Kolik vypije 10 t dítě?

162
23.1.21 20:29

Kolik vám pije 10t dítko?

Zdravím.
Syn má 10t a je strašný žrout :)
Denně dostavá 6× cca 140ml UM, popř. něco málo odstříkaného MM, ale většinou mu to nestačí a pláče dál, takže dostane třeba 30ml navíc. Někdy mu stačí i 100, většinou ale dostane minimálně 140ml.

Přibírá cca 220-270g/týden, narodil se hubeňoučký, 3000g, 50cm, z porodnice šel 2850g. Teď v 10t má 5100g a 61cm.

Asi by se mohlo zdát, že není žádny problém, ale dr mě na všech kontrolách (i na té poslední v 6t) sprdnula, že má prý zdutej pupek (má normalní břísko jako ostatní děti), že ho překrmuju a že bude obézní a mít cukrovku… Že by měl dostávat 60-80ml na jedno krmení, ale to bych ho krmila tak co 1.5hodiny :roll: a že pry přibíra hrozně moc, dokonce pak chtěla, abych jí co dva dny volala, kolik váží…

Překrmovat ho nechci, ale když pláče hlady, až se zalyká, tak co s ním? Krásně odkrkává, ublinkne si jen výjimečně a malinko, jediné, co ho trápí, jsou často prdy. Mléko mu na radu dr dělám trochu „šizené“, nedávám plné odměrky, např místo 120ml + 4 odměrky dávám 3.5 nebo když dodělávám víc, tak 40ml + 1 odměrka.

Vlastně je to zdravé a jinak spokojené miminko, ale dr mi nasadila brouka do hlavy a od té doby, místo co bych byla ráda, že má chuť k jídlu, jen pořád propočítávám, kolik „si ještě může dát“ z povoleného denního limitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1313
23.1.21 20:52

Jestli ma 5100, tak ma spis na dane tydny mene nez prumer, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
23.1.21 21:04

Teda já nevím, ale na krabici máš jasně napsané že máš dávat předně podle návodu. A nemyslím si že ho překrmuješ. Podle toho co píšeš bych změnila doktorku. Rozhodně mlíko nešiď. A jestli je mu 10 týdnů tak určitě mu 60 stačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
23.1.21 21:08

@Yorkmut ano, jede porad tesne pod 25.percentilem, ale rovnomerne

@mamule42 jako kvuli jednomu nesouhlasu menit dr, to bych jich asi brzo vystridala desitky :) mleko se nesmi delat hustsi kvuli pretezovani ledvin bilkovinama z UM, ridsi se ale delat rozhodne muze - kdyz si da v jednom krmeni normalne pripravene mleko a trochu vody zvlast, je to prece to stejne, jen to vypije naraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
23.1.21 21:12

No jak myslíš, rozhodně bych doktorce nepodávala hlášení ohledně váhy a váhově je v normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
23.1.21 21:16
@flegmatic píše:
@Yorkmut ano, jede porad tesne pod 25.percentilem, ale rovnomerne@mamule42 jako kvuli jednomu nesouhlasu menit dr, to bych jich asi brzo vystridala desitky :) mleko se nesmi delat hustsi kvuli pretezovani ledvin bilkovinama z UM, ridsi se ale delat rozhodne muze - kdyz si da v jednom krmeni normalne pripravene mleko a trochu vody zvlast, je to prece to stejne, jen to vypije naraz.

Jak teda muze tvrdit, ze bude obezni 8o? Nevim, zda te to potesi, ale u nas holcicka v 11tydnech mela 6200g. Ji sotva 3/4 denni predepsane davky um.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
23.1.21 21:22

Syn jesltdo dvou měsíců asi 150 ml mléka skoro teď má 5 měsíců a jsem ráda, když do něj co 3 h nacpem aspon 130 ml mléka. A má 5 měsíců skoro 9 kilo. Dle tabulek na UM ma vypít min 5× 200 ml. To by mu lezlo i ušima 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
23.1.21 21:33

@mamule42 no ze vypije na jeden zatah 150 (i vic!) ji rict ani nemuzu, protoze to by snad na me zavolala ospod :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
23.1.21 21:35

Na tabulky se úplně zvysoka vykašli! První syn ve 3 měsících měl 6,5 kg a to byl fakt bůček… ale on měl furt hlad… a já ho hlady brecet nenechala. Doktorka nerikala nic, akorát ze z toho vyroste. Teď má 2,5 roku a váží 13kg, normální kluk, hubený jak lunt, jedine co mu zbylo, tak trosku sadla ne stehynkach. Pamatuju si, ze měl za 24 hodin 7× dávku 150 ml ve dvou měsících :lol:

Druhy syn je taky na UM, zítra 10 týdnů přesně… přes den fakt chce co tři hodiny a vypije tak 110ml max. Ale zas se v noci furt budí 2× na mliko, což starší se budil jednou.

A vis co? Je mi to buřt, hlavně ať jsou zdraví a přestaň experimentovat se šizením odmerek, bych te doktorce nakopala do zadku… na návodu mas jasně napsané, ze mas dodržovat odmerky. Úplně zbytečná akce, ze do nej budes dávat víc vody. Jen ať se nají…

A ty se hod do klidu! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
23.1.21 21:37

@Yorkmut nevim, kde to vzala, mozna ma obavu, ze se „rozezere“? Ale syn je fakt spis nohatej, kdyz ho rano po 7+ hod rozbalim, tak ma uplne splacly brisko. Spis se bojim, aby si tema davkama treba 180ml nejak neroztahl zaludek nebo nezpusobil bolavej reflux. Ale jestli vam ty objemy +- jedi deti taky bez obtizi, tak se to pokusim tak neresit.

@Mkilus super, dik za zkusenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
23.1.21 21:45

@Verurizeckova dík za zkušenost!

Ona se už ve 3t divila, ze syn obcas vytahne 100ml najednou, ze je to HROZNY! a na muj dotaz, co mam teda delat, kdyz rve hlady, rekla, ze ho mam nechat a snizit davky. Doma jsemto obrecela, ze jsem spatna matka, 1.5 dne to zkousela podle ni (krmit 60ml a zabavit ho hranim nebo zpivanim), maly skoro furt rval, az jsem vymekla a zacala ho krmit zas podle sebe. Za ty dva dny dokonce 30g zhubnul a ona se jeste tvarila, jak mu to neprospelo. Takze na jidle se s ni bohuzel neshodnu, a pri dotazech na stravu ji budu muset rict nepravdu, jinak me zas akorat serve :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
23.1.21 22:08

Hele já s UM zkušenost nemám, ale divím se, že se doktorce zdál tvůj chlapeček moc veliký, naopak, třeba můj měl v šesti týdnech 5300 a kousek a 58 cm, takže takový cvalda :lol: ale miminko bych plakat hlady nenechala a na krabici je jiste návod, kolik má dostávat, a tím bych se řídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
23.1.21 22:09

@flegmatic odkyvala bych co chce a řídila se selskym rozumem a mateřským pudem. Doktorka je asi nějaké nablblo. V klidu. Jak jsem už psala, starší z toho úplně vyrostl, žádnou cukrovku nemá a obecní už vůbec ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.21 22:40

Dívala jsem se, jak jsme to měli my, vedla jsem si takovej deníček, protože jsme ze začátku museli kontrolovat, kolik toho spapá a zůstalo mi to doteď (14m) :roll:

V 10t měl 5 110g (narodil se s 2600g) a papal 7× - 8× denně 90-100 ml. Od narození byl na UM.

Postoj tvé doktorky je divný. Za mě bych ji po takové zkušenosti změnila, bůhví, co do budoucna bude řešit.

Každopádně, vůbec to neřeš. Buď ráda, že máš miminko co papá. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat