Konec kojení - najednou?

24.10.19 11:31

Konec kojení - najednou?

Ahoj všichni,
mám syna, kterému za měsíc bude rok a půl. Přes den už nekojíme, jen večer, kdy ho tím uspím a pak v noci, když se probudí. Což je tak 3-5× za noc. A to je to, co už mi začíná vadit a proč uvažuji o tom, že už kojit přestanu. Navíc mě u toho často štípe do prsa a zdá se mi, že si ze mě dělá dudlík.
Nevím ale, jestli rovnou přestat úplně, nebo zatím jen zrušit noční kojení, ale večer mu ještě prso při usínání dát. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
144
24.10.19 11:44

Já to tak měla u prvního syna, taky měl prso na usínání a v noci se budil 5×, ale ne hlady, ale aby se,,ududlal,,. Řekla jsem si a dost, další večer jsem uspávala bez prsa, sice to trvalo dlouho, ale zvládli jsme to oba, v noci se ještě párkrát vzbudil a když zjistil, že nedostane prso, tak usnul i bez něj. Od té doby pak spal celou noc bez probuzení a na prso si ani nevzpomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
24.10.19 11:45

Pozvolna je to vždy lepší jednak pro tebe kvůli nalévání prsou a pro dítě určitě taky, večerní kojení je fajn rituál a třeba když tě přestane obtěžovat v noci, tak si ho ještě nějakou dobu udržíte. Na druhou stranu budete si tím odbouráváním procházet nadvakrát, vysvětlovat proč večer ano a v noci ne… já jsem končila postupně, to poslední večerní mi už vůbec nevadilo, ale to za mě ukončil pobyt v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19632
24.10.19 11:46

Já musela přestat ze dne na den v roce. A šlo to líp než jsem čekala. A hlavně malá od té doby spí celou noc. Nechce ani um a pohoda. Důležité je ale aby sis řekla, že dost a prso už nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
24.10.19 11:50

My ukončili ze dne na den. Malá se tedy nebudila v noci, jen večer jsem kojila. Ale měla jsem pocit, že už toho stejně moc nevytáhne, jen si požužlává, tak už jsem druhý den nedala a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat