Kombinace léků a probiotik

72
26.11.20 17:31

Kombinace léků a probiotik

Maminky můžu kombinovat probiotika (Biopron), kyselinu listovou (acidum folicum), železo (maltofer) a Vigantol?
Já to teď dělám tak, že dcerce (13m) dávám ráno probiotika a někde jsem četla, že by se od probiotik měly dělat min. 2h rozestupy, než se podají nějaké léky, tak ji až na oběd dám železo s kyselinou a večer Vigantol. No ale byly jsme zvyklé, že dáme ráno železo, na oběd kyselinu a večer Vigantol, tak se nám to trochu promíchalo. (Probiotika nám doporučila doktorka brát ještě aspoň 3 měsíce po prodělaném zánětu ledvin)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8282
26.11.20 17:55
@Kačka999 píše:
Maminky můžu kombinovat probiotika (Biopron), kyselinu listovou (acidum folicum), železo (maltofer) a Vigantol?
Já to teď dělám tak, že dcerce (13m) dávám ráno probiotika a někde jsem četla, že by se od probiotik měly dělat min. 2h rozestupy, než se podají nějaké léky, tak ji až na oběd dám železo s kyselinou a večer Vigantol. No ale byly jsme zvyklé, že dáme ráno železo, na oběd kyselinu a večer Vigantol, tak se nám to trochu promíchalo. (Probiotika nám doporučila doktorka brát ještě aspoň 3 měsíce po prodělaném zánětu ledvin)

Ahojka, bezpečné rozestupy jsou zhruba 2-3 hodiny mezi „léky“.. nicméně na Maltofer se nedoporučuje pít černý čaj protože se železo pak nevstřebává..kombinace těchto přípravků doporučuji konzultovat s lékárníkem, ten poradí.. navíc, třeba mezi Maltoferem a magnesiem by měla být pauza větší (zhruba 4-5 hodin)..takže bude asi lepší to probrat s lékárníkem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat