Komerční banka, Modrá pyramida

Anonymní
25.5.16 11:47

Komerční banka, Modrá pyramida

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s překlenovacím úvěrem (ze stavebního spoření) u Modré pyramidy přes Komerční banku? Teď se nám právě vyřizuje žádost, zajímalo by mě, jak dlouho asi budeme čekat. Nepředpokládám, že nám to nepůjčí, platy máme slušné. Půjčujeme si 300 tis. na koupi bytu (cena bytu je 649 tis., část hradíme sami).Taky jsem si (samozřejmě až pozdě) přečetla pár nepěkných recenzí na Modrou pyramidu, doufám, že naše zkušenost taková nebude.

Díky, omlouvám se za anonymitu, ale asi chápete. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1144
25.5.16 13:18

My máme, začali jsme to vyřizovat koncem března/začátkem dubna (byly Velikonoce, takže spíš duben) a od května bydlíme v novém… Ale chce to hodně urgovat toho hypotečního makléře, ptát se co vše máte obstarat a zařídit, protože někdy jsem nestačila valit oči na to, co si ještě řekl, že potřebuje a mohl to říct klidně na předhoczí schůzce… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 20:06

@Janee19
Díky za zkusenost :) My máme úvěr, ne hypotéku, pomáhala nám s tím bankovní poradkyně primo z KB. Tak uvidime..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.5.16 20:11

Dělám pro jinou ss, ale v podstatě jsou ty procesy asi hodně podobné. U nás trvá vyřízení úvěru, tzn. od požádání až do čerpání peněz +- 3 týdny. Někdy víc někdy míň, to se nikdy nedá říct dopředu. Záleží na tom, jak na centrále zrovna mají narváno nebo ne. Někdy se jim dostane úvěr do ruky ten den, kdy tam poštou přijde a někdy tam prostě ve frontě leží i 14 dní :roll:
Co se týče těch dokumentů, co píše @Janee19, tak je to v podstatě tak, že my máme předepsané dokumenty, které je potřeba doručit pro konkrétní typ úvěru, no a i když je všechny v pořádku doručíme, tak si někdy může úvěrář dovyžádat další doplňující informace a dokumenty, to je to, proč poradce přijde po x-té do rodiny a chce zas něco, co mohl říct už předtím :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
511
25.5.16 22:01

Nevím… házíte tady doby schálení v týdnech. Zdá se mi to moc dlouhé. Mrkněte na tohle:

http://www.hypoindex.cz/…pro-bydleni/

„Díky elektronickému zpracování se klienti dozvědí do 24 hodin, zda žádost o úvěr byla schválena.“
Jasně, na čerpání to bue nějaký ten den až týden navíc, ale je to násobně kratší. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 22:16

@Vrtacka každá ss tohle má trošku jinak. :nevim: Samozřejmě tlaky na co nejrychlejší zpracování jsou, u nás se to taky chystá, že by úvěry měly být zpracované do 24 hodin, ale zatím se mi to zdá nereálné, když to vidím, jak to chodí. Úvěry ze ss jsou totiž papírově dosti náročně než ostatní jiné půjčky. A to i ty malé bez zástavy nemovitosti. Takže doba vyřízení až měsíc je celkem dost reálná dnes v případě, že nastane nějaká komplikace - „zácpa“ na centrále nebo nějaký nesoulad v papírech klienta.
Ale jsou úvěry, které mám ze stolu i za týden, to fakt záleží na spoustě věcech.
V tom článku je sice hezké, že schválení je do 24h, to dokážeme taky, ale ono to tím nekončí a ten proces dál pokračuje…

A ještě k zakladatelce - nepěkné recenze jsou na každou ss a na každou banku, takže v pohodě, nemyslím, že by MP byla nějakým způsobem horší než ty ostatní. Pokud spěcháte nebo máte pocit, že vaše FP to má na háku, tak ji co nejčastěji „otravujte“ po telefonu, to mají rádi :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1144
25.5.16 22:18

Mame taky preklenovaci a pak klasicky uver ;)Jinak s temi dokumenty to bylo stylem, ze na treti schuzce dal nabidku pojisteni, ktera byla nutna ke schvaleni uveru, coz jsme mohli zjistovat driv, popr. se hrozne divil, ze uz nejsou nase penize na uctu atd., nic proste nerek, co mame udelat do pristi schuzky… Takze dokumenty jsme jakz takz dodali a bylo to v pohode, spatne jsem se vyjadrila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 22:29

@Janee19 pokud komunikace vázne, tak je to blbé. Cokoliv potřebujete vědět, tak bych mu prostě volala a volala. Od toho tam je

• Nahlásit
  • Citovat
1144
25.5.16 22:34

Samozrejme jsme mu volali, kdyz jsme si necim nebyli jisti, ne jednou se stalo, ze znel otravene, nevim, zda se mi to jen nezdalo, ale…
Mam interni informace, ze patri mezi nejuspesnejsi poradce, uz trochu vim proc, moc se s nami nemazal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 22:40

Moc dekuju za vaše zkušenosti a za uklidnění. :) Dokladali jsme návrh smlouvy, nájemní smlouvu, kt. měl původní majitel s družstvem a list vlastnictví. Předtím samozřejmě ještě doklad o našich prijmech. Zatím nic dalšího nechtěli. Tak dám pak vědět, jak dlouho to v reálu trvalo. ;)
Ještě jednou diky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
11
9.9.17 10:32

Dobry den, rada bych se zeptala. Budeme provadet rekonstrukci bytu a chteli jsme si vzit pujcku od modre pyramidy, predbezne je vse v poradku a schuzku mame domluvenou na pristi tyden. Jen mi ted vrta v hlave, ze mi bylo receno, ze kdyz pozadam o urcitou castku, vyplacena mi bude 80%, dobre ale co se stane ze zbylych 20%? Protoze splacet budu 100% castky? Mate nekdo zkusenost? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
10.9.17 16:52

@Teeerrrka těžko říct, co tím básník chtěl říct.

Pokiud je to nějaká rozsáhlá rekonstrukce a budete byt dávat do zástavy, nejspíš tím mysleli, že půjčka bude 80% rozpočtových nákladů, zbylých 20% by měly být úspory. Ale stavebko se zástavou fakt není vhodné, Modrá už vůbec ne. Ale proti gustu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
10.9.17 18:37
@Vrtacka píše:
@Teeerrrka těžko říct, co tím básník chtěl říct.Pokiud je to nějaká rozsáhlá rekonstrukce a budete byt dávat do zástavy, nejspíš tím mysleli, že půjčka bude 80% rozpočtových nákladů, zbylých 20% by měly být úspory. Ale stavebko se zástavou fakt není vhodné, Modrá už vůbec ne. Ale proti gustu…

Do zastavy urcite nebudeme davat, jedna se ciste o preklenovaci ucer. Kde z castky 200tis nam poslou 160tis (80%), ale po vypoctu jim za vse zaplatime 244tis, mam tomu rozumet ze jim navic zaplatim 88tis? To mi nejak hlava nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
10.9.17 19:26

@Teeerrrka tak to leda že vyčerpají 80% a zbytek po doložení faktur. Nic jinýho mě nenapadá. Ten přeplatek je hezký, ale jak dlouho budete platit? To je určující faktor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
10.9.17 19:44
@Vrtacka píše:
@Teeerrrka tak to leda že vyčerpají 80% a zbytek po doložení faktur. Nic jinýho mě nenapadá. Ten přeplatek je hezký, ale jak dlouho budete platit? To je určující faktor…

To jsem si myslela, ze 20% bude doplaceno, po dolozeni vycerpani 80%. Tato castka je pocitana pri platbe na 8let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama