Nárok na dovolenou 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

masticka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 11.01.17 15:53
Narok na dovolenou 2017

Maminky jsem na MD od 26.9.2016 a konci mi 7.4.2017. Dnes mi ucetni oznamila, ze mi lonskou dovcu na zaklade me pisemne zadosti proplati a z te letosni to bude cca 8 dni. Nemam nahodou narok na celych 20 dni?? V letosnim roce.. a druhy dotaz. Vzdy za me danov. priznani vyrizoval zamestnavatel…mel by i letos, ze?? Nebo tom, ze jsem na MD musim zaskocit na financak s prijmama za lonsky rok a vyridit to sama?? Diky

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 11.01.17 15:57

@masticka Máš nárok na celou dovolenou, plus loňskou ti nemůže proplatit, tu budeš od toho 8.4.2017 čerpat a pak i tu celou letošní. A ano, pokud o to do 15.2. požádáš, tak ti je zaměstnavatel povinen roční zúčtování daní udělat.

masticka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 11.01.17 16:32
@j.a.n.i1 píše:
@masticka Máš nárok na celou dovolenou, plus loňskou ti nemůže proplatit, tu budeš od toho 8.4.2017 čerpat a pak i tu celou letošní. A ano, pokud o to do 15.2. požádáš, tak ti je zaměstnavatel povinen roční zúčtování daní udělat.

Moc dekuju…jj cerpat…vlastne proplaceni…

masticka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 11.01.17 21:15

@j.a.n.i1 muzu jeste dotaz?? A na rodicovskou nastoupim az po vycerpani dovolene nebo mi navaze na MD a vlastne budu v jeden mesic cerpat oboji???

kamibur
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 12.01.17 06:55

@masticka zalezi, na jakou urednici narazis. Ja chtela rodicak cerpat az po vybrani dovolene a urednice, ze to nejde, musi to hned navazovat :zed: Druhy den mi volala a hrozne se omlouvala, ze to jde, ze se radila s vedouci. A jestli to chci jeste zmenit, tak mam znovu prijit :zed:

Lendeš
Kelišová 5413 příspěvků 12.01.17 07:45

@masticka Rodičovskou dovolenou můžeš čerpat až po skončení řádné dovolené. Rodičovský příspěvek jak píše záleží na tobě. Pokud bys chtěla RP hned od konce PPM a PPM za ten měsíc bude nižší než zvolená výše RP, tak ti vyplatí ze zvolené výše RP jen ten rozdíl mezi RP a PPM. Pokud by PPM v daném měsíci bylo vyšší než RP, tak RP dostaneš až další měsíc. Dovolená na to ale nemá vliv.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 09:13

@kamibur U tohoto platí, kdo se moc ptá, moc se dozví… vyplnit, mrsknout na podatelnu a nemají šanci tvrdit nesmysly.

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 12.01.17 15:21

Nevíte prosím kdo potvrdí formulář Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující výši rodičovského příspěvku? Jen OSSZ nebo i zaměstnavatel?
Musím při žádosti o RP vědět a psát někam přesné datum OD KDY budu pobírat ten příspěvek? Mateřská mi totiž končí přesně před dnem státního svátku. díík

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 15:57

@Svetlussska Pokud si měla mateřskou, tak jen OSSZ. A ano, do žádosti o rodičák se píše datum, od kdy ho chceš pobírat, ale záleží na výši mateřské, pokud bude mateřská za tu část měsíce vyšší než RP, tak RP bereš až od 1. dalšího měsíce.

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 12.01.17 16:09

@j.a.n.i1 aha, díky. čeká mě jednak vyřídit - zažádat o zbytek dovolené po mateřské a následně oznámit nástup na RD u zaměstnavatele a k tomu právě ještě zažádat na UP o ten RP. No a trošku se v tom motám, co kde dřív vyřídit abych to všechno stihla včas.
Jo, mateřská je určitě vyšší, takže tam dám až datum 1. dalšího měsíce.
 dííík

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 16:19

@Svetlussska Hlavní je včas vyřídit zaměstnavatele, pokud požádáš později o RP, tak akorát přijdou se zpožděním peníze, ale jinak se houby děje, jde žádat až 3 měsíce zpětně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >