Konec kojení

1782
1.2.08 10:15

Konec kojení

Ahoj holky,
mám dotaz, jak jste zvládnuly konec kojení?
Kvuli nefukční štítné žláze musím přestat kojit. Malá je celkem v pohodě, říkám ji, že v cici není mlíčko.
Já už se s tím taky psychicky srovnávám.
Jen mě bolí prsa, pomalu odstříkávám, když už to nejde vydržet.
Za jak dlouho prsa přestala produkovat mléko? A jak jste na to šly vy, aby byla prsa OK?
Díky za odpověď Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19271
1.2.08 12:55

Ahoj.
Já jsem odbourávala kojení hoooodně pozvolna.Problémy s nalitýmy prsy jsem neměla.
Ale z doslechu vím,že pomáhá prsa utahovat.Třeba se zabal na těsno do plínky a tím se prý produkce sníží,až vymizí úplně.
A prý jsou i na to nějaké léky,ale dost drahé.Zeptej se na gyndě. :wink:
Jinak neporadím. :?
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
1.2.08 13:04

Ahoj,řešila jsem přesně toto na konci října(malému bylo 9,5 měsíce).....Matýska jsem kojila jen ráno a večer a spíše si večer už jen cucnul,protože měl k večeři kaši,takže se mi zdálo,že mlíčka už tolik není a doktor mě zničehonic poslal na rentgen plic :roll: prodělala jsem bronchitidu a kvůli kojení mi nemohl dát antibiotika.Takže jsem musela do té doby přestat kojit.První 2 dny byly krušné,prsa plná,hlavně to jedno,tak jsem Matýska odpoledne nakojila,aby mi ulevil a pak jsem párkrát odstříkala ve vaně.......
Takže já jsem konec kojení měla v pohodě :)

přeju ať to máš taky tak :wink:zkus se poptat v lékárně na homeopatika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
1.2.08 14:23

Lucko, já jsem malého odstavila ze dne na den (měl skoro 2 roky). Když jsem cítila plnost, odstříkla jsem. Intervaly odstříkávání se postupně prodlužovaly, do týdne jsem měla pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
1.2.08 15:51

Ahoj!
musela jsem přestat s kojením ze dne na den :cry: Malýmu bylo 7 měsíců, žádné léky jsem nebrala. Prsa se mi dost nalévala, ve sprše jsem masírovala a odstříkala do pocitu úlevy, ne víc, to by se mlíčko zase tvořilo. Po pár dnech se již nenalívala, ale mlíčko ještě bylo, nakonec už nebylo cca po 14 dnech
Malý bez mrknutí vzal flašku, já to nesla špatně, ale musela jsem brát léky, co při koju nešly…
Hodně zdaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.2.08 23:39

my tento problem resily pred necelymi 2 mesici.

Z meho vlastniho rozhodnuti jsem ho zacala odstavoval.
Proste jsem mu dala flasku kdyz mel jist.
Prvni den jsem mu dala jeste napit mlicka..potom 2 dny nic nemel az jsem nakonec byla nalita…aj…dla jsem malymu napit ale jen na ulevu. Vzdy jen z jedne strany protoze jeden prs produkoval vzdy min mlicka.
takhle jsem si nechal ulevit asi 2 krat.
Do tydne bylo po kojeni :wink:

Preji hodne stesti s odstavovanim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
9.2.08 21:20

Ahojky,
děkuji za odpovědi.
První 3 dny byli nejhorší, prsa bolela - masírovala jsem, někdy lehce odstříkala a někdy se mlíko odpustilo samo. Po 10 dnech je vše OK, prsa nebolí, tak jsem to zvládla.
Pa Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j.holasova94
24.3.13 00:26

ahoj

Ahojte zenske to ja byla na gynekologii a behem kojeni jsem uzivala azalii zmenila mi antikoncepci a ta pry take pomaha v utnuti tvorbe mleka, je to2 dny co nekojim, prsa strasne boli, az do dnesniho vecera nebylo zapotrebi odstrikavat az dnes jsem si musela trosicku uvolnit, zitra koupim jen nejakou obyc odsavacku a trosku odstrikam, dotorka mi radila koupit obinAdlo z me skusenosti staci 12cm 5m, a zafoxovat ale zas ne moc aby jste si neublizili vse delam jen vecer pri koupani sundam mam z toho strach prsa strasne boli ted na noc si zkusim vzit brufen tak uvidime od bolesti treba pomuze, inekci na ukonceni kojeni jen tak nedavaji nechaji vas si to tech 7 dni pretrpet. Takze jeste 5 dnu a snad bude to dobry.Ale ta bolest je nesnesitelna, radeji bych znovu rodila. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
62
26.3.13 21:35

TAk taky to teď řeším malýmu je 6m a musím ze zdravotních důvodů přestat kojit. Kojím už jen v noci a brzy ráno, ale stejně odstříkávám sem tam i přes den mám strach, že si vykoleduju nějakej zánět :(. Už to takle jde týden a, že by mlíčko ubývalo to se říct nedá. Docela mě mrzí, že jsem za kojení tak bojovala nakonec vyhrála přes veškeré komplikace a teď to musím utnout :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j.holasova94
26.3.13 22:18

Tak ja uz to mam bezbolestne doktorka obvodni mi napsala algesin v kapkach proti bolesti a homeopatika na ztratu mleka a na potlaceni produkce, jsou to male draze na cumlani pod jazyk, muzu rict ze je to 5den co jsem uplne vynechala kojeni a je to v klidku, pokud ti mohu poradit jestli potrebujes ihned prestat kup si obinadlo 12×5m a udelej si bandaze vecer v teple vode odsat mleko a namasirovat a vic s tim nic nedelat 3dny jsou kriticky bolestivy potom uz je to parada

• Nahlásit
  • Citovat
23454
27.3.13 07:56

@oliv257 neodstříkávej přes den, jinak se mlíčko nesníží. Zksu kojit pár dní jen ráno a večer, a odstříkat jen malinko, pokud by prsa nevydržely do dalšího kojení. Po pár dnech se to srovná a můžeš vynechat ranní a kojit jen večer, vždycky obden z jednoho. Taky jsem to tak měla při odstavování staršího syna. Když jsme zrušili ranní, tak jen na večerní kojení si prsa zvykly za dva dny. Třetí den už jsme podle nalití nepoznala ze kterého mám ten večer kojit, musela jsem to mít napsané v kalendáři :mrgreen: A pila jsem šlavějový čaj, 1× denně a po odstavení 2× denně. Doporučuje se i mátový. Homeopatiky taky nic nezkazíš. Určitě bych nebrala léky (ty zastavují laktaci v prvních týdnech, později už je to otázka nabídky a poptávky) a rozhodně nestahovala, to je akorát na to si uhnat zatvrdliny a zánět. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j.holasova94
27.3.13 14:32

Jenze ja uz kojit nemohu doktorka mi predepsala jinou antikoncepci a kvuli ni kojit nemuzu, takze mi rekla bandazovat leve prso je v klidu ale to prave tam jsem mela hrudky ktere jsem v teple vode rozmasirovala i odsala mleko trosku jenze uz je to 6den co nekojim a prave prso stale boli kapky si na to furt brat nechci jsou navykovy tak zkusim tu salvej pit 2× denne. Treba tomu i pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
23454
27.3.13 15:50
@j.holasova94 píše:
Jenze ja uz kojit nemohu doktorka mi predepsala jinou antikoncepci a kvuli ni kojit nemuzu, takze mi rekla bandazovat leve prso je v klidu ale to prave tam jsem mela hrudky ktere jsem v teple vode rozmasirovala i odsala mleko trosku jenze uz je to 6den co nekojim a prave prso stale boli kapky si na to furt brat nechci jsou navykovy tak zkusim tu salvej pit 2× denne. Treba tomu i pomuze

hlavně nestahovat, tím se to jen zhorší. 6dní je ještě málo, může se to srovnávat mnohem dýl. to jako vážně končíš s kojením kvůli antikoncepci? Není to škoda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j.holasova94
27.3.13 20:50

Tak malej uz ma 26mesicu uz je veliky, jinak mlicko jsem mela v poradku ale tchyne mi rekla ze uz je na to velikej at uz prestanu jelikoz je malej mi prvni mimco tak jsem poslechla ted do budoucna vim ze uz si do niceho nenecham mluvit, jojo dobre tak stahovat teda nebudu ona mi to prave rekla doktorka ze si mam bandazovat prsa jenze to pravy mam furt nejaky plnejsi a navic jsem v nem mela ty hrudky po stazeni dole na prsu takze si to necham jen volne obvazany abych nechytla zanet a utahovat nic nebudu jinak zacinam teda zkouset i pit ten salvejovy caj, tak snad uz bude klid

• Nahlásit
  • Citovat
62
27.3.13 21:32

Díky za rady, tak bandážovat teda taky nebudu. Začala jsem postupně nedokojovala jsem polední a večrní příkrm, pak jsem nahradila další 2 sunarem pak ráno a večer a nakonec jen v noci a teď je to 2 dny co jsem nekojiůla vůbec a dá se. Jen se bojím, aby mi to mlíko neztatvrdlo :(. Celkem mě to mrzí, že už to dál nejde, ale nenadělám nic malej je na Sunaru spokejenej jen je s tím víc práce :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama