Komáři - jak na ně?

614
29.9.05 12:48

Komari - jak na ne?

Ahoj,
nemate nekdo nejaky tip na prostredek proti komarum vhodny i pro deti? Nas Kuba (18m) se kazde rano budi vic a vic postipany a ja uz nevim, jak mu pomoct. :(
V lekarne jsme koupili MOSKITOFORT, jsou to takove naplasti (bohuzel jsem neprisla na to, jak se lepi, proste mi to nejde :( ) , ktere jsou vhodne prave pro deti, pisou ze i do kocarku… Jenze jedna naplast vydrzi jen cca 12hodin a v krabicce za 65Kc jich je jen 12, takze kdybych mela kazdy den lepit dve, tak se mi to pomerne dost prodrazi :( :(
Zkouseli jsme i takove ty repelenty do zasuvky, ale zdalo se nam, ze vydavaji divny zapach, tak se mi moc nechce davat je do pokojicku…
Budu vdecna za kazdou radu!!!
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

725
29.9.05 12:57

Ahoj Eliško,
moc ti asi neporadím, oni ty potvory píchavý jsou dost odolný :(. Nám se nakonec osvědčil nejvíc Raid do zásuvky, tekutý i ty placičky - ty jsou opravdu chvíli cítit, tak je dávám do pokojíčka cca 2 hodiny před spaním a přitom větrám a na noc vypnu. Za ty 2 hodiny jsou komáři pryč a nemusím malé smrdět celou noc pod nos.
Iva a Viki (3a1/4r)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
29.9.05 13:09

Ahoj Eliško!
My jsme nad komáry vyzráli elektrickým odpuzovačem do zásuvky. Necháváme to zapnuté přes noc, ale stačí když to malé v pokojíčku vypneme, když jdeme spát, pokud nejsou otevřená okna celou noc.
Doufám, že nad komáry co nejdříve zvítězíte a Kubík bude bez znamínek.
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596

Ahojky,
my dáváme na noc do zásuvky takovou tu spalovací lampu na hmyz. Zatím si nemůžu stěžovat a nemám žádné obavy z těch výparů z reidu :wink:
pa Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192

Ahoj Eliško,

taky používáme tekutý raid a v pohodě. Naštěstí už končí jejich sezona, takže jsem šťastná že tyhle mrňavý potvory už nebudou otravovat. většinou se přes den snažím je najít a vyplácat, ale oni se mrchy dokážou pěkně schovávat. Na štípance je dobrý fenistil.
KOMÁRŮM ZMAR!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.05 13:12

Já jsem na chatě kapala na prostěradlo mateřídouškový éterický olej. Ne že by to účinkovalo pokaždé, ale ve většině případů jo. Jinak se mimo těch smradíků do zásuvek dělají taky pískátka do zásuvky. Vydávají pro člověka neslyšitelný zvuk, které komáry plaší. Nevím, nemám vyzkoušeno narozdíl od toho olejíčku, ale myslím že účinnost bude asi stejná. Jo, nejlepší co na komáry znám byl sprej proti rýmě Eukasol od firmy Just. Krásně voněl a můžou ho i děti. Jenom ta cena je děsná! Pak jsou ještě další možnosti: potvory vyzabíjet, dát sítě do všech oken i do vstupních dveří od bytu nebo…nevětrat a nechodit ven. Minulý týden jeden tučný číhal hned u vchodových dveří našeho bytu :oops:
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
107
29.9.05 13:35

No nevim,ja bych se techto veci do zasuvek bala.Kdyz to ma byt ucinne,tak se z toho nejaky ten fujtajbl musi odparovat,ne? Co treba poridit moskytieru??nebo site do oken.My mame site a letos ani jeden komar,moucha,mura - proste zadna tadyta havet :twisted: :) 8) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.9.05 16:35

A není lepší si dát do okna síť? V Hornbachu prodávají látku - síťovinu + oboustranný suchý zip. Ten se nalepí do okenního rámu, z látky se vystřihne potřebný rozměr a na sucháč se nalepí. Máme to tak na koupelnovém okně a přežilo to i zimu.

Lasička a Matýsek 9 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
29.9.05 16:50

Jo, jo. Potvrzuji - sítě do oken jsou super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
29.9.05 17:31

Mě všechny ty odpařovadla taky přijdou jako fůra jedů a chemie navíc, většina lidí to nevnímá, ale třeba mojí mámu z toho bolela hlava a nemohla v noci spát, když to měla v ložnici v zásuvce :roll: . My jsme dali do oken ty sítě o kterých se mluví výš (instalace opravdu jednoduchá a v ožnici už existuje 3 rok:), ale právě dneska ráno měl malej 2 štípance na čele, nejspíš nějaký komár potvora přiletěl dveřma a já ho teď marně hledám… :?
Mějte se,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
29.9.05 20:37

Předloni jsme si koupili to „elektrické pískátko“ na komáry, při otevřených dveřích do ložnice tam pořád nějací byli, navíc mně z toho zvuku bolela hlava. Manžel to pískátko ale neslyšel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
29.9.05 20:47

Diky vsem za reakce!
Site do oken jsou super, ale my mame tak blby okna (vyklapeci s panty uprostred), ze na ne by site sly pridelat jen tezko. :(
Ale zaujalo me to elektricky piskatko a taky ta lampa na hmyz! Jak to vypada, jak se to presne jmenuje a kolik to asi stoji? :wink: To abych vedela, po cem se mam koukat v kramech… Letos uz se nam to asi nevyplati, to vydrzime s tema polstarkama, ale na pristi rok by se mi nejaky napad hodil…
Jeste jednou diky a mejte se krasne!
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
29.9.05 21:04

Přirozený repelent je levandulový a nebo tea tree olej, stačí nakapat na kapesník do postýlky a zaručeně nic neštípne. Nebo do aromalampy. Hodně štěstí. Jo a tou levandulí se dají i štípance pomazat aby se rychleji hojily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
29.9.05 21:09

Ahoj,
ta lampa na hmyz jde zakoupit v baumaxu,obi nebo i v elektru.
Na krabici máme název- Světelná past na hmyz-Mosquito stop 10
pro domácnost. Ultrafialové světlo přiláká létající hmyz a zničí ho na mříži elektrického napětí. Stálo kolem 300,– ale jdou koupit i levnější něco přes 100,– ale ty velice rády vrní,jsou trošku hlučné. Tak šťastný výběr! :wink:
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
29.9.05 21:16

Jestli chceš, tak Ti to „pískátko“ zadarmo pošlu. Aspoň se na něho nebude prášit :)
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama