Reklama

Rodičák a jeho úpravy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta 24
Stálice 57 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 22:55
Rodičák a jeho úpravy

Dobrý večer,
mám 12 měsíční dceru, mám rodičovský příspěvek na 3 roky. Nyní jsem po druhé těhotná. Chci se zeptat, je možné zažádat na sociálce o zvýšení rodičáku, než se narodí druhé miminko?

Když jsem žádala poprvé o rodičák, chtěla jsem ho na 2 roky (věděla jsem že děti chci mít brzy po sobě). To mi ale zamítli skrz výši vyměřovacího základu. Mohla jsem nanejvýš žádat rodičák na 3 roky, tak proto se ptám, jestli ted, když už je to na 100%, že jsem těhotná, se to dá zvýšit a finančně si polepšit alespoň na tu chvíli?

Děkuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 22:56

@Markéta 24 Ne, to maximum, které můžeš volit je stejné, vychází z velikosti mateřské.

Markéta 24
Stálice 57 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 23:02

@j.a.n.i1 : Díky za odpověď. Já jsem právě slyšela někde, že když víš, že jsi těhotná po druhé, se to dá ihned změnit, abych nepřišla o ty peníze a vybrala je co nejvíc to jde. tak proto jsem se potřebovala ujistit jak to tedy je.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 23:17

@Markéta 24 No, změnit se to dá, kdykoliv, každé 3 měsíce, ale pořád pro tu změnu platí stejná pravidla. Maximálně tedy doložit příjem otce dítěte, pokud si to předtím neudělala a podmínky splňoval, i když to už si taky měla udělat hned a předpokládám, že asi nespLňoval, jinak bxs to udělala a vyšší rodičák měla.

GKata
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 14.01.17 23:32

Změnit se to samozřejmě dá, ale nikdy ti nepřiznají více, než máš ten vyměřovací základ, tudíž pokud ho máš nižší, než 7600, tak ti jinou, než tříletou variantu nedají.

Markéta 24
Stálice 57 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 13:10

@j.a.n.i1 : přesně jak píšeš, nesplňoval, takže to také nešlo

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 13:36

@Markéta 24 Tak to s tím bohužel nic nenaděláš.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama