mi lito klidne bych za ni utracela :zed:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5696
8.4.20 13:09
@Keyllah píše:
a kolik vás je, že projíte 36 tisíc měsíčně? ;)

5ks žroutů.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat