Reklama

Komunikace s lidmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

niky163
Povídálka 22 příspěvků 10.03.18 23:56
Komunikace s lidmi

Zdravím, chtěla bych se Vám zde svěřit a rovnou se zeptat na radu, názor, nebo si přečíst, zda to má někdo stejně. Tedy k věci. Je mi 17 a mám problém s komunikací. Jako malá, tak první stupeň na základní škole, jsem se normálně bavila s kamarády a chtěla být i středem pozornosti. Od druhého stupně na ZŠ až do teď mám problém se vyjadřovat. Když jsem sama, umím (např. s učitelem) mluvit v pohodě, domluvím si věci sama. Problém nastává, když ale jsem ve skupině lidí. Prostě jsem tichá a mluvím pouze, když se mě někdo na něco zeptá, jakobych neměla k ničemu co říct - potom se cítím špatně, trapně a hlavně nudně.. připadám si hloupá. Problém mi dělá i přednést před třídou prezentaci. Mám strach, jsem nesvá a nemám na sobě ráda pohledy ostatních lidí, když mají koukat přímo na mě a poslouchat vše co říkám.
Druhá věc je, doma si zatancuji, zazpívám, sice se trochu stydím před rodinou, ale dokážu to. Jenže na veřejnosti i před známými lidmi se prostě stydím a nedokážu to.
Sama o sobě si myslím, že jsem i vtipná.. Nevím, co mám dělat, abych začala normálně komunikovat a bavit se jako ostatní lidé. Už mě to trápí. Přitom když se trochu opiju, nemám zábrany a s lidmi kolem sebe, i třeba v té skupině se bavím normálně jako každý jiný.
Už nevím. Doufám, že alespoň někdo mi něco k tomu napíše.. :nevim: :( děkuji předem za reakce.

Reklama

Reakce:

Pifinka
Kecalka 468 příspěvků 11.03.18 00:10

Jsi ještě maďoučká a tvoje osobnost se vyhraňuje a formuje. Myslím, že tvoje pocity jsou úplně normální a dost mi to připomnělo mě samotnou ve tvých letech. Podle psaného projevu rozhodně hloupá nejsi, naopak. Možná o věcech jen víc přemýšlíš. A spousta lidí má radši klidnější povahy, než „rozhulákané“ holky, kterých je všude plno. Být tebou, tolik bych to neřešila, zdá se mi, že to je jen nízké sebevědomí a dle mého názoru zbytečně :)Já bych před lidmi taky nezpívala a netancovala, a to ani před rodinou. Spíš se zaměř na něco, v čem jsi dobrá a co tě baví, a to ne kvůli ostatním, ale kvůli sobě, odvede ti to myšlenky. Držím palce!! :srdce:

luspia
Kecalka 113 příspěvků 11.03.18 00:10

Ahoj, máš v sobě trošku stud, že? Tvé chování mi připomíná moje kolem 16ti let. Vždycky jsem si myslela, že se ztrapnim, když neco řeknu, že budu vypadat hloupe a že na me všichni poznaji, že jsem nesvá. Moje rada - říkej si, že všichni jsme jen lidi a delame chyby. Chovej se přirozeně a tak si tě ostatní oblíbí :-).. určitě jsi fajn, zábavná a vtipná slečna a ostatní to ocení víc, než šedou myšku, která se boji být sama sebou :-) :kytka:

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 11.03.18 05:51

No takto jsem to mela jeste v dospelosti. Jen teda pred skupinou cizich lidi a nadrizenych. Jako prekonam se, ale citim, ze se cervenam. Ted jsem s detma doma, nevim, zda tech +6 let melo nejaky vliv a ja se zmenila. To ukaze cas.
Da se s tim pracovat. Nebrat se tak vazne. Mne pomahalo si rict, dokud nejde o zivot nejde o nic :lol:
Ja i delala na vedouci pozici, skolila jsem svuj tym lidi. Dobre je nad tim moc nepremyslet.

niky163
Povídálka 22 příspěvků 11.03.18 08:57

@Pifinka
Děkuju moc :srdce:
@luspia
Ano přesně tak si to myslím.. :?
@Verun83
Budu se snažit nad tím moc nepřemýšlet.. dě­kuju

Sama sebou jsem, ale ve třídě se prostě nezapojuji jako ostatní do nějakých konverzací, protože se nechci vtírat a hlavně bych si s nima stejně nedokázala povídat.. jak jsem napsala výše. Přítelovi jsem se s tím svěřila a ten mi s tím také hodně pomáhá.
Jinak s někým, koho znám déle a kdo mi prostě „padne“ tak si s ním rozumím a mluvíme spolu pořád.. s přítelem, s kamarádkou, prostě bez stydí, bez čehokoli se bavím. Ale ti ostatní lidé… :nevim:

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 11.03.18 09:24

@niky163 nejsi introvert?

niky163
Povídálka 22 příspěvků 12.03.18 21:07

@Verun83 nejspíš.. jenže mi to prostě vadí, chtěla bych komunikovat jako ostatní :( ale prostě to ze sebe nedokážu dostat.. a pak mám nižší sebevědomí, když vidím, jak jiná holka mluví před lidma suprově, smějí se a tak.. :nevim:

luspia
Kecalka 113 příspěvků 13.03.18 04:43

@niky163 Hlavu vzhůru, ono se to srovná, uvidíš :hug:.. moc o tom nepřemýšlej nebo se zblázníš.

niky163
Povídálka 22 příspěvků 13.03.18 21:58

@luspia děkuju moc za podporu :hug:
Budu doufat, že časem se rozmluvím :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama