První narozeniny a Vánoce

Anonymní
26.11.20 00:29

První narozeniny a Vánoce

Ahojky. Nas syn bude mit prvni narozeniny no a hned za par tydnu Vanoce. Přinesli nám ho čerti a tak dostane symbolickou nadílku a dárky, pak teda ještě ty Vánoce :lol: no proč to píšu, zkrátka k narozkám dostane hračky - mluvici kravicku a hraci tahaci kačenu a mluvici knížku auta a letadla a nočník a pyžámko… no a Vanoce, něco jsem vybrala - vím, že z toho nemá rozum, ale úplně se mi příčí nakupovat zbytečnosti a vůbec teda nemám tip. Nejradeji mam hracky, ktere ho neco naučí a nejsou to jen predrazene hrací krámy - ty dostane k narozkám. K Vanocum teda dostane drevene skladacky tvarů, prirazovani, detske knizky a… tim jsem asi skoncila :nevim: vim, ze je to asi jedno, protoze to muzu objednat prubezne za dalsi rok, kdyz z toho nema rozum, ale zase jsem mohla mit chvili klid a hlavne ja se ridim tim, ze si to sice pamatovat nebude, ale v ten moment si to užije :)
zase vim, ze hraci piano, tatru, kostky dostane od dedecka a babicek a vlastne nikdo ani poradne za boha nechce rict co mu koupí, takze aby to nakonec nemel treba 3× :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47527
26.11.20 00:40

Kluk to má stejně. Na narozeniny dostal: houpacího psa, mluvící hrnec, dřevěné kostky, Duplo, krtka na tyči, učící dřevěnou kostku, malý míč, nějaké hračky do vody, xylofon, knížku.
Vánoce: stan s míčky a tunelem, Duplo, autíčka, knížky, odrážedlo, boby
Ale u nás jsme se vždycky s rodinou v pohodě domluvili, co velkého koupíme společně. Aby se nám věci nescházely několikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9356
26.11.20 00:42

Prosím tě, ona běží nějaká soutěž v počtu dárků?

Vždyť stačí tři věci a dobrý. Když ho zahltíš, tak z toho bude mít hlavu v pejru a nijak víc si to neužije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
26.11.20 04:32

Máme to stejně. 12.12 holka dostane k narozkam odrážedlo a dort. K Vánocům mluvícího psa od Fisher price, kočárek pro panenky (takový ten mini plastový - korbička, spíše jen na tahání před sebou), hračky na písek. Nejvíc je stejne budou zajímat obaly od hraček.. Vůbec to neřeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
26.11.20 06:14
@Anonymní píše:
Ahojky. Nas syn bude mit prvni narozeniny no a hned za par tydnu Vanoce. Přinesli nám ho čerti a tak dostane symbolickou nadílku a dárky, pak teda ještě ty Vánoce :lol: no proč to píšu, zkrátka k narozkám dostane hračky - mluvici kravicku a hraci tahaci kačenu a mluvici knížku auta a letadla a nočník a pyžámko… no a Vanoce, něco jsem vybrala - vím, že z toho nemá rozum, ale úplně se mi příčí nakupovat zbytečnosti a vůbec teda nemám tip. Nejradeji mam hracky, ktere ho neco naučí a nejsou to jen predrazene hrací krámy - ty dostane k narozkám. K Vanocum teda dostane drevene skladacky tvarů, prirazovani, detske knizky a… tim jsem asi skoncila :nevim: vim, ze je to asi jedno, protoze to muzu objednat prubezne za dalsi rok, kdyz z toho nema rozum, ale zase jsem mohla mit chvili klid a hlavne ja se ridim tim, ze si to sice pamatovat nebude, ale v ten moment si to užije :)
zase vim, ze hraci piano, tatru, kostky dostane od dedecka a babicek a vlastne nikdo ani poradne za boha nechce rict co mu koupí, takze aby to nakonec nemel treba 3× :zed:

Dostane toho ažaž. Taky slavíme narozeniny syna a pak hned Vánoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
26.11.20 06:50

Dcera má prvni narozky 2.12. Řekla bych, že toho dostane dost, ale nechci ji dokupovavat jen tak velké hracky během roku, tak je dostane teď a pod stromeček a během roku do některých doroste.Ona je dost vnímava a šikovná, takže papíry a obaly by ji moc dlouho nebavily :D většinu hraček mám od fisher price, lenochod, sob, kroužky lama, tahaci vagon, říkadla, dárky, pejska, vše mluvící a hraci, pak obyčejnou vkladacku, knížku s manaskem, velké duplo se zviratky a odrazedlo.Ona hodně věcí zdědila po starších sourozencich, takže do budoucna nemusím kupovat kočárek a panenky, máme i tvrdé knížky, hodně dupla, takže spíš doplňuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
26.11.20 06:57

Abys nebyla zklamaná…je možné, že prcka bude nejvíc bavit trhání papíru a zajímat ho bude ten první dárek, ostatní už ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5706
26.11.20 07:31

Takhle malé dítě bude bavit hlavně šustění papíru, světýlka. Mám dítě narozené později než čerti, ale před Štědrým dnem. Kdysi jsem řešila to samé. Hraček dostal sice kupu, ale tak nějak jsem vybírala „do budoucnosti“ - co využije v průběhu roku. I tak jich moc nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
26.11.20 07:41

Aby toho nebylo až moc naráz, taky je možné že syna zahltíš hračkama a nakonec si nebude hrát s ničím. Osobně dodržuju zásadu, že koupím jeden větší a dražší dárek a pak pár menších (knížky, oblíbeného plyšáka…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51917
26.11.20 07:51

Roční dítě si užije jeden-dva dárky, jestli vůbec, velkej počet je možná pro váš lepší pocit, ale i od toho bych se zkusila oprostit, protože ještě pár let bude obal zajímavější než obsah a dítěti bude jedno, jestli narozeniny, Vánoce nebo běžný den. Navíc většinou nedostává dárky jenom od vás, nebo jo? U nás k tomu připočtu babičky a spol. a už to frčí. Moje děti mají taky narozky a Vánoce celkem kousek od sebe, takže to řeším najednou. Hračky velmi omezuji, beztak se v nich topí, navíc mladší dítě dědí po starším, takže letos (budou mu dva) budou dárky v duchu knížka, batůžek apod. K prvním narozkám bych klidně věnovala i užitečnou věc, co bude třeba, jako třeba učicí věž nebo pokračovací autosedačku, když chcete mít dobrej pocit, že toho dítě mimo obligátních hraček dostane hodně - dítěti to bude jedno, balíků více a stejně byste to kupovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24626
26.11.20 07:53

Já bych sebrala něco z narozenin a dala na Vánoce a máš to. Máme to stejně, jen v opačném pořadí, narozky měsíc po vánocích. A třeba k prvním narozeninám dostal syn odrážedlo motorku. Můžeš pořídit ještě aktivní chodítko. Ale já bych mu dala jen jednu nebo dvě ty hračky na narozky a zbytek na vánoce a je to. A jestli je toto jen od Vás a dostane ještě něco od prarodičů, tak toho bude až kam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
26.11.20 08:28

Ta mě je toho zbytečně moc. Pokud máš pocit, že nutně potřebuje dostst vše, co využije příští rok, pak to schovej.

Ale nejvíc radosti bude mít ze světýlek a šustění papíru. U nás v tomhle věku frcela Tatra, od babičky dostala vkládací autíčko, kbelík kostek a pár vkladacek. A knížky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
26.11.20 08:44

Stačí dvě věci na narozeniny a dvě na Vánoce. To mimino z toho nemá rozum. Říká že, že na Vánoce by měl být počet dárků u malých dětí věk +1. Dcera dostala k 1.narozeninam jen activity board doma dělaný a byla nadšená. Jestli chtějí něco darovat i babičky a tak, ať ti dají peníze a pak jim pošli fotku, cos pořídila. Třeba odrazedlo, až to bude aktuální..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47527
26.11.20 09:03
@ProfZav píše:
Stačí dvě věci na narozeniny a dvě na Vánoce. To mimino z toho nemá rozum. Říká že, že na Vánoce by měl být počet dárků u malých dětí věk +1. Dcera dostala k 1.narozeninam jen activity board doma dělaný a byla nadšená. Jestli chtějí něco darovat i babičky a tak, ať ti dají peníze a pak jim pošli fotku, cos pořídila. Třeba odrazedlo, až to bude aktuální..

Tohle mi přijde dost nefér vůči babičkám a popravdě být babičkou, tak do toho nejdu. Nechápu, jak ej někdo může s radostí připravit o ty chvíle, kdy si vnouče rozbaluje dárek od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
26.11.20 09:12
@lucenka píše:
Tohle mi přijde dost nefér vůči babičkám a popravdě být babičkou, tak do toho nejdu. Nechápu, jak ej někdo může s radostí připravit o ty chvíle, kdy si vnouče rozbaluje dárek od nich.

V tomhle souhlas. Já třeba řeknu, co +- pro malou máme ať babičky ví, a co by ještě chtěla. Ale myslím, že mají právo vybrat něco podle sebe. A hlavně mně přijde, že zase koupí to, co bych nekoupila. :) Ale o tom ty babičky jsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat