Reklama

Kolika, může se vrátit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 17:57
Kolika, muze se vratit?

Zdravim vsechny :)
Nasemu malinkymu jsou 3 mesice a par dni. Strasne trpel na prdiky, koliky a do toho jeste reflux. Nicmene cca dva tydny zpatky to zaclo byt o dost lepsi az jsme se SKORO obesli bez nejakeho hysterickeho place.. Ale ted uz ctvrty den porad place znicehonic zase jak kdyby mel krece bolestivy.. neda se utisit..
Muze byt dva tydny lip a pak zas prijit briskovy humbuk? Nebo mam hledat pricinu v necem jinem? Nemate zkusenosti prosim? :andel:

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10223 příspěvků 07.03.18 18:01

Ahoj, u syna se to tahne tri ctvrte roku. Akorat jsou lepsi dny a horsi dny

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 18:22
@Lekninka91 píše:
Ahoj, u syna se to tahne tri ctvrte roku. Akorat jsou lepsi dny a horsi dny

A vysledovala jsi, kdy je to horsi treba? :nevim:
Chapu, si tady stezuju.. Ale ja uz naivne doufala, ze to uz bude mit mirnejsi prubeh. Ja jen mela/mam strach, abych to nezanedbala a nebylo mu neco jinyho :think:

Limi123
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.18 18:27
@sajinas píše:
A vysledovala jsi, kdy je to horsi treba? :nevim:
Chapu, si tady stezuju.. Ale ja uz naivne doufala, ze to uz bude mit mirnejsi prubeh. Ja jen mela/mam strach, abych to nezanedbala a nebylo mu neco jinyho :think:

U nas to bylo po mliku (mlecne vyrobky v me strave), u kamaradky po Vigantolu.
U nas pomohlo jen a pouze noseni v satku.

Koliky se klidne muzou vratit.

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 18:31
@Limi123 píše:
U nas to bylo po mliku (mlecne vyrobky v me strave), u kamaradky po Vigantolu.
U nas pomohlo jen a pouze noseni v satku.Koliky se klidne muzou vratit.

No popravde, jsem si taky ted zacala davat mlecny vyrobky a driv ne :-/ tak me to napadlo jako prvni, jestli jsem to tim nezvorala, tak to budu muset vydledovat.
Vigantol jsme vysadili uz v lednu a bylo teda o neco lip taky..

Lekninka91
Extra třída :D 10223 příspěvků 07.03.18 19:01

@sajinas nevypozorovala jsem to vůbec :nevim: jednu dobu už bylo takový klidný období a pak to zase začlo.. :nevim: Teď se zas poslední dobou kroutí ze spaní.. Vždycky si říkám, že čím je starší a víc se hýbe, tak by to mohlo být lepší a ono nic moc. Ale teď už vypadá, že snad přes den aspoň je dobře :-) Jen teda musím zaklepat, že sice malýho často břicho bolí, ale zas neznám několikahodinový hysteráky, jak jsem u některých četla. Myslím, že nejdýl řval asi hodinu :nevim:

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 19:21

@Lekninka91
No my to zname moc dobre bohuzel :D tak snad uz hur nebude no :roll: a bude se to jen lepsit :palec: Diky moc! Aspon se na to psychicky pripravim, ze to nekonci :D

Limi123
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.18 19:25
@sajinas píše:
No popravde, jsem si taky ted zacala davat mlecny vyrobky a driv ne :-/ tak me to napadlo jako prvni, jestli jsem to tim nezvorala, tak to budu muset vydledovat.
Vigantol jsme vysadili uz v lednu a bylo teda o neco lip taky..

Nas detsky dr, ktery je velmi dobry, mi pri kojeni doporucuje jen zakysane mlecne vyrobky a pripadne tvrde syry. Ale zkusila bych vysadit tak na tyden vse a pak postupne zarazovat, nejdriv ty kysane vyrobky. K tomu samozrejme brat vapnik…

Misto Vigantolu se da brat Baby-D, to by koliky snad zpusobovat nemelo.

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 20:14
@Limi123 píše:
Nas detsky dr, ktery je velmi dobry, mi pri kojeni doporucuje jen zakysane mlecne vyrobky a pripadne tvrde syry. Ale zkusila bych vysadit tak na tyden vse a pak postupne zarazovat, nejdriv ty kysane vyrobky. K tomu samozrejme brat vapnik…Misto Vigantolu se da brat Baby-D, to by koliky snad zpusobovat nemelo.

Diky :)

Jj baby d mame a lepsi!
A muzu vyrobky bez laktozy?
No zkusim se zas vratit k tomu, snad mu bude lip. Zacala jsem pit caro, tak do toho si mliko pridavam prave :zed:

Limi123
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.18 20:29
@sajinas píše:
Diky :)Jj baby d mame a lepsi!
A muzu vyrobky bez laktozy?
No zkusim se zas vratit k tomu, snad mu bude lip. Zacala jsem pit caro, tak do toho si mliko pridavam prave :zed:

Prave ze laktoza a mlecna bilkovina je neco jineho a dost casto jsou deti citlive prave na tu bilkovinu. Takze bezlaktozove nepomuze. Ale muzes treba ryzove nebo makove mleko ze zdrave vyzivy (sojove bych neriskovala, to je alergen).

To kravske mliko bych do Cara urcite ted nepridavala. Ale treba za mesic to zase muzes zkusit, ona se ta citlivost na toto s vekem snizuje.

sajinas
Stálice 55 příspěvků 07.03.18 20:47
@Limi123 píše:
Prave ze laktoza a mlecna bilkovina je neco jineho a dost casto jsou deti citlive prave na tu bilkovinu. Takze bezlaktozove nepomuze. Ale muzes treba ryzove nebo makove mleko ze zdrave vyzivy (sojove bych neriskovala, to je alergen).To kravske mliko bych do Cara urcite ted nepridavala. Ale treba za mesic to zase muzes zkusit, ona se ta citlivost na toto s vekem snizuje.

Dekuju moc :hug: proto se ptam, protoze tomu nerozumim…ted uz lip! :) Tak ja to zkusim a uvidime!

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.03.18 21:01

@sajinas Koliky se objevují od dvou do šestnácti týdnů. Takže vám to spíš přestává a budete mít dobré a špatné dny, ale ještě vám to nepřestalo. Neobjevují se po půl roce věku, to už bych hledala opravdu příčinu hodně důsledně s lékaři.

Jinak nic jako kolika neexistuje - ve skutečnosti se buď dítě nemůže vykadit a vyprdět (vývojová dyschézie, něco si o tom najdi, přejde časem), nebo má problémy s refluxem kvůli nedokonalé záklopce(taky přejde časem, většinou do půl roku je lépe uzavřená), nebo je to ta alergie na bílkovinu kravského mléka nebo na sóju. Pak jsou náročnější děti a prostě chtějí pořád kojit a chovat - to není kolika, ale přirozená potřeba miminek. Jen některé to mají silnější.

Limi123
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.18 21:35
@sajinas píše:
Dekuju moc :hug: proto se ptam, protoze tomu nerozumim…ted uz lip! :) Tak ja to zkusim a uvidime!

No jo, prvni syn prorval na kolikach prvni tri mesice a pak jeste dalsi 2 mesice take (ale to uz bylo lepsi), brecel prakticky porad a extra vyzivne byly kazdodenni nonstop hysteraky 20:00 az 00:00. Takze za tu dobu uz jsem neco nacetla, rekla bych, ze snad vse, co bylo dostupne.

A opravdu doporucuji to satkovani, kdyz uz tu koliku ma. Nam to strasne pomohlo, rikala jsem tomu, ze jsem nasla vypinac…

Limi123
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.18 21:38
@EmmaAnna píše:
@sajinas Koliky se objevují od dvou do šestnácti týdnů. Takže vám to spíš přestává a budete mít dobré a špatné dny, ale ještě vám to nepřestalo. Neobjevují se po půl roce věku, to už bych hledala opravdu příčinu hodně důsledně s lékaři.Jinak nic jako kolika neexistuje - ve skutečnosti se buď dítě nemůže vykadit a vyprdět (vývojová dyschézie, něco si o tom najdi, přejde časem), nebo má problémy s refluxem kvůli nedokonalé záklopce(taky přejde časem, většinou do půl roku je lépe uzavřená), nebo je to ta alergie na bílkovinu kravského mléka nebo na sóju. Pak jsou náročnější děti a prostě chtějí pořád kojit a chovat - to není kolika, ale přirozená potřeba miminek. Jen některé to mají silnější.

A proc se vlastne objevuji az od dvou tydnu? Proc je nemaji mladsi deti? A je mozne, ze se objevi treba az v peti tydnech?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.03.18 23:42

@Limi123 ony se objevuji driv i pozdeji, dcera mela problemy uz v porodnici

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama