Reklama

Konec RD nová MD, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 16.01.17 21:42
Konec RD nová MD, poradíte??

Dobrý večer, ráda bych se zeptala,15.lis­topadu jsem nastoupila na MD, rodičák na nejmladší dítě jsem zastavila, ale dodnes těch 15 dnů nedostala proplaceno, když jsem se ptala na sociálce, tak mi paní dala papír, co potom budu potřebovat při volbě délky rodičáku a ať to pošlu, že mi těch 15 dní poté proplatí, nějak tomu nerozumím, není tu někdo, kdo by mi to vysvětlil? Předem díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 16.01.17 22:01

@mmanolka no myslím, že ti to už neproplatí :nevim: někdo mi tady radil, že je lepší nastoupit MD na začátku měsíce, že když to není na začátku měsíce tak to je nějaký složitější. Bohužel si nepamatuju jak to bylo :?

Ornwen
Závislačka 4240 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 22:04

@mmanolka mělo by to být tak, že vyplatí jen tu vyšší dávku, U tebe tedy MD a u té druhé bohužel.

Dominicenka
Kecalka 472 příspěvků 16.01.17 22:10

Jestli jsem to teda dobre pochopila, myslela si, ze dostanec jeste rodicak za 1.-14.11.? Ono bohuzel Ti vyplati za RD jen to, co je RD-MD- tedy pokud by ti vyslo ze materska by to za listopad vysla 6.000,–, pak ti doplati ten rozdil s rodicakem..na­pr.do vyse 7500,–, takze by ti ze socialky prisla materska 6000, a 1500 uradu praca.. jinak to propadne jako nevybrane:(

mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 16.01.17 22:13

Rodičák jsem měla 11500

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 22:17

@mmanolka Doplatí ti rozdíl mezi mateřskou za tu část měsíce a rodičákem… no a aby věděli, kolik si dostala tu mateřskou, tak potřebují ten vyplněný a potvrzený papír od OSSZ, co ti dali. Proto ti také řekli, že ti to (pokud budeš mít nárok) vyplatí, až ten papír dodáš.

mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 16.01.17 22:23

Takže až mi přijde ten papír zpátky, tak zajdu znova na sociálku a dám ho tam?
Já to pochopila, že tam zajdu až při volbě rodičáku..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 22:25

@mmanolka No, klidně ho tam můžeš dát až při volbě rodičáku, ale pak ti ten případný doplatek vyplatí až tou dobou.

mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 16.01.17 22:30

Jani, moc ti děkuju, už jsem to pochopila :mrgreen: jsi zlatá, ještě jednou díky a hezký večer všem!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 11:54
Druhá MD

Dobrý den,
obnovuji diskuzi, ale mám jiný dotaz:
V současnosti jsem na RD s prvním dítkem. Po MD jsem začala dělat u svého zaměstnavatele na poloviční úvazek na jiné pozici na dobu určitou do prosince 2017. Nyní mi v březnu končí RD a tak jsem se v práci domluvila, že původní HPP na dobu neurčitou po RD zkrátím na 0,2 do toho prosince, kdy mi končí půl úvazek. Nyní jsem ale zjistila, že jsem podruhé těhotná a teď nevím, jak to udělat. Když bych to nechala dle původního scénáře - pracovat na půlúvazek a zkrátit HPP - budu mít nárok na mateřskou? V jaké výši. Samozdřejmě bych chtěla stejnou mateřskou jako u prvního dítěte, ale obávám se, že tyto částečné úvazky mi nebudou stačit. Zaměstnavateli to takto také vyhovuje. Nemá nikoho, kdo by dělal ten půlúvazek a stojí o to, abych to dodělala já. Nevíte, kde/kdo by mi v tomto poradil?
Anonym kvůli počátku těhotenství, o kterém zatím nikdo neví.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 16.02.17 12:37

Podstatné je, zda budeš na další MD nastavovat do 4 let věku předchozího dítěte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 12:49

Ano, předpokládané datum porodu vychází cca na 3 a 3/4 roku po prvním. @j.a.n.i1

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 16.02.17 14:15
@Anonymní píše:
Ano, předpokládané datum porodu vychází cca na 3 a 3/4 roku po prvním. @j.a.n.i1

Pokud nastoupis na dalsi MD do ctyr let veku predchoziho ditete pak by mela byt minimalne ve stejne vysi jako ta predchozi. Pokud bys vydelavala vyrazne vic zapocitaji ti tu lepsi. Idealne zavolat na mistne prislusnou spravu soc. zabezp. a tam se poinformovat osobne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 14:20
@terezahlavackova píše:
Pokud nastoupis na dalsi MD do ctyr let veku predchoziho ditete pak by mela byt minimalne ve stejne vysi jako ta predchozi.

I když budu mít zkrácený úvazek při nástupu na druhou MD?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 16.02.17 14:29
@Anonymní píše:
I když budu mít zkrácený úvazek při nástupu na druhou MD?

Ano, i tak, pokud se bude jednat o totožný pracovní poměr, což jsem pochopila, že bude.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama