Alergie miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 18:12
Alergie miminka

Maminy, mam dotaz, mam alergie a muj přítel ma stejné, ja mam alergie od detstvi a jemu se projevili az po 20let jeho veku, mame psa yorksira kvuli alergii nic vetsiho jsme mit nemohli, oba bereme leky na utlumení příznaků a muj dotaz je, jestli to nektera mate taky a kdy se projevili příznaky miminka, pokud alergii zdedilo po vas, pejska nemame kam dat a nemam to srdce ho dat nake cizi rodině tak porad doufam, ze pokud budu kojit tak mimi získá imunitu a alergie se projevi ve věku, kdy se to da řešit, mate některá zkušenost?

Přečtěte si článek: Nejčastější alergie u dětí a jak je léčit

Reakce:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 43 inzerátů 05.03.18 19:24

Moji rodiče měli kočku. Otec alergik, astmatik a u me se alergie projevila ve třech letech. Kočička šla k babičce. Od deseti let zase máme doma kočky. Někdy spatny, někdy dobrý. Ani mi to nikdy nepřišlo, je špatně. Kočky mám furt, k tomu kluka 1,5 a čekám kdy se to projeví. Zatim nic, já teda pravidelně leky. Lékařka tvrdila, ze se případný dědičný problem projeví s nějakou nemoci.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 19:42

@Zkai takze pravdepodobnost projevu alergie muze byt az po prodelane nemoci?

Zkai
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 43 inzerátů 05.03.18 20:02

Po pravdě nevím, ale pochopila jsem to tak, ze když kluk ma za matku astmaticku, alergicku, tak se problém projevi s případnym respiracnim problémem. Takže trnu kdy kluk nastydne a objevi se astma nebo problém s chlupama. Tuto teorii mám od dětské lékařky a ma plicní tvrdila totéž.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 20:24

@Zkai od chlapa matka je alergicka i astmaticka jeho babicka z matciny strany taky, ja taky a moje z matciny strany babicka tez, doufam, ze by mimi mohlo (ne)zdedit po mych rodicich, ti nic nemaji :D

Zkai
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 43 inzerátů 05.03.18 20:30

@Ketriss jezis, no… Přesně jako já… No v podstatě ted jen machruju a čekam stejně jako Vy kdy se to vynoří. Doufam, ze nikdy, teda z tatinkovi strany jsou jen na hlavu :) ale kocku pryč nedam, ze jo…

Tak a kdo se do me pustí…

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 20:50

@Zkai ja taky nedokážu dat pryc psa, tak prave proto jsem se ptala jestli by ttrba leky co beru mohli na dite pusobit kdyz budu kojit, samozrejme se.na to zeptam moji alergolozky, ale tam jdu az za par mesicu, tak jsem chtela jen nake uklidneni a spis to vypada ze se tomu nevyhneme :( jsem teprve na zacatku tehu a mimi se ma narodit jak zacne zima, takze velka pravdepodobnost, ze nake onemocneni mit bude :(

Zkai
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 43 inzerátů 05.03.18 21:03

@Ketriss neveste hlavu! Bude mít prima imunitu z tohohle mixu. S praskama právě taky nevím, ale co jsem při vědomí, tak do me cpali prášky, tedy spis na to astma, kdyz míca změnila bydliště. Obavám se, ze léky Vám budou postupem času praveny, aby byly vhodné i pro prtě a kdyz se narodí do zimy tak bude odolnější ne? :) ne to fakt nevím, ale myslím ze na nemoci nemá vliv roční období, ale ze to začne s chozenim do školky.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 21:25

@Zkai leky ktere beru na astma a alergii muzu v tehu tim padem asi i pri kojeni a kdyby se alergie projevila az ve skolce tak to se uz leky davat muzou :P nemyslim si ze by to bylo nake spatne, je jedno jestli se daji ve 3 letech nebo v 5ti, stejne nekdy nakou alergii.mit bude :) psika pryc dat nechci, nemam komu ho dat abych věděla, ze se bude mit dobře, tak se obavam toho nejhorsiho, ze to u mimi vypukne v par mesicich :(

Zkai
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 43 inzerátů 05.03.18 21:35

Tak to bych ještě byla v klidu. Jsem ukrutnej chcipak a všichni mi rikaj, ze můj kluk bude blbej jak štoudev, ze ma neuveritelnou imunitu, doposud jen rymicka když mu rostl první zub a doufám, ze kdyz čuchá chlupy odjakživa ze je prostě zvyklej.
Tak snad přispěje jeste někdo z maminek ktere maji konkrétní zkušenosti.
Ale ted se s tím fakt nestresujte. Kdyztak budete doma luxovat třikrát denně no :D

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 05.03.18 21:37

@Zkai no…byl by zazrak jak by byl cas aspon jednou :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >