Komari, klistata

70
26.4.05 09:35

Komari, klistata

Ahoj holky :)
vzhledem k tomu, ze se blizi leto, rada bych vedela, zda nemate nejaky typ na nejaky olejicek, sprej proti klistatum, komarum… :?: Budeme jezdit za par dnu na chatu (asi jako vetsina z vas) a bojim se, aby malou neco moc nepostipalo nebo na ni nevlezlo kliste.......!

Prosim poradte :!

Simona&Kristynka(skoro 10 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.4.05 09:49

Ahoj, poradí Ti, samozřejmě , v lékárně, ale já osobně nechávám syna naočkovat proti klíšťovce.
G.

• Nahlásit
  • Citovat
342
26.4.05 09:57

Očkování je prima,ale bohužel až od 18 měs. a v zimě,teď už je pozdě :?
Taky bych brala nějaký přírodní prostředek,zatím stříkám deku zespodu repelentem a stříkali jsme trávu nějakým svinstvem.....ještě v předjaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.05 10:06

Ahoj,
před pár dny jsem se na to samé ptala naší doktorky a ona mi používání repelentů proti obtížnému hmyzu nedoporučila. Je to dost chemie, která se kůží dostane do organismu a u tak malých dětí nic moc. 8O Radila mi spíše oblékání atd., ale co v parném létě, no nevím :? Očkování jsme taky probíraly, jenže proti encefalitidě se očkují děti starší jednoho roku, a nakonec jsme se dohodly spíše na meningokokovi než na encefalitidě.
Silvie+Anetka 8 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
225
26.4.05 10:06

Klíšťata

Amazonko01,
mohla by jsi miprosím poradit, čím jste v předjaří stříkali tu trávu? Máme zahradu zamořenou klíšťaty a nevíme si moc rady.
Díky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.05 10:08

amazonko , děti pobývající v kritických oblastech se mohou očkovat už v jednom roce, navíc se může začít s naočkováním kdykoliv (i když nejlepší je právě na podzim), ale lze použít i tzv. „zrychlené“ očkovací schéma.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
342
26.4.05 10:18

Kočulko…to se mě moc ptáš :? Manžel to koupil v zahrádkářské prodejně…a flašku jsme už vyhodili.Je to prostě nějaké chemické svinstvo proti hmyzu…je fakt,že to pomáhá,ale moc elologické to asi nebude :cry: No jo,ale ekologie je krásná věc,když vám ale leží miminko v nemocnici po kousnutí nějakou tohle bestii…takže jsem zavřela obě oči 8)

Ano,jde to i od roka,ale bohužel v té době je tolik očkování normálních,že si dítě patřičnou imunitu stejně nemůže vytvořit.Navíc nám stejně rok bude až v červnu,a to už je sezóna klíšťat v plném proudu a nikdo to nenaočkuje…takže tak!

Taky jsem chemii patlat nechtěla,spíš,jestli někdo nezná přírodní prostředek,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.4.05 10:33

Amazonko, tomu nerozumím, proč by to nikdo v červnu nenaočkoval? :o a v případě potřeby lze naočkovat i děti mladší, záleží na individuální konzultaci s lékařem
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.4.05 11:11

Martino,
co máš na mysli pod lehčí formou meningokoka? Očkuje se proti skupině C a ta je smrtelná, existují ještě starší typy vakcín i proti kmenu A, ale ten se u nás nevyskytuje.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.4.05 11:31

Tak to je fakt nějaká hloupost 8O
Je pravda, že skupina A není tak nebezpečná (ale u nás se prakticky nevyskytuje), skupiny B a C jsou smrtelné, ale vakcína existuje pouze proti C . To měla zřejmě Tvá doktorka na mysli. A i její doporučení co se týče věku očkování se, jak vidím, s hygienickou stanicí rozchází :?
Každopádně až v jednom roce ukončíme základní vakcinaci, nechám malou proti C očkovat.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
26.4.05 11:31

V rádiu na téma klíšťata a děti doktorka doporučovala očkovat a ž od tří let, ale že jinak lze i od 1,5 let. Její názor však byl, že dítě nemůže být tak vážně postiženo jako dospělý člověk. Proto doporučovala očkovat proti klíšťové encefalitidě hlavně rodiče, živitele rodiny, protože průběh u dospělého často končí obrnou-ochrnutím, pak ztrátou zaměstnání.
Mich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
26.4.05 11:37

Přírodní prostředek je LEVANDULE . Doporučuju zakoupit kvalitní éterický olejíček a nosit ho pořád u sebe. Můžete ho kapičku přidat do krému, kterým budete dítě mazat, nebo ho kápnout na oblečení nebo botičky. Můžete ho smíchat s troškou lihu a vodou a udělat si sprej, to se bude líp aplikovat na oblečení. Pokud už se klíště zakousne, nejdřív ho zakápněte levandulí. Ta je pro klíště jedovatá a usmrtí ho. Až potom ho vykruťte nebo všemi směry vykynklejte (to je děsný slovo :) ). Může to trvat několik minut, chce to trpělivost. Levandule zároveň místo kousnutí vydesinfikuje. Mám to vyzkoušený, naposled před pár dny jsem takhle klukovi tahala klíště, a že se pustit nechtělo.
Repelenty bych nepoužívala, taky si myslím, že je to příliš mnoho chemie na mrňata.
Ještě jeden olejíček je výborná přírodní desinfekce - a to TEA TREE oil, doporučuju zařadit do domácí lékárničky.
A pozor, nic není 100%, takže i po levanduli se může stát, že na vás klíště vleze. Ale nezapomeňte, že těch nakažených je jen pár, naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.05 11:52

Taky jsem se ptala na očkovaní (mala měla asi 1,5) a naše Dr. mi ho nedoporučila. Také repelenty prá nejsou pro mimi vhodná. Na chalupě opravdu pomáhá pravidelné sekání trávy. Případně nám doporučila si zavolat na hyg. stanici a zeptat se zda přímo oblast kde mame chatu je zamořena klíštaty, která jsou nakažená. Jako prevenci nám doporučila dávat B komplex, prý dětem neublíží a tělo jej vylučuje i potem, který tem ošklivejm breberám klíšťatům nevoní. Pravda je, že malá ještě klíště neměla a to jsme byly na chatě opravdu často. Zkuste se zeptat na toto své MUDr. jestli doporučuje nebo ne. Jaro a léto bez klíšťat přeje Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
342
26.4.05 12:09

Ono je to s tím očkováním tak,že nejde jen o ten čas,potřebný k vytvoření imunity,ale taky dítě nesmí v průběhu očkování kousnout klíště,jinak by to mohlo dopadnout hodně blbě.Takže proto si nikdo zodpovědný neriskne očkovat v červnu,kdy se to klípáky jen hemží.

A opravdu zatěžovat roční miminko dalšími očkováními… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.4.05 12:24

Tak o tom nebezpečí kousnutí klíštětem jsem nevěděla :( myslím ale že 70% imunita se získá 14 dní po očkování, 90% měsíc po očkování. V tomhle případě taky zkusíme nějaký přírodní prostředek, ale co se týče meningokoka, pro mě je přijatelnější dočasně zatížit organismus mého dítěte než si později něco vyčítat :roll: tohle je opravdu zákeřná nemoc :evil:
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama