Kompenzace za Home Office

Anonymní
2.2.21 13:58

Kompenzace za Home Office

Teď je hodně aktuální téma, že by zaměstnavatel měl platit náklady zaměstnanců na výkon práce. Je tu někdo, kdo dostává od zaměstnavatele nějakou paušální částku, a jak k ní ten zaměstnavatel došel?
Já jsem dostala nabídku kompenzace ve výši 300,–Kč měsíčně, zaměstnavatel argumentuje tím, že je to platba za část internetového připojení a energie, protože telefon a notebook mám k dispozici. Kamarádka dostává 1000,–Kč měsíčně, zaměstnavatel do toho zahrnul plný internet, náklady na nápoje a hygienu a má tam zmíněnou i údržbu ergonomického pracoviště (dobré osvětlení atd.).
Ostatní lidé, se kterými jsme se o tom bavili, nedostávají nic.
Já chápu, že HO je pro někoho výhradně benefit, na druhou stranu je to velká úspora pro zaměstnavatele, tak by podle mě něco pustit měl. Jaký názor/zkušenosti máte vy? Popřípadě jsou tu nějaké účetní, které s paušálem operují, a v jaké výši?

Chápu anonymitu, i já prosím o její zachování.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6607
2.2.21 14:07

Jsem účetní. Nedostávám nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
2.2.21 14:10

Já jsem na HO a ani by mě nenapadlo, že by mi měl zaměstnavatel něco platit. Je to něco za něco. Pro me to je obrovsky benefit. :palec:.. zas usetris na benzin, pripadne za jinou dopravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
2.2.21 14:13

Jsem na HO už téměr rok a žádné peníze navíc za co to nedostávám. Je to pro mně velký benefit být doma a nemuset dojíždět do práce, práci si mohu rozdělit do celého dne a nemusím sedět 8,5 hodiny denně v kuse u pc… ani by mě nenapadlo něco od zaměstavatele chtít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
2.2.21 14:15

Cha cha, u nás nám ho milostivě povolili, ale jsme (my co to využíváme) za nemakačenka. Že by nám něco přispívali je sci-fi. Naopak, firma loni neutržila tolik, kolik si ve svém smělém plánu namalovala, a tak letos, aby se zahojili, nám plošně sebrali 5procent hrubé mzdy. A ještě nám argumentují tím, že nás to negativně nepostihne, protože stát zrušil superhrubou mzdu😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
2.2.21 14:21
@prokopa píše:
Cha cha, u nás nám ho milostivě povolili, ale jsme (my co to využíváme) za nemakačenka. Že by nám něco přispívali je sci-fi. Naopak, firma loni neutržila tolik, kolik si ve svém smělém plánu namalovala, a tak letos, aby se zahojili, nám plošně sebrali 5procent hrubé mzdy. A ještě nám argumentují tím, že nás to negativně nepostihne, protože stát zrušil superhrubou mzdu😅

To bude jistě zaměstnavatel roku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1476
2.2.21 14:24

Setrim za benzin, rano spim o pul hodiny dyl, zmensuju si riziko ze chytnu covid… co by mi mel kompenzovat? Internet platim tak jako tak, kvuli HO jsem si ho fakt neporidila, telefon a Pc mam sluzebni :nevim:
Tak jedine, ze si musim varit svoje kafe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
2.2.21 14:38

Firma dává co půl roku info ať si necháme proplatit cokoliv co jsme si museli přikoupit na vybavení HO, teď to bylo 350 dolarů. Někdy v létě dali bonus 5tis. Nadřízený v čtvrtletním bonusu přihodí peníze co nás stojí pronájem kanclu abychom nebyli striktně na HO oba.

Byla bych zklamaná, kdyby firma co jede, která si bere více našeho času než je hezké a není nijak postižená covidem, neplatila náklady navíc a nekompenzovala nepohodlí toho, že lidi musí najednou pracovat z domu spolu.

Mimochodem objektivně je větší spotřeba všeho možného ;)

S řešením firmy jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 14:54

Jsem cca 3 dny v tydnu na HO a dva dny v tydnu v kancelari.
Pro me je to veliky benefit, usetrim za benzin, cas, snizuju si riziko nakazy v praci a zadny prispevek nedostavam, telefon a notebook mam sluzebni, internet je doma tak jako tak, a ta trocha svetla, voda na wc ani za rec nestoji.
A jestli muj zamestnavatel setri, tim, ze tam nechodim na wc, nesvitim, je mi sumak :mrgreen:
Mne staci delat v klidu z domova a nemuset se trmacet autem do centra.

• Citovat
  • Nahlásit
12060
2.2.21 14:55

Já bych chtěla aby mi bylo kompenzováno, že chodím do práce a půlka lidí, za který dělám mají HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4751
2.2.21 14:56

Jsem na HO, nedostavam nic. Náklady na elektřinu apod. jsou samozřejmě vyšší, ale zase můžu být doma a dohlížet na synovu výuku. A nemusím si brát OČR. Ale pokud by něco zaměstnavatel dal, nezlobila bych se😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2650
2.2.21 15:15

Měsíčně něco přes 1000 korun. Naše firma má hodně zaměstnanců a malé kanceláře a tímto bonusem se dávno před covidem snažila (úspěšně, nutno říct) motivovat zaměstnance k trvalému HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6340
2.2.21 15:21
@Anonymní píše:
Teď je hodně aktuální téma, že by zaměstnavatel měl platit náklady zaměstnanců na výkon práce. Je tu někdo, kdo dostává od zaměstnavatele nějakou paušální částku, a jak k ní ten zaměstnavatel došel?
Já jsem dostala nabídku kompenzace ve výši 300,–Kč měsíčně, zaměstnavatel argumentuje tím, že je to platba za část internetového připojení a energie, protože telefon a notebook mám k dispozici. Kamarádka dostává 1000,–Kč měsíčně, zaměstnavatel do toho zahrnul plný internet, náklady na nápoje a hygienu a má tam zmíněnou i údržbu ergonomického pracoviště (dobré osvětlení atd.).
Ostatní lidé, se kterými jsme se o tom bavili, nedostávají nic.
Já chápu, že HO je pro někoho výhradně benefit, na druhou stranu je to velká úspora pro zaměstnavatele, tak by podle mě něco pustit měl. Jaký názor/zkušenosti máte vy? Popřípadě jsou tu nějaké účetní, které s paušálem operují, a v jaké výši?Chápu anonymitu, i já prosím o její zachování.

Můj zaměstnavatel nám zatím nepřispívá nic, ale máme plně hrazené stravenky, flexipasy, důchodové pojištění, životní pojištění, plně hrazenou PN, sick days. Hanba by mě fackovala za podmínky, jaké máme, chtít ještě nějakou kompenzaci. Pokud bysme tyhle výhody neměli, pak bych určitě kompenzaci chtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
2.2.21 15:37

Pokud díky HO ušetřím náklady na dojíždění a čas, který na cestě strávím, byla by mi hanba řešit, že mám jen „300 Kč“. Samozřejmě počítám, že vybavení pro práci (PC) mi zaměstnavatel poskytl domů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14518
2.2.21 15:47

U nás se velmi těžkopádně rozjely HO. Kompenzace nákladů je z říše sci-fi. Mě to absolutně nevadí, internet si platíme tak jako tak a zvýšené náklady na teplo, vodu či elektřinu oželím. Stejně jsou doma děti a aspoň nedělám s mladším úkoly v šest večer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat